Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy már hiába...

Létezik olyan, hogy már hiába eszik az ember, nem hízik tovább?

Figyelt kérdés
Most 164 vagyok, régebben 6-8 kg is följött, 2022ben már csak 3-4. Szerintem ha idén is ugyanannyit eszem és mozgok akkor se leszek több 166nál.

2023. jan. 1. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván fogalmad nincs a kalóriákról. Amíg az ember kalóriatöbbletben van a bevitt matek alapján, addig hízni fog. Léteznek 200-300 kiló fölltti emberek is. Az más kérdés, hogy ekkora extrém súlyfeleslegnél az élet már kínzó, a szervezeted pedig hamarosan benyújtja a számlát.
2023. jan. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
OK, de a nagyobb testsúlyhoz több kalória is jár. Tehát ha nem eszem többet mint eddig, akkor elérek egy olyan testsúlyt, ahol már annyit használok föl amennyit beviszek, erre gondoltam.
2023. jan. 1. 10:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen. Gyakorlatilag nem fog megállni.
2023. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért?
2023. jan. 1. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Mert ennél a súlynál a zabálás pszichés eredetű, függőség. Nő a súlyod, nő a kalóriaigény, de nem annyival fogsz többet enni, amennyit a megnövekedett ssúly indokolná, hanem tovább zabálsz. Aztán elkezdenek leállni a szerveit, amivel csökken a kalóriaigénye a szervezetednek. Egyre kevesebbet tudsz mozogni, elkezdenek sorvadni az izmaid, megint csak kevesebb kalóriát használ fel. Te meg zabálsz tovább.
2023. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás alatt mit értesz?

Egyébként egyszerű matek, kalóriabázis kiszámolja neked, hogy kb hány kiló leszel.

2023. jan. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt hittem, hogy a magasságod 164...

Egyébként elvileg nincs határ, hiszen ha többet eszel, több leszel. Nyilván egy idő után nehéz annyi kalóriát bevinni, de mivel minél nagyobb az ember, annál kevesebbet is mozog, ez azért kitolódik. De ha most félretesszük a mindenféle, direkt hízós módszereket, akkor igen, egy idő után megáll a dolog, mert az adott életstílusod mellett nem tudsz többet enni, és a minőség, mennyiség sem változik. De azért a 164-166 kiló nem az a pont, ahol a legtöbb ember lenni akar...

2023. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!