Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem el az egészsége...

Kerdesekkel teli kérdése:

Hogyan kezdjem el az egészséges életmódot, táplálkozást? Mikre fogyeljek?

Figyelt kérdés

Több mint 20kg felesleget szedtem össze az elmúlt 2évben, eljutottam arra a pontra, hogy már undorodom magamtól..

Eddig az étel nyújtott megnyugvást számomra, ha szomorú vagyok, magányos eszek, bezárkózom..

Szeretnék ebből kitörni, csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá

Segítsetek légyszí

23N



2023. jan. 30. 17:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Az első link egy egyetemi anyag, a második link egy szakmailag jóváhagyott cikk. Ha ezt a két írást elolvasod, akkor onnantól a te szinteden bőven nem lehet egyéb akadálya annak, hogy elmúljon a bizonytalanságod táplálkozás terén.

2023. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát, először is számold ki a napi kalória felhasználásodat és ezt csökkentsd le, kb 500 kalóriával, ez nem túl drasztikus, heti kb fél kg fogyást fog eredményezni. De persze nagyon nem mindegy miből áll össze amit megeszel. Iktasd ki a cukros ételeket, italokat, a gyorsan felszívódó szénhidrátokat cseréld le lassan felszívódóakra, de abból is mértékkel. Növeld a fehérjebevitelt, sovány húsok, tojás, sovány tejtermékek (natúr joghurt, sovány sajt, túró),hüvelyesek, egyél sok zöldséget, salátàt. Egyél 5 adag ételt, lehetőleg ugyanakkor, egyenletesen elosztva a napra, sose hagyd ki a reggelit!

Igyál vizet, legalább 3 litert naponta, de csak vizet, kerüld a cukros üdítőket, gyümölcsleveket is. Tartózkodj a feldolgozott élelmiszerektől (párizsi, virsli, szalámi, kolbász, készételek), főzz magadnak otthon.

Mindenképpen kezdj valamilyen mozgásba is, sokat segít a fogyásban és hogy egészségesebb, szebb is legyen a végeredmény.

Én amúgy hasonló paraméterekkel kezdtem neki a dolognak, plusz 20 kiló, evés addikció. Nekem segített hogy lefotóztam magam mindenféle szögekből és visszanéztem. Sokkoló volt... A tükör nem adja úgy vissza a valóságot mint egy fénykép. Elhatároztam hogy ennek véget vetek, azóta leadtam 10 kilót, sokat sportolok, egeszségesen eszem és jól érzem magam, bár van még előttem is sok tennivaló.

2023. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!