Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vajon kik azok, akik szerint...

Vajon kik azok, akik szerint minden fogyókúra sz*r és izomból fogyaszt és jojo-effektust idéz elő?

Figyelt kérdés
Akik ezt szokták válaszolni, leírhatnák saját adataikat (kor, magasság, súly). Vajon mind fitness-edzők vagytok? És mind tökéletesek?
2010. szept. 28. 14:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

90%ban sz*arok,ez tény.

33/F 183/85 10%os testzsír.És nem vagyok edző,de a saját testem tökéletesen ismerem és azt,is,hogy milyen étrend/edzés,hogyan hat rám.A súlyom/testzsírom meg annyi amennyinek én akarom.

2010. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Nem minden fogyókúra okoz jojót, meg ilyesmit, én sem tanácsolom minden kérdezőnek, hogy ne vágjon bele, mert ez sokmindentől függ, de van, ami már az agyrém határa...

:)


25/N 176 cm, 64 kg (versenyszerűen kickboxolok)

2010. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
tök jogos a kérdés, kezd nekem is nagyon elegem lenni az itteni válaszolókból. sokszor ráadásul teljesen normális diétákat oltanak le, gondolom csak maguknak magyarázzák így be, hogy miért ne diétázzanak. én 175 centi és 60 kg, és ezt elérni igenis kellett diétát is tartanom, nem csak többet mozogni. én a norbi féle 30 napos update 1-es kúrát tartottam és nem izomból fogytam és azóta is tartom. és én is kiváncsi lennék azokra akik ilyeneket válaszolnak folyton, mint a kérdésedben
2010. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én már próbáltam koplástól kezdve minden hülye fogyókúrát próbáltam és nem nagyon váltak be. Rájöttem, hogy ha figyelek a mértékre és sportolok akkor lassan csökken a súlyom. Lassan de tartósan. 16 évesen 64kg voltam, most 17 vagyok 52kg és 163cm.
2010. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ha diéta után újra visszatér az illető a régi étkezéséhez vissza hízik.

Én az életmód váltásban és a sportban hiszek.

165 cm 55 kg

28/N

2010. szept. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg ők már megtapasztalták, hogy ezek a dolgok így vannak. Talán nem tökéletesek, de meg akarnak kímélni attól, hogy ugyanazokat a hibákat kövesd el, mint ők.

De tudod: mindenki saját magáért, a saját testéért és egészségért felelős. Úgy őrzi meg/javít rajta/teszi tönkre, ahogy akarja.

Minden ember más, másképp reagál dolgokra, de azért van néhány tény, aminek az ellenkezőjét állítani, hogy is mondjam... baromság. Pl. csokitortazabálással még senki nem fogyott le, a tartós koplalást pedig kivétel nélkül minden ember szervezete megsínyli, akár tud fogyni, akár nem.

2010. szept. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én egyébként életmódot váltottam. Lecsökkentettem a krumplit és a tésztát. Kenyér teljesen megszűnt (helyette extrudált). Több zöldség, gyümölcs. Tény, hogy a mozgás még nem az igazi, de két kicsi gyerekem van, és mellettük nem sikerül úgy, ahogy szeretném. A heti egy azért megvan (és nem ülök mellette sem a seggemen, mert akinek van két kisfia, az tudja, hogy ők mozgásban tartanak). Ennek ellenére 80kg-ról lementem 77kg-ra, és itt megállt. Már 1 hónapja ugyanannyi... Ezért erősen gondolkozok valamilyen kúrában, amit tartani kell és beindulna még tőle a fogyás, mert kb. 66-68kg szeretnék lenni. Erre nem tudtok valamit tanácsolni?
2010. szept. 28. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem maga a fogyokura szar, hanem a vele jaro onsanyargatas, amibe sok-sok fogyokurazo beleesik.

En sem vagyok tokeletes sulyban, en is fogyni szeretnek, de ezt nem fogyokuraval, hanem egeszseges taplakozassal es rendszeres mozgassal akarom elerni.

Az nem er semmit, ha csak salatakon meg vizen elsz es kozben a tv elott ulve rezeg a hasadon a legujabb fogyiov...

166cm / 55kg

2010. szept. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy olyan életmódot kell választani, amit soha nem kell feladj, mert egészséges és még tartani is lehet. Pl. nem kell lemondj a kenyérről sem sztem, én egyáltalán nem mondtam le, csak teljes kiörlésűt veszek és a reggelihez egy szeletet eszem, vajjal, sonkával, sajttal és sok zöldséggel. Próbálj ilyenképp reggelizni, sztem ez a nap legfontosabb étkezése. Aztán délelött egy gyümölcs, joghurt v ilyesmi. Ebédre meg vacsira válassz valami könnyedebbet, salátákat csirkével, fözelékeket. uzsira meg ismét gyümi. Én napraforgómagot rágcsálgatok egy jó marékkal általában minden nap. És a nap folyamán kb 4 gyümit eszek meg felosztva, teát azt mindig lehet édesitővel és citrommal és nem mindennap de kb minden második nap kakaót is iszom, édesitővel. Sztem mindenki maga alakitsa ki az étrendjét, próbálja egészségesen de néha ellehet engedni a gyeplőt, csak ne váljon rendszeressé. Én mindig betartom a napi tornát 25-30 perc, én még diák vagyok, de sztem mindennkinek arra van ideje amire akar szoritani és az akaráson van a lényeg. Édességet is eszem hetente kb. Remélem segitettem.
2010. szept. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nem hinném, hogy minden fogyókúra sz.r! Amúgy meg az is egy baromság, hogy a fogyás után nem lehet visszatérni a régi kajákhoz. Vissza lehet, csak nem napi rendszerességgel és mértékkel, odafigyeléssel. Elengedheti magát az ember néha, csak ezeken a napokon mozogjon többet. A rendszeres (het 3-szor kb.) mozgás is nagyon fontos. De sokan tényleg túlzásokba esnek, leugatnak minden diétát, hogy önsanyargatás, holott épp ők azok, akik sanyargatják a testüket, mivel a létező össze sélelmiszernek a kétharmadát végleg ki akarják iktatni az életükből, ami nyilvánvalóan baromság és ez idővel megbosszulja magát. Az átlagos anyagcseréjű ember bizony időnként (mondjuk ünnepekkor, Karácsonykor) felszed kb. 3-4 kg-t, amit aztán kis odafigyeléssel simán lead. Nincs ezzel semmi gond, ez teljesen normális folyamat és ez még nem jo-jo effektus. Az már más lapra tartozik, ha 10-20 kg-k vándorolnak föl-le valakin...

Egyébként a fitness edzők is ezsnek mindent. Rubint Réka pl. saját bevallása szerint is simán megeszi a somlóit és a csokitortát is (nem az update-fajtát), csak éppen nem este 11-kor, vagy ha mégis, akkor másnap egy kicsit visszafogja magát.

Na, a másik bolondéria meg az izomból fogyunk, nem zsírból-mánia... Ez is el van túlozva. Ha rendszeresen mozog valaki a diéta mellett, akkor nyugi, nem fognak eltűnni az izmai. Amúgy meg nem mindegy, ha az a cél, hogy belefogyjon valaki a tavalyi ruhájába? A lényeg, hogy végre belefér, nincs az az ember, aki ránézésre megmondja, hogy a fogyás következtében most hány %-os izomtömeggel is rendelkezik az illető...

2010. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!