Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák (vagy tudnék)...

Hogyan tudnák (vagy tudnék) arra magyarázatot, mi ez a sok anorexiás itt? :O

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
sokakat megfertőz a média, tévképeik lesznek, idióta emberek tanácsokat adnak nekik és így elfajul a helyzet. az ember önpusztító hatása.. figyeljétek meg, ettől lesz igazán népességcsökkenés.. saját magukat nyírják ki az ostobák :O máshol harcolnak a kajáért ők meg egy idióta berögződés miatt azthiszik hogy csak úgy lehetnek szépek ha gebék.. pedig az IGAZI SZÉPSÉG BELŐLRŐL FAKAD! és a boldogság sokkal fontosabb mint az hogy van-e egy kis úszógumid vagy nincs. képesek sokan saját életüket megkeseríteni és nem veszik észre hogy hiába vonnak meg maguktól szinte minden jót, nem lesznek elégedettek a végeredménnyel, és beleesnek az ördögi körbe.. :(((
2010. szept. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi!

De milyen lelki folyamat vagy lelki betegség kell hozzá, hogy valaki anorexiás legyen?

Vagy ahhoz elég a média?:O

2010. szept. 26. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Először is kell hozzá/vagy nem kell:)/,a test működésének teljes fel nem fogása.Vagyis információ hiány.Lustaság is kell,mert utána lehetne nézni ennek.

Az oka legtöbbször lázadás valami ellen,legtöbbször a szülő ellen,önbüntetés formájában.

2010. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én voltam.

és az hogy valaki anorexiás sokat jelenhet.

engem a gyermekpszihiátrián 42kg és 158 cm-rel kezeltek egy évig. 15 éves voltam akkor, ma 19 vagyok.

a médiának hatalmas szerepe van ebben. a fogyókúra óriási divat, és azok is csinálják akiknek egyáltalán nincs rá szüksége.

másrészről meg az illeti családjának is nagyon nagy szerepe van... ha egy olyan családban nősz fel ahol az érzelmeket elfojtják, ahol állandóan veszekszennek, mint gyermek a "kit választasz? anyád vagy engem? anyád?! szóval te sem szeretsz?" című programmba állandóan bevonnak, ha anyád egy iszonyat szigorú, semmit nem engednek neked, elmebajos szinten féltennek... hát így nehéz felnőni és akkor kialakul, nagyon könnyen mert lelkileg gyenge vagy és nincs kiformálodva sem a jellemed, sem a gondolkodásod, sem a saját magadba vetett hited.

2010. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

15:18-as vagyok


még annyit hogy nem néztem ki úgy mint egy anorexiás. egyetlen csontom sem állt ki, és tulajdonképpen elég csinos voltam. de mégis beteg.

2010. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
és még annyit, hogy ez egy nagyon nagyon fájdalmas betegség. soha nem múlik el, mert lehet hogy testileg rendbejösz de a fejedbe mindig mindig ott maradnak a gondolatok hogy "Ugye nem híztem el?" "Ezt még megehettem vagy aztán már elindulok a hízási úton és nem fogok tudni kiszállni?" "Most látszik rajtam hogy anorexiás voltam?" "Vajon ez a fiú anorexiásnak gondol? Vagy nem?"
2010. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert a média ezt sugallaja. És ugye az anorexiásnak általában egy trauma szükséges a betegség kialakulásához. Na, itt a trauma. A sok fiatal lány azt gondolja: "Ha nem vagyok olyan, mint a modellek, nem kellek majd egy fiúnak sem?" meg él bennük az a mentalitás, hogy "Aki kövér az nem szerethető." Mert ettől fél a legtöbb mai lány, aki beleesik az anorexiába. Szerethető akar lenni.

A másik amikor lázad valami ellen, vagy úgy érzi, semmiben sem irányithatja az életét pl a szigorú szülők miatt. Hát talál egy betegséget, amiben ő maga kontrollálja a testét, és ebben ügyes lehet. És szeretni fogják, ki fog tűnni.

2010. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!