Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok egyszerűen...

Miért nem tudok egyszerűen visszafogyni??

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy darab ember, 156 cm és jelenleg kb 49 kiló. Kb fél éve 44-45 voltam, és bár lehet ez kevésnek hangzik, de akkor néztem ki igazán jól, szálkásan, eleget ettem, jó volt az étrendem, az edzéstervem. Nyáron kicsit felszedtem ezt a pár kilót, meg kevésbé figyeltem oda a kajálásomra, és valszeg lényegesen nagyobb mennyiségű kalóriát fogyasztottam egy nap. Szeptember óta sokkal jobban odafigyelek, mert belenéztem a tükörbe, és egyszerűen utáltam magam emiatt. Nem néztem ki jól, az alacsonyságom miatt a lábaim is elég rövidek, és olyan husis, nagy lett a combom is, és sajnos eléggé meglátszik ez a pár kiló is. Hiába figyelek azóta oda, kevesebbet eszek nyárhoz képest, figyelek a fehérjebevitelre, az egészséges ételekre, a sok folyadékra, kitartóan edzek heti 5x is, és egyszerűen nem mozdul a súlyom sehova, és a centiket lemérve is hát meglátszik a hízás. Egyszerűen nem tudok visszafogyni, nem tudom elérni azt az alakot, ami pár hónapja volt, és kezdek olyan szinten magam alatt lenni, hogy nem tudom, mit tegyek... valakinek van valami tanácsa? Vagy ez a 2 hónap nem volt elég arra, hogy elérjek valami eredményt? Nem vagyok túl korlátozó, nem koplalok, tényleg csak odafigyelek az egészséges életmódra, de borzasztóan lehangol, hogy semmit nem változtam, pedig mindent megtennék, hogy újra olyan alakom legyen, mint volt... undorodom a combjaimból is, ha tükörbe nézek.

Legyek még türelmesebb és kitartóbb, vagy mégis mit rontok el?



2022. nov. 3. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Érdemes elkezdeni számolni a kalóriákat, lehet, hogy még nem kerültél deficitbe.
2022. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kiszámoltam, és elvileg azzal az edzésmennyiséggel és aktivitással, ami nekem van, kb 1400-1500 kcalt kell ennem naponta, és általában én még így is egy kicsikét ezalatt szoktam maradni (minimálisan).
2022. nov. 3. 17:43
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem rocket science ez.


Szintentartó kalóriát ettél sokáig: tartottad a 44-45kgot


Elkezdtél zabálni, kalóriatöbbletben voltál: híztál


Kevesebbet eszel, mint a zabálás alatt: súlyt tartasz ismét.


Ha majd deficitben leszel, fogysz. Amire egyébként semmi szükséged, így is sovány vagy.

2022. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok azzal, hogy bőven a normális súlytartományban vagyok, és hogy nem vagyok "dagadt". Szimplán elromlott az összkép, az a pár kiló hízás meg sajnos eléggé meglátszik az alacsony testemen és rövid végtagjaimon. Szeretném azt elérni, ahogy anno kinéztem, csak elkeseredtem a próbálkozás sikertelensége miatt... elvileg deficitben vagyok a kalkulátorok alapján, ezért sem értem, miért nem fogyok, sőt, néha még többet is mutat a mérleg
2022. nov. 3. 18:10
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűbb, hogy testképzavarod van.
2022. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Huhh, hát nem sok kedvem van MEGINT leírni a dolgokat, de ilyenkor mindig reménykedek, hogy hátha észbe kap az adott személy..


Szóval, kezdjük:

"156 cm és jelenleg kb 49 kiló. Kb fél éve 44-45 voltam, és bár lehet ez kevésnek hangzik, de akkor néztem ki igazán jól, szálkásan, eleget ettem, jó volt az étrendem, az edzéstervem."


Most tényleg, mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem, de szerinted mennyi különbség van 49kg és 45kg között? Semennyi. Oké, hogy alacsony vagy, és hamarabb meglátszik, ha hízol, de szerintem nagyon minimális különbség lehet..


"az alacsonyságom miatt a lábaim is elég rövidek, és olyan husis, nagy lett a combom is"

Ha te 4kg alapján ezt megállapítottad, akkor nincs mit mondanom.. A testsúlyod tökéletes, még most is.


Neked épp nem kevesebbet kellene enned, hanem többet.

