Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele?

Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
31 éves láb protezissel rendelkező srác vagyok akinek elege lett a túlsúly bol… 105.5kg vagyok és 178cm. Sajnos heti 5 napba 12 oràzok és azt a 12 óra munkát teljes mértékben ülve végzem. Szeretnék tanácsot kérni, hogy tudnák legalább 10kg tol megszabadulni otthoni tornával. Valaki valamit vagy valakit tudna ajánlani az internetről ami be is válik?

2023. jan. 5. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogyni szeretnél, ahhoz kalóriadeficiten alapuló étrend kell, mozogni nem kötelező. Olvasd el ezt a cikket, és érteni fogod:

[link]

Ha mozogni szeretnél, akkor pedig lábprotézissel és 25-30 kilós túlsúllyal keress fel egy gyógytornászt, aki felmér téged, és egy anamnézis alapján összeállít neked egy otthoni tornát (pláne ha amúgy is ez a cél, nem a konditermi súlyzós edzés), mert mi itt látatlanban, végzettség nélküli kommentelőként nem tudunk az egészségedre nézve megfelelő szakmai tanácsot adni.

2023. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :)
2023. jan. 5. 09:43
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
2023. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriadeficittel kezd, és a mozgást egyelőre csak gyors séta tegye ki, mert az ízületeidnek nem tesz jót ekkora túlsúllyal pl a futás.


Vagy ha szoktál úszni, akkor az még jobb lenne. Bocs, ha hülyeséget írok, nem tudom, mennyire korlátoz egy lábprotézis :(.

2023. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos futás kizárva sajna az nem megy se a kocogás :( úszni tudok de nincs a közelemben egy uszoda se. Szóval valami alternatíva kellene
2023. jan. 5. 16:45
 6/6 Kiss Kíváncsi válasza:

Honnantól vagy amputálva?

Mankót tudsz használni?

2023. jan. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!