Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » GM Szafi liszteket lehet...

GM Szafi liszteket lehet kenyérsütőgépben használni?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztencia mellett gluténérzékeny is lettem. Orvos állapította meg, még mielőtt valaki belém kötne.

Így nem jöhet szóba semmiféle rizslisztes, kukoricalisztes péktermék, de szinte mindent ebből sütnek. :( A paleo kenyér meg olyan drága, hogy borzasztó.

Vennék egy kenyérsütőt, de kérdés hogy a gluténmentes Szafi lisztekből süthető-e ebben kenyér.



2022. okt. 23. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Lehet, de nem érdemes, mancsos szar lesz. Zabliszttel próbálkozz inkább. És én nem ragaszkodnék a kenyérhez, én szinte mindent tortillával eszek, sokkal egyszerűbb megsütni, gép se kell hozzá, csak egy teflon palacsintasütő.
2022. okt. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szeretem a tortillát is, de az kukoricalisztből van,nem? Illetve láttam rizslisztes receptet is, de ezek nekem nem jók.

#1-es, vagy Te gm lisztből sütöd?

2022. okt. 23. 10:34
 3/14 anonim ***** válasza:
A zab eredendően gluténmentes. A tortilla meg abból van, amiből csinálod ;)
2022. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Így nem jöhet szóba semmiféle rizslisztes, kukoricalisztes péktermék - a rizs- és kukoricaliszt gm. A zab is.


De ha nem bízol bennük, vegyél jelölt terméket. Ilyen egyszerű.

2022. okt. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az inzulinrezisztencia miatt nem jöhet szóba rizs- vagy kukoricaliszt, nem a gluténérzékenység miatt. Nagyon gyors a felszívódása, nem tesz jót az IR-eseknek.
2022. okt. 23. 15:13
 6/14 anonim válasza:

A következő liszteket használhatod IR-ben és cöliákiában - a teljesség igénye nélkül -: köles liszt, hajdina liszt, barna rizsliszt, csicseriborsó liszt, mandula liszt, kókusz liszt, szezammag liszt, bambuszrostliszt, utifűmahély stb. A zabliszt csak gluténmentes lehet. Mi gm. zabpehelyből daráljuk kávédarálóban, úgy olcsóbb. Családunkban van IR-es is cöliákiás is. Nem volt könnyű megtanulni sütögetni ezekkel a lisztekkel. Ma épp túrós, sajtos lepénykéket sütöttem gm.zabliszttel, és zabpehellyel.

Tudtommal lehet kenyérsütőben Szafi liszttel sütni. Mi is most veszünk sütőt, mert elképesztő drága a kenyér.

2022. okt. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Kiválasztottátok már a kenyérsütő típust?

2022. okt. 26. 13:30
 8/14 anonim válasza:
Én sütöttem már kenyérsütőben szafi kenyeret. Vannak olyan receptek amik úgy is működnek. De egyébként sokkal gyorsabb a sima sütőben. Csak összegyúrod a telásztát, pihenteted kicsit (valamelyiket nem is kell) és már mehet is a sütőbe
2022. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Tefal gépet veszünk. Családban már van, jól teljesített, szépen sűt.

Én is sütöttem kenyeret, zsömlét Szafi liszttel, utóbbit igen macerás volt, (ragadt).

Valójában Mindnementes Nóri receptje alapján sütöm a kenyeret és a zsömlét. Amit viszont tudok ajánlani, mint IR-es és cöliákiás, az a túrós-sajtos- zablisztes pogácsa, vagy stangli. Azt nagyon sokat sütöm, mert olyat készen - csak csupa keményítős verzióban -kapható és drága is. Sütemények tésztáit is én keverem össze és nem rosszak, mondják sokan. Én Szafi lisztjeit túlárazottnak tartom, ritkán veszem.

2022. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, a kenyérsütő gépben, amiben cöliákiásnak sütnek kenyeret, nem szabad gluténos liszttel sütni?
2022. nov. 2. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!