Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a fogyás 70%-ban az étkezés...

Ha a fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, akkor én miért nem fogytam egy centit sem?

Figyelt kérdés

Nem koplalással, ésszerűtlenül és felindulásból akarok fogyni, hanem eltervezetten. Sokat olvastam róla, tudom, hogy mozgás is kell mellé, de azért anélkül is kellene valami változásnak lennie. Napi 4-5-ször eszem keveset: tk. kenyér, csirkemell sonka, tojás, puffasztott búza, ebédre mindig főtt étel: húsleves (még ha tésztával is), grillezett hal/csirke salátával, zöldségfélékkel. Délután néha - egyik étkezés helyett - fehérje turmix vízzel.

Nem értem:( Nem találom kevésnek kalóriában, soknak sem. Megvan a szénhidrát, a fehérje. Zéró nasi, fehér kenyér, sok fehér hús és zöldség. Napi 2-3 liter sz.mentes vizet iszom, és heti 3 itthoni, súlyzós edzés megvolt (bár a futást terveztem). Ehhez képest, egy hét után - kilót nem is néztem-, 1 centi sem ment le sehonnan: se derék, se has, se csípő. Kezdem feladni. Mindig is nehezen fogytam, de ez elkeserítő. Már kezdek a pajzsmirigyre gondolni, háttér okként.


2010. szept. 27. 11:25
1 2
 1/17 anonim válasza:

Szia, sajnos én is ilyen típus vagyok: hiába eszek keveset, a mérleg nem mozdul. Van olyan alkalom,hogy éhes vagyok, de az egészségem érdekében próbálok úgy enni keveset, hogy ne éhezzek.

Kerülöm az autó-, tömegközlekedéshasználatot, mindennap bringázok otthonom és a munkahelyem között.

Sajnos én úgy fogyok, ha majdnem semmit nem eszek egész nap és leizzadás-szinten mozgok.

2010. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Első vagyok: rendkívül kevés kenyeret eszek, de nem fehér kenyeret, hanem rozskenyeret, ami egészséges. Tehát a rozskenyérből is keveset eszek. Nem eszek semmilyen tésztát. Néha eszek hajdinát és kölest (ezek is egészségesek), de csak néha. Cukor totál kilőve, csak édesítőszer.

Soha nem eszem tele magamat. Családi vasárnapi ebédeket is már hanyagolom, amíg nem tettem, akkor is én ettem a legkevesebbet.

Mégsem mozdul nálam sem a mérleg.

Csak akkor, ha egész nap éhes vagyok és tornázok keményen.

2010. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia! Milyen magas vagy és hány kiló? Mennyit szeretnél fogyni? Mert az sem mindegy! Kevesebb túlsúlyt sokkal nehezebb leadni, 10 kiló alatt meg már szinte minden a mozgáson múlik, nem az evésen.

A súlyzó jó, mert izmosodsz tőle, de mellette futás vagy bicikli, vagy séta is muszáj, ha fogyni szeretnél.

És egy hét nagyon kevés idő, legyél türelmesebb! Ha 2 hónap múlva se változik semmi, akkor lehet kezdeni kétségbe esni.

2010. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Egy hét alatt ne akarj csodát!!

Még csak most fog beindulni a fogyás.

Ne méregesd magad folyamatosan. Én ha fogyózom, akkor 2 hetente mérem magam, úgy már látszik némi eredmény, és nem veszik el a lelkesedésed. Folytasd tovább amit elkezdtél, és hidd el, hogy 2 héten belül érezni fogod az eredményt.

2010. szept. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem 15 kg felesleg mellett 1 hónap alatt ment le 2-3 cm, egy hét alatt ne várj csodát. Pont ezért nem szabad hetente görcsölni az egészen. Gondolkodj havi periódusokban, sokkal feltűnőbb lesz a változás. Nem foglalkoztam mérésekkel, csak azt vettem észre, hogy mindenki dicsér :). De egyébként ahogyan más is írta, fontos lenne tudni az adataid, kevesebb felesleg esetén sokkal jobban meg kell dolgozni, sokkal több edzés kell, mint több tíz kg esetén.
2010. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

160 cm és 58 kiló. Ez így nem gáz. És már nem is az érdekel, hogy kilóban fogyjak, hanem menjen le a hasam, legyen kisebb a combom.És ehhez zsírégető, szálkásító diéta kell. Tudom, hogy az aerob mozgás lenne a legjobb, de mivel az most - mindenféle ok miatt - nem jön össze, azért figyelek oda az étkezésre, és igyekszem itthon tornázni. Igazából izmosodni nem akarok, az van rajtam bőven. De van fölötte háj is:(

Tudom, hogy 1 hét alatt nem lehet megváltani a világot, de azért más ennyi étkezés mellett igencsak megindult már 1 hét után is. Nem is akartam mérni a centiket egy hónapig,de úgy gondoltam, lökést ad, ha pozitív változást látok. Hát adott lökést:( visszafelé.

2010. szept. 27. 11:54
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha pajzsmirigyes lennél, nem 58 kiló lennél, hanem 98 minimum. Vagy több. Szedsz fogamzásgátlót? Mert az pl. akadályozhat.

Amúgy az a baj, hogy viszonylag kis túlsúlyod van, ilyenkor a 70% már nem biztos, hogy 70%.

Még mindig több kalóriát viszel be, mint amennyit "elégetsz". Ha kevesebbet enni nem tudsz, muszáj sporttal ledolgozni valamennyit. A súlyzózás nem annyira hatékony, mint az aerobic. De a futás is jó lenne.

2010. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

mert rosszul tudod!


70% ban a hormonrendszereden múlik mivel az irányítja a dolgokat, annak működése meg a genetikán!

2010. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg így is sok a ch.Szálkásítás alatt reggelihez mehet csak,meg mozgás után egy kevés és ennyi,a többi az fehérje esetleg zöldség,max egy alma.Gyümölcs helyett is vitamin megy.Sima diétánál lehet több több ch-t is enni meg gyümölcsöt is.
2010. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Érdekes. A koncentrációs táborokban szó se volt genetikáról meg hormonokról.

Ha hormonproblémák vannak, azt kezeltetni kell, egyébként meg kizárólag a rossz táplálkozási szokásokat lehet örökölni.

2010. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!