Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el az egészsége...

Kerdesekkel teli kérdése:

Hogyan kezdjem el az egészséges életmódot, táplálkozást? Mikre fogyeljek?

Figyelt kérdés

Több mint 20kg felesleget szedtem össze az elmúlt 2évben, eljutottam arra a pontra, hogy már undorodom magamtól..

Eddig az étel nyújtott megnyugvást számomra, ha szomorú vagyok, magányos eszek, bezárkózom..

Szeretnék ebből kitörni, csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá

Segítsetek légyszí

23N



2023. jan. 30. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Fizikai igénynek megfelelő kalóriabevitel egy kiegyensúlyozott és változatos étrend mentén, mellette pedig rendszeres sporttevékenység.
2023. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

A fogyáshoz nem kell egészséges életmód :)

Ahogy 1-es írta, csak csökkentened kell a kalóriabevitelt, azaz egyél kevesebbet, mint eddig.


Nekem fogyás során az volt a legfontosabb tapasztalatom, hogy ki kell alakítani a rendszerességet, különben nehéz tartani a diétát.

2023. jan. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

"Mikre fogyeljek?"


Te tényleg nagyon fogyni akarsz. :)

2023. jan. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Fel sem tűnt..😅

2023. jan. 31. 13:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlbonyolítani. A legfontosabbak: zöldségek, húsfélék, tojás, olajos magvak, zsiradék, fűszerek, tejtermékek. De ízlés kérdése is. Viszont én a helyedben elsősorban Nem lisztes dolgokra gondolnék.
2023. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
76%

Sétálj sokat. A gyors séta jobb mint a futás pl, mert a szervezeted nem az izmaidat kezdi meg, hanem a zsírszöveteket.

Ha médis halami kardiót szeeetnél és nem akarsz futni, akkor táncolj, azt otthon is lehet.

Ne egyél sok édeset, sok kenyeret, és szénsavasat se igyál. Néha persze kell, nem vagyok a híve a megvonásnak, de ha ezeket tudod helyettesíteni annál jobb!

Ne arra törekedj hogy most hirtelen diéta és fogyókúra legyen belőle, mert hosszú távon nem tudod kínozni magad s akkor esetleg megint visszahízol mint én. Fokozatosan alakíts az étrendeden. S mozogj mellé. Hidd el, lassan de biztosan le megy minden. Fiatal is vagy, úgyhogy hamar látszani fog rajtad. Töltsd le a kalóriabázist! Sokat segít

2023. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kerülni a zsíros ételeket és/vagy helyettesítsd őket egészségesebb ételekkel. Nem tudom, hogy sportolsz-e vagy szeretnél esetleg sportolni, de ajánlom a kora reggeli sétálást vagy futást, ami jót tesz az imunrendszernek és égeted is vele a felesleges kalóriákat.
2023. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
Kevesebb táplálék, kevesebb mozgás.
2023. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A januári kérdésed kiemelése helyett így áprilisban illene már tényleg elkezdeni azt az életmódváltást. Olvasd el ez 1. kommentet még egyszer, aztán hajrá!
2023. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9

Igen, ez teljesen jogos

Elkezdtem már 2hete kb.

Le is ment 3kg, de még mindig nem vagyok benne biztos, hogy jól csinálom e, jókat eszem e, illetve jók e az arányok/adagok.

Ezért szerettem volna egy kis "okosítást" kérni, ugyanis teljesen laikus vagyok a témában.

2023. márc. 29. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!