Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert van az hogy egyesek nem...

Miert van az hogy egyesek nem hiznak? Bovebben..

Figyelt kérdés

Ertem en hogy genetika de az ilyen embereknek hogy mukodik a szervezetuk? Miben mas?

Peldakent van egy munkatarsam. 40 eves es vekony. Nem sportol nem mozog szoval neki is kb 2000 kaloriara lenne szuksege. Ehhez kepest bevisz 4-5 ezret is es megsem hizik. Hova tunik az a plusz 2-3 ezer kaloria?



2022. nov. 16. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Vagy nem visz be annyit, vagy nem mindennap. Vagy cssk elotted eszik, otthon koplal.

Egyebkent pl a hormonhaztartas valtozik. Egy inzulinrezisztensnek pl negyszer annyi ido fogyni, hiaba van mozgas, kaloriaszamolas

2022. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem írtál adatokat, hogy pontosan milyen magas, hány kiló. Azért nem mindegy, hogy egy 170 cm-es vékony emberről, vagy egy 190 cm-es vékony emberről beszélünk. Ahogy az sem, hogy a vékony mit jelent számodra. De próbáltam alullőni a valóságot, tegyük fel, hogy egy 175 centi magas, 70 kilós emberről beszélünk. Neki közepes aktivitással ennyi évesen ez napi 2500 kcal szükséglet ahhoz, hogy stagnáljon. Közepes aktivitás: könnyű fizikai munka, heti pár alkalom sétával. Szóval attól függően, hogy pontosan mit is takar számodra a vékony, akár napi 2800-3000 kcal szükségletről is beszélhetünk, plusz nyilván függ attól is, hogy mennyit mozog. Az, hogy nem sportol, nem jelenti azt, hogy nem él aktív életet. Pl ha van kutyája, akkor az napi 2 sétáltatás (ha felelős állattartóról beszélünk). Nyilván ha alacsonyabb, vékonyabb, és tényleg nem mozog semmit, akkor nem kell 2500+ kcal a súlytartáshoz.

Szóval lehet, hogy szüksége van az aktivitása, magassága, súlya miatt 3000 kcal-ra. Lehet, hogy valójában nem eszik ennyit, csak nagy mennyiségeket, és rosszul tippelted meg. Lehet, hogy nem eszik minden nap ennyit, mivel nem egy nap alatt hízik, vagy fogy az ember, a heti átlag sokkal többet mond ilyen tekintetben.


A genetika nem játszik akkora szerepet, mint azt sokan hiszik. Igen, van különbség, de nem ordító. A környezeti tényezők, az ételek kiválasztása sokkal nagyobb szerepet játszik. Nyilván vannak olyan betegségek, amik megnehezítik a fogyást,vagy a hízást, de nem lehetetlenítik el.

2022. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Sose voltam több, mint 52 kiló. De az is csak kamasz korban. Felnőttként megálltam 48-50 között.

Napi egyszer eszek rendes meleg ételt. Azon kívül "töltelék" kaját eszek, mint gyümölcs, müzli, keksz vagy diófélék. Néha nasi.

Pontos életvitelem van. Mindig ugyanakkor kelek, ugyanakkor eszek, még a nagy wc-zést is szinte ugyanúgy időzíti a szervezetem. Mellé elég folyadékot viszek be, éves vérképpel tartom számom, hogy van-e bármilyen problémám, hiányom. Mellé az olyan apró mozgások, mint a lift helyett a lépcső, kutya sétáltatás.

2022. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Volt erről egy dokumentum film, amiben összeszedtek kb. tíz, 25-40 év közötti embert, aki ilyen típus volt. Felírták, miket esznek egy héten, majd megduplázták a bevitelüket, eü. okokból, egy hónapra; sportolni tilos volt. Voltak olyanok, akik pl. pizzát turmixoltak le, hogy tartani tudják a kalóriakeretet. Az idő lejárta után ugyanúgy teljes kivizsgáláson estek át, mint előtte, a maximum hízás 1kg volt. Fura dolog a genetika, meg kell hagyni.
2022. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2

Egyutt is eltem azzal az emberrel. 190 centi, 75 kg volt akkor.

Kozosen foztunk, szinte ugyanazt ettuk csak o a duplajat plusz munka kozben is becsuszott egy mekis menu plusz csokik a munkahelyen, nem beszelve az esti vsipsz es csoki komborol. Napi 5-10 ezres lepesszammal, nulla sporttevekenyseggel. Leegyszerusitve, nagyjabol ugyanannyit mozogtunk, o ketszer annyit vitt be es nem hizott, mig en fele akkora kaloriaval is hiztam.

2022. nov. 16. 15:33
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért, mert mondjuk egy 190+ centis férfinak borzalmasan kevés! a 2000 kalória.


Én 168 cm magas nő vagyok, 1800 körül eszem, sportolni amikor épp kedvem tartja, és nem hízok.


Ha majd 30 centivel magasabb lennék, ennyi kalóriával éhen is pusztulnék, szerintem.

2022. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

En 185 vagyok ,80 kg es 2000 kaloriatol mar hizasnak indulok.

O 5 centivel magasabb, 2 ezerrel tobbet visz be es nem hizik.

2022. nov. 16. 17:21
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Gyorsabb az anyagcseréje. Ennyire egyszerű. Az én családomban is van ilyen. Egy grammot se hízik. Annak ellenére, hogy semmit nem sportol, ülő munkája van, és napi szinten 3 étkezés mellett 2-3 tábla csoki és 3-4 zacskó csipszet megeszik. És kajának sem salátát meg zöldségeket eszik húshoz, semmi ilyesmi. Hanem főleg tésztákat, rengeteg sajttal, pizzát, mekis hamburgereket, fehér kenyeres szendvicseket, zsíros kenyeret hagymával, sült krumplit stb. 5000 kcalt simán megeszik naponta. ( Kiszámoltuk még régebben). 40 éves, 180 centi és stabilan 60kg körül van már azóta, hogy elérte a végleges magasságát. Egyszerűen gyors az anyagcseréje, mázlista. Ennyi.

Míg én 5 centivel alacsonyabb vagyok, vért izzadva, szigorú diétával és heti 10 óra sporttal tudom csak tartani a 67 kilómat, nagyon oda kell figyelnem mit eszek. 1-2 hetes lazításról, szó se lehet, mert azonnal jön fel a felesleg:( amit aztán hónapokig tart lefaragni.

2022. nov. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%
Anyagcsere. Én sem tudok hízni, volt pár év amikor semmit sem sportoltam, keveset mozogtam, mert baleset után lábadoztam, mégsem híztam pedig akkoriban az unalomból nasizás is bejátszott nálam. Apai ágon az összes rokonom ilyen, ha nem sportolnak akkor csak simán soványak vagy ilyen skinny fat-ek, ha sportolnak, akkor szálkásak. Nőrokonaim kb. csak terhesen mentek 60 kg fölé de utána még soványabbak lettek, mint voltak, de rossz értelemben, mintha "kiszáradtak" volna. Pedig a többség az átlagos, zsíros, húsos magyar konyhán él és egyáltalán nem sportol.
2022. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!