Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel elérek majd bármit is,...

Ezzel elérek majd bármit is, mert eddig nem úgy látom?

Figyelt kérdés

167 cm magas vagyok, 21 éves lány. Átlagos súlyomm mindig is 56-57 kg volt. Az elmúlt években 72-re híztam fel. Az okát hosszút lenne leírni, de a lényeg, nincs egészségügyi problémám.


Most felvételi miatt napi 2-szer edzek, ha nagyon rossz az idő, akkor csak 1-szer.


2 km-t futok. Aztán rövid sprintek 4X10 méteren, 4-szer, 5-ször. Illetve napi 50 felülés, 20 fekvőtámasz.


Összeségében egy nap 4 km minimum futok. Remélem értitek. Este már nincs sprint csak futás.


Ezt kiegészítve hetente 1-szer kiegészítem azzal, hogy 104 m-en sprinteket futok oda-vissza kifulladásig.


A fő cél a felvételire készülés, rendőr akarok lenni. A kérdésem azonban az, hogy fogyni fogok-e így, mert nagyon kellene legalább 10 kg-mot.


Étkezésem: kenyeret max 2 hetente 1-szer eszem, amikor nagyon kívánom. Süti, péksüti soha. Lisztes ételek óvatosan, cukros szintén.


Reggelente 1 pohár tej vagy 1-2 natúr joghurtot eszem, nem bírnék mást, mert a reggeli futáskor hányingerem van, ha előtte eszek.


Ebéd: ami épp van. Ma pl 4 kicsi fej rántott gomba 3 evőkanál krumplipürével.


Vacsora: max 1 joghurt, szintén az esti futás miatt, de nem is kívánok mást.


Folyadék: napi 1, 5 liter szénsavmentes ásványvíz 3 pár csésze tea.


Mi a véleményetek?


2010. szept. 26. 12:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát van esély, de mióta csinálod?
2010. szept. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
2 hete csinálom napi edzéssel, tegnap vezttem be a napi 2 edzést. Igazából, mint írtam elsődlegesen a felvételi miatt. De remélem, hogy fogyni fogok. Ennyi edzés mellett hihetetlen, hogy a súlyom változatlan.
2010. szept. 26. 13:08
 3/19 A kérdező kommentje:
Elírtam, nem 3 csésze tea, hanem + pár csésze :)
2010. szept. 26. 13:09
 4/19 anonim ***** válasza:
Igen, eddig nem úgy látod.
2010. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
ez a napi kajád??? és még nem ájultál el az éhségtől? :-o
2010. szept. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Igen, eddig nem úgy látod."


Ez mit jelent??


Kedves Utolsó!

Nem, egyáltalán nem vagyok éhes, akkor miért egyek többet? Ettem eddig, meglett az eredménye. +15 kg.

2010. szept. 26. 13:52
 7/19 anonim ***** válasza:
Azért lenne értelme enni, mert ennyi étellel csak éhezteted a szervezeted, ami szintén raktározáshoz fog vezetni. Egy pohár joghurt 80 kcal körül van, még ha hármat meg is eszel egy nap, az 240 kcal, plusz a kevés ebéded nem tudom mennyi lehetett, max 2-300 kcal-ra saccolom. Nem szabad 1200 kcal / nap alá menni, mert az veszélyes. Ezzel az étkezéssel bőven alatt vagy, nem beszélve arról, hogy sokat sportolsz (ami szuper), de így még inkább nem elég a mennyiség. Ne futás előtt egyél, ha nem bírsz futni, hanem utána és akkor az legyen rendes reggeli: vmilyen szendvics sok feltéttel, zöldséggel. Az ebéded legyen normális adag, nem zabálósra gondolok, hanem rendes emberi adagra :). Vacsira pedig ne max egy joghurt legyen, hanem minimum egy joghurt, túróval eszed, több fehérjét viszel be. Ezt is futást után edd. Hízni ezektől nem fogsz, ráadásul mozgás után kell a fehérje. Hasonló adatokkal indultam egy hónapja, mint te. Napi ötször eszem, én csak heti háromszor járok futni, mégis fogyok. Ebből láthatod, hogy mennyire fontos a rendes étkezés. Remélem segítettem, ha bármi segítség kell, írj rám nyugodtan :).
2010. szept. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Eddig úgy gondolkodtam, hogy ha ennyi ételtől nem fogyok, a többtől még inkább nem fogok.


Ha sokat eszem, akkor viszont rögtön pufibb a hasam stb, nem úgy néz ki, mint aki fogyni akar.


Akkor segíthetnél, megköszönném. Hogyan csináljam?


Az biztos, hogy nem eszek kenyérfélét, sem zsömlét, mert engem zavar, nélküle jobb az anyagcserém, remélem érted...


Tehát, ha az ebédem adott, minden nap más, de azon nem tudok változtatni, mert nem önálló a keresetem. Azt eszem, amit kapok. De mindegy, legyen is bármi az, akkor vegyünk ebédre egy fix tányér ételt. Nem púposan, csak mértékkel. Este pl 1 natúr joghurt.


Mit egyek reggel és mennyit? (ugye a szendvics a fenti okok miatt kilőve)

2010. szept. 26. 14:43
 9/19 anonim ***** válasza:

tk kenyérből vagy pékárúból nyugodtan ehetsz szendvicset, zabpelyhet tejjel, joghurttal, sokkal több zöldséget és fehérjét kéne egyél


ebéd ami van, egy teljes tányér, de legalább 500-600 kcal legyen + desszertnek valami gyümölcs


vacsora hús+ zöldség, túró, joghurt + zöldség (pl mártogatós)


uzsonna és tízórai is legyen szintén, mehet zöldség, gyümölcs, joghurt


reggelid értelemszerűen a futás után, ha hányingered van tőle


és ne mérleget és a kg-okat, hanem a tükröt és a centiket figyeld - standard ruhaméretedből egy darab---- pl farmer, hogy abba fogyj bele jó mérce ;)

2010. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Miért erőlteti mindenki "fogyókúrában" azt a hülye joghurtot? Ezt magyarázza már meg valaki!
2010. szept. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!