Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó ötlet, ha így akarok lefogyni?

Jó ötlet, ha így akarok lefogyni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, a pajzsmirigy túlműködése fogyást idéz elő, a pajzsmirigy túlműködéshez pedig magas jódtartalmú ételek szükségesek, amik meghaladják a napi ajánlott jódbevitelt, a 150 mikrogrammot. Azt is írták még, hogy 10 dkg áfonya 400 mikrogramm jodot tartalmaz, szóval ha mindennap megeszek 10 dkg áfonyát és ezzel többszörösen túllépem a napi ajánlott jódbevitelt, akkor jobban megdolgoztatom a pajzsmirigyem mukodeset. Ezáltal lefogyok?

2022. dec. 7. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Csak azt a kis bökkenőt kifelejted hogy a pajzsmirigy túlműködésnek nem csak ez az egy tünete van. 2 nem fogod bírni gyógyszer nélkül, és végül vérvétel>gyógyszer>visszahízod amit lefogytál. Röviden logikátlan.
2022. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Egyél normálisan! Felesleges ez az egész hülyeség. Azok a plakátok az utcán, meg a sok ringyó az instán photoshopoltak. Semmi az egész, hazugságban élnek, hát ilyen akarsz lenni? Ugyan már...
2022. dec. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ezt valami ketogén-paleó facebook csoportban megosztott blogbejegyzés alapján találtad ki? Csak mert a valóságban a biológia nem így működik. A valóság az, hogy étrendi jódból te az életben nem tudsz bevinni akkora dózist, hogy az endokrinológiai kórkép formájában eszkalálódjon, és pajzsmirigy túlműködés alakuljon ki a szervezetedben, ugyanis a szervezeted nem hülye, és a már prorblémát okozó dózis egyszerűen nem fog felszívódni, hanem a salakkal és vízzel ürül, mert a jódnak (ahogy minden más vegyületnek is) van egy abszorpciós maximuma. Ráadásul az elképzelésed dietetikailag eleve baromság, ugyanis egyre több tanulmány jön ki azzal kapcsolatban, hogy még egy eleve pajzsmirigy túlműködéssel/alulműködéssel küzdő egyén számára sem releváns szignifikáns mértékben az étrendi jódbevitel. Ez többek között azért is van, mert a valóságban a gyümölcsök, a tejtermékek és a halak meglepően kevés jódot tartalmaznak (a legújabb laboratóriumi mérések legalábbis ezt állapították meg), közel sem annyit, mint amennyit a Házi Patika állít. Ráadásul az étrendi jódok felszívódása kimondottan szuboptimális, pláne ha az adott élelmiszer A-vitamint és szelént is tartalmaz, ez a két mikrotápanyag pedig a legtöbb élelmiszerben jelen van.

Plusz azt tudd, hogy pajzsmirigy tűlműködés mellett is ugyanúgy lehetsz túlsúlyos, ha kalóriatöbbletben vagy. Előző hónapban jött ki egy metaanalízis a PubMedre, ami azt boncolgatta, hogy egy pajzsmirigy túlműködéssel küzdő beteg és egy egészséges hormonháztartású személy súlytartó kalóriabevitele 150-250 kcal különbséget mutat. Magyarul ha többet kajálsz, mint amennyit a fizikai aktivitásoddal elégetsz, akkor hiába van pajzsmirigy túlműködésed, el fogsz hízni.

Amúgy még ha lehetséges is lenne a hülyeséged (szerintem egész jól levezettem, hogy miért nem az), akkor se akarj pajzsmirigy túlműködést előidézni a szervezetedben, ugyanis a megnövekedett számú T3 és T4 hormonok remek melegágyat biztosítanak az autoimmun betegségek, a daganatos elváltozások, a szívproblémák és a neurológiai kórképek számára.

2022. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Attól függetlenül, hogy a 3-as direkt úgy írta le, hogy a kifejezések felét ne is értsd, mert meg akarta mutatni, hogy mennyire ért hozzá, miközben tisztában van vele, hogy itt jobb lenne laikusok számára könnyen érthető módon közölni információkat - igaza van, és az "ötletednek" semmi értelme nincsen.
2022. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Kedves 4-es! Köszönöm, hogy igazat adsz nekem, és bocsánat, ha túlságosan a szakmai nyelven fogalmaztam. Ezzel nem a tudásomat akartam demonstrálni, de sajnálom, ha így jött le. Viszont ezen az oldalon laikus, a tudását Webbeteg.hu-ról szerző tudatlanok adnak egymásnak orvosi tanácsot dietetikai, endokrinológiai, gasztroenterológia témákban. Akkor nehogy már én fogjam vissza magam, amikor én legalább egy egyetemet képes voltam elvégezni.
2022. dec. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
5. Jó, ok, és igazad van, de tényleg így jött le - és bocs, hogy így felkaptam a vizet és nagy hirtelenséggel cinikusan fogalmaztam. De mivel tényleg nagyrészt ilyen emberek járnak itt, ezért beláthatod, hogy a nyelvezet nem a legszerencsésebb (ugyanakkor azt is megértem, hogy érzékeltetni akarod, hogy értesz hozzá, tehát különböztessenek meg azoktól, akik a levegőből vagy saját tapasztalatból írják az infókat) - esetleg lehet valami középutat találni :).
2022. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ezt az áfonyatermesztők találták ki.
2022. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
7. Big blueberry :)
2022. dec. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom, hol olvastad, de kizárt, hogy az áfonyában a napi ajánlott jódbevitel többszöröse legyen. Ráadásul nagyban befolyásolja, mennyire jódban gazdag vagy jódszegény földben termesztették.

Ne akard túladagolni a jódot, főleg ha fogyni akarsz, mert visszafelé is elsülhet. Nagyon sok ember hajlamos az autoimmun pajzsmirigy gyulladásra, amit a túlzott jódbevitel belobbanthat. Utána alulműködni fog a pajzsmirigyed és hízni fogsz, sok egyéb kellemetlen tünet mellett. Tapasztalatból mondom. Jódos gyógyvíztől lett átmenetileg pajzsmirigy alulműködésem, szerencsére nagyjából helyre jött utána.

Ha olyasmit akarsz szedni, ami javítja a pajzsmirigy egészségét, akkor inkább szelént szedj, de csak az ajánlott mennyiségben, és tarts szünetet időnként.

A fogyás még mindig a táplálkozáson és kisebb mértékben a testmozgáson múlik.

2022. dec. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
Szerintem nem. Az interneten olvasott dolgokkal vigyázz.
2022. dec. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!