Az ételre energiaként tekints, aminek segítségével könnyebben tudsz a kemény edzéseidből regenerálódni, izmot építeni. Szerinted 1400 kalóriával mennyire tudsz regenerálódni heti 5 edzésből? 1400 kalória még egy gyereknek sem elég.


A lényeg pedig most jön:

Nagyon jó dolog, hogy heti 5x jársz edzeni. De, ha ennyi kalóriát eszel mellette, így semmit nem érsz vele. Biztos vagyok benne, hogy semmit sem fejlődtél, és ez pont emiatt van, mert keveset eszel.


Egyél normálisan, figyelj oda továbbra is a fehérjebevitelre, legyenek kemények az edzéseid, és hidd el, hogy lesz eredménye.


A mérlegen lévő szám csak egy dolog. Nem mutatja meg valójában azt, hogy milyen is vagy. A lényeg a testösszetétel.


Lennél inkább 44kg, zsíros, 0 izommal, vagy pedig lennél mondjuk 50kg, de szép tónusos izmokkal?

Hiába mutat a mérleg kevesebbet, mégis rosszabb a végeredmény..


Tavaly 78kg voltam, szinte 0 izomzattal. Ma szintén 78kg vagyok, de izmosabb, sokkal.. Ég és föld a különbség, pedig a mérleg 78kg-ot mutat ugyanúgy, mint tavaly mutatott. Felejtsd el a mérleget.


Szimplán testképzavaros vagy, ennyi a titok. Tudom, hogy a különböző social média felületeken mindenhol azt látod, hogy mindenki tökéletes, de ez nem a valóság. Elég egy jól beállított kép, tökéletes fényekkel, megfelelő pózzal, és máris valótlan képet kapsz mindenről. Szerinted mindenhol úgy néznek ki, mint a képeken? Nekik is "husis" a combjuk, nem lapos a hasuk, csak egy kép erejéig behúzzák. Ébredj fel, még talán nem késő...


"elvileg deficitben vagyok a kalkulátorok alapján, ezért sem értem, miért nem fogyok, sőt, néha még többet is mutat a mérleg"


Elárulom, hogy nekem a kalkulátorok 2500 kalóriát írnak fogyáshoz. Na mondanom sem kell, hogy ennek a közelében nem vagyok. 2500 nekem a súlytartás.

Ezek a kalkulátorok nem pontosak. Nehéz belőni a napi aktivitást, amik alapján kiszámítják az értékeidet.


De mondom mégegyszer: Neked nem fogynod kell, hanem formásodnod. 1800-2000 kalória + magas fehérjebevitel + progresszív súlyzós edzés + megfelelő regeneráció és csodákat fogsz tapasztalni.

Egyél többet, a mérleget meg dobd ki a kukába, vagy bánom is én, hogy hova. A napokban (már ha megjön az eszed, és eleget fogsz enni) megnőhet a súlyod, de ez azért van, mert több vizet tart vissza szervezeted a több étel miatt. Ennek jelentősége nincs, mert ez csak víz.


Sok sikert, és remélem észbe kapsz..

2022. nov. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Ne a mérleget nézd. Ha heti 5x edzel, egyrészt tudsz izmot felszedni de ha ekkora defixitben vagy akkor le fogsz adni belole
2022. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondta a kérdező, hogy súlyzós edzést végez (sajnos). Lehet, hogy heti 5x fut....
2022. nov. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Igen, súlyzós edzésről beszéltem, heti 4-5x. Emellett HIIT és rengeteg séta minden nap.
2022. nov. 3. 21:44
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

És akkor nem lehet, hogy közben feljött valami izom (mármint nem a két hónap alatt, hanem nyilván előtte is edzettél már?).

2 hónap elvileg elég, hogy megmozduljon valami, gyakorlatilag ha pedig csak most tértél vissza az intenzívebb súlyzós edzéshez, akkor az izmaid megteltek glikogénnel, több vizet tartasz vissza - lehet, hogy már beindult a fogyás, csak még a mérlegen nem látszik.

Ugyanakkor az is lehet, hogy mégis többet eszel mint gondolod, bár ha van elég tapasztalatod, akkor talán nem itt van a bibi.

Szerintem egyelőre folytasd amit csinálsz, és csak koncentrálj a minőségi edzésekre, meg hogy minél erősebb legyél - ha még egy hónap múlva sincs eredmény, akkor elgondolkoznék a kalóriacsökkentésen, mert akkor talán tényleg mégsem annyit eszel, mint amennyit gondolsz.

De ennyi aktivitáshoz valóban jó sok bevitel kellene.

2022. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!