Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy ha...

Mit gondoltok arról, hogy ha valaki fiatalon fogyókúrázik?

Figyelt kérdés
12-13-14 éves lányokra gondolok akik sport miatt is csinálják

2022. okt. 16. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Elèg sok fiatal làny fogyózik,szerintem rendben van,amennyiben nem divatdiétàt követ,hanem egészséges ètrendet és ha nem fordul àt anorexiába,hanem èsszel csinàlja
2022. okt. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
A fogyást nem támogatom, de az egészséges táplálkozást annál inkább.
2022. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
A divatdiéta semelyik korban nem okés. Illetve az se okés, ha valaki pl. 170 centi 55 kiló, és úgy is fogyni akar. Viszont ha okosan csinálja, és igazából szimplán próbál kevesebbet enni és egészségesebbet, azzal nincs nagy probléma.
2022. okt. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

A legtöbb sportoló lánynak KÖTELEZŐ x súly vagy teskép alatt maradnia.

Pl. tornászok, balerinák etc. És igen, ők már ilyen korban anorexiás tüneteket mutatnak.


Ezért nem is szeretem, amikor egy gyerek versenysportol, mert az a kőkemény étkezési zavar táptalaja.

Sajnos, és sajnos az edző is beszólogat, a lányok vékonyabbak, akkor én is az leszek, stb.

2022. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Sokan összekeverik a fogyókúrát az egészséges táplálkozással és életmóddal. Utóbbira mindenkinek szüksége van és hasznos. Az előbbi pedig csak annak kell aki elhízott.
2022. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is csak az egészséges táplálkozást támogatom.
2022. okt. 16. 15:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészséges súlyban van egy gyerek, és csak azért akar fogyni, hogy pl. jobb súlycsoportba kerüljön egy versenyen, na azt nem támogatom. Nem lesz annyival több esélye ott sem. Volt egy edzőtársam, aki versenyek előtt mindig pulcsiban, melegítőben rohangált a lépcsőn, többet, mint a többiek. A verseny előtti utolsó 1-2 napban kifejezetten keveset evett. Na, ez minden, csak nem egészséges. Ráadásul egy kifejezetten vékony, szálkás, erős, jó állóképességű srácról beszélünk.

Ha viszont azért tart valaki diétát, akár gyerekkorban, mert túlsúlyos, annak semmi akadálya. De fontos, hogy a szülők tudjanak róla, nehogy átessen a ló másik oldalára. Ha egészségesen csinálja, kellő mozgás mellett, változatos, nem végletekig szabályozott étrenddel, csinálja csak, hasznára fog válni.

2022. okt. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Előző vagyok, azt tenném még hozzá, hogy nem kell mindjárt kétségbe esni (sem a gyereknek, sem a szülőknek), ha a növésben lévő gyerek egy kicsit (!) husibb lesz (ez nem egyenlő a túlsúllyal). Ez természetes része lehet (!) a fejlődésnek, ha a teste "nyúlási időszakra" készül.
2022. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a teljesen korrekt válaszokat :)
2022. okt. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!