Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jelentős súlyfelesleggel,...

Jelentős súlyfelesleggel, többszöri sikertelen próbálkozással ezúttal mennyi reményt látsz arra, hogy most tényleg sikerül a fogyás?

Figyelt kérdés

Biztosan sokan elhatározzák, hogy na most aztán tényleg lefogyok, pl. szilveszter után elkezdenek diétázni, mozogni, életmódot változtatni, csodaszereket kipróbálni meg minden egyebet.

Ha eddig valahogy mégsem sikerült, és már sok-sok éve cipeli valaki a súlyfelesleget meg a rossz szokásait, most mit csinálhat másképp, hogy sikerüljön?

Vagy a többségnek úgysem sikerül?



2022. dec. 28. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Sok embernek nem sikerül, mert nincs kitartásuk/akaraterejük. (Kb az emberek 1%-a nem tud betegség miatt lefogyni, a többi csak önmagát ámítja. Az lehet, hogy nem fogy mindenki ugyan olyan könnyen, de lefogyni mindenki le tud.)
2022. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

"Biztosan sokan elhatározzák, hogy na most aztán tényleg lefogyok, pl. szilveszter után elkezdenek diétázni, mozogni, életmódot változtatni, csodaszereket kipróbálni meg minden egyebet."


Itt van a legnagyobb probléma.

Aki le akar fogyni, az nem vár, nem tűz ki egy adott időpontot. Nem azt mondja, hogy na majd ekkor meg akkor elkezdem, hanem nekivág.


Ez az a fajta mentalitás, ami az emberek 99%-át meggátolja abban, hogy lefogyjon.

2022. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Én régen annyiszor leakartam fogyni, de akkor is mindig úgy voltam vele, hogy majd hétfőtől elkezdek változtatni, stb. Aztán ha el is kezdtem, nem voltam kitartó. Pl. sikerült leadnom 10 kilót, aminek örültem, és erre mit tettem? Elkezdtem újra zabálni. De aztán két éve egyik este belém jött az a gondolat, hogy le fogok fogyni. Rögtön felpattantam a szobabiciklire, nem vártam semmire és senkire, se a hétfőre, se az újévre, semmire, hanem ott nyomban este elkezdtem egy kicsit szobabiciklizni. Most két évvel később kb. 48 kilóval vagyok kevesebb. De tényleg, a fogyáshoz nem kell várni. Az már régen rossz, ha az ember halogatja. Ha az ember halogatja, akkor szerintem ott már nincs is meg a tényleges akarat, motiváció. Mármint, ha valamit szeretnél elérni, miért várnál és várnál ahelyett, hogy csak elkezded? Meg na, a legtöbb ember szerint ha lead x kilót, akkor utána ugyanúgy étkezhet, mint a fogyás előtt, és rendben lesz. Én is régen így voltam vele, ezért is volt, hogy leadtam 10 kilót, aztán újra fel is jött az a 10 kiló. Életmódot kell váltani, nem elég pár hónapig koplalni és sanyargatni magad. Nem. Rendesen életmódot kell váltani, egy olyan étrendet kell kialakítani, amit tudsz is tartani és nem önkínzás árán. Ez egy komoly döntés, ha leakarsz fogyni, akkor nagy elhatározottság kell, mert ez nem csak egy olyan dolog, amit pár hétig, hónapig csinálsz.
2022. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig azzal csesztem el, hogy mindent vagy semmit elvet követtem. Vagy tökéletesen tartom a diétát,vagy az egésznek annyi, meg kell az 1400kcal, meg ilyenek, hülyeség. Hosszútávon már az is működik hogy ha csak napi 200 -400 kcal-val hozod negatívba a mérleget, nem kell 700-zal, és szépen összeadódik hónapok alatt. A drasztikusságtól, szélsőségetől tartózkodj! Nem kell csodákat csinálni. Csak cseréld le a kenyeret, vagy csak ne igyál cukros üdítőt, stb. 1 lépés, minden negyedévben-félévben, csak 1 jó lépés!
2022. dec. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem huszon x év sikertelenség után az segített, hogy miután eldöntöttem, jobban rákészültem, jobban átgondoltam, jobban utána jártam, többet tájékozódtam, sokkal tudatosabban álltam neki, és teljesen más hozzáállással.

Találtam egy olyan utat amit első hallásra jónak, élethosszig tarthatónak, élhetőnek ítéltem meg, belevágtam, és jónak is bizonyult, számomra mindenkèppen. 3 év alatt szabadultam meg az extrém nagy súlyfeleslegemtől, és 1 éve tartom a lefogyott súlyomat, továbbra is a diétás életmódom szerint eszem a mindennapokban fogyás után is, és sportolok.

2022. dec. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
28%
Én amikor tudatosan próbáltam fogyni, nem sikerült. Amióta Orbán tönkretette az országot és a katásokat, fogyókúra nélkül mínusz 7 kg-nál tartok.
2022. dec. 29. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy a konkrét időponthoz kötött kezdés fogyás szempontjából hatásos-e, az szerintem ember függő. Vannak, akiket motivál. Pl előtte elkezd már tudatosan rákészülni, recepteket keresni, meg mozgásformákat. Ezzel már meg is kezdődik a folyamat, elkezd fejben átállni, motivációt szerezni. Pl karácsonykor sokan kapnak ételt a család többi tagjától. Kidobni azért nem sokan szeretnek ételt, plusz vannak családok, ahol esélytelen lebeszélni, hogy mostantól nem viszel el semmit tőlük.

Ugyanakkor az nyilván hátrány, hogy sokan a halogatást látják ebben, a tipikus "ohh, majd hétfőtől, ahh, majd a következő hétfőtől..." Stb.

A másik tényleg a mindent vagy semmit mentalitás, ami sokakat megakadályoz. Egy alapvetően fogyásnak nem kedvező életforma teljes megreformálása nem könnyű, és keveseknek sikerül azonnal. Kis változtatásokkal sokkal könnyebb átállni, csak ehhez a legtöbben türelmetlenek, azonnali, gyors eredményt akarnak, hiszen ebből táplálkozik sokak motivációja.

2022. dec. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
15 évig próbálkozta lefogyni, néha-néha sikerült is valamennyi, de sosem volt tartós. Volt sok újévi, költözős, pasi miatt, pasi helyett, sport miatt. Aztán egy májusi napon úgy töltöttem, hogy eddig és nem tovább. Egy nappal többet sem bírok ebben a testben. Csaknem a súlyom felét adtam le, elképesztő életminőség-javulás. Nem szóltam róla amúgy senkinek, nem jelentettem be, nem is reklámoztam. Leginkább nem is szívesen mentem emberek közé, hiszen hombárfejsm volt. Ha mégis valaki firtató, hogy miért nem eszek ezt-vagy azt, akkor mondtam, hogy most ebédeltem/vacsoráztam. Őszintén szólva én magam sem hittem benne, hogy ezúttal sikerül. Még közben is alig alig akartam hinni a szememnek.
2022. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kérdező, neked sikerült azóta elérned valamit?

Sajnos, a korral egyre nehezebb fogyni, talán huszonévesen, meg a harmincas években még könnyebb, aztán egyre nehezebb. Meg minél több a súlyfelesleg, annál reménytelenebbnek érzi az ember, sokan már neki se állnak, mert nem látják a végét, hogy leadjanak 20-30-40 kg-t, márpedig ők azonnal látható eredményt akarnak. Bár biztos nem lehetetlen ez az egész. Jó lenne minél több sikertörténetet látni, olvasni.

2023. ápr. 2. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!