Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék jobban?

Mit csinálhatnék jobban?

Figyelt kérdés

29 éves 164cm 107kg nő vagyok, aki ráébredt, hogy ez így nagyon gáz. Kb 3 hete elkezdtem kalóriát számolni.

Emelett egy héten kb 4-5x szobabiciklizek vagy youtubon Jámbor Brigire, growwithjora tornázom. Rengeteg vizet iszom minimum 3l/nap


A napi adagom kb 1800-1900kcal, néha van h többet eszek nagyon max 2100kcal, de akkor mozgok valamit és a nap végi összegzés kb 500kcal égetés. Sok lenne ez a kalória mennyiség?


Szobabicózni minimum 40percet szoktam 5-ös sebességen. (8 a max) 65-70/perc fordulaton. Most viszont az egy órás alatt szinte meg sem izzadok, próbáltam felvenni 6-osra akkor viszont a térdem fáj.


3 hete csinálom, egyszer azt mutatja a mérleg h 103, aztán azt h 105 aztán 106🤨 tudom nem szabad mérni magam csak max 2 hetente.

Későbbiekben szeretném beiktatni a súlyzós edzést teremben, de egyenlőre nincs rá lehetőségem.


Miben fejlődhetnék? Köszi ha adsz tippeket!



2023. febr. 7. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Más nem maradt, mint a türelem és a kitartás!
2023. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyrészt nagy türelem, és főként kitartás kell. Érdemes lenne még eljárni gyalogolni is, naponta egy órát legalább. Férjem 30 kg-ot fogyott másfél év alatt, mikor beütött a covid, és elkezdett kutyát sétáltatni. Ha ennyit eszel valóban, és mozogsz rendszeresen, biztosan el fog indulni szépen lefelé.
2023. febr. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Senior Séf ***** válasza:
49%
Ha azt ennéd, amire az ember termett, nem kéne számolgatnod a kalóriát. Degeszre tömhetnéd magad, akkor is beállna a súlyod.
2023. febr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
36%
Úgy tudom hogy a megterhelő mozgás anaerob mozgás és olyankor nehéz fogyni. Ha magas a pulzusod meg nem kapsz könnyen levegőt. Gyors sétálással könnyebb fogyni vagy lassú szobakerékpározással, mert az aerob mozgás. A pulzus 130 alatt kell maradjon meg nem szabad kapkodni a levegőt. :) Ételben meg sok rost legyen mert az lassan szívódik fel.
2023. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Legyél kitartó.
2023. febr. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"tudom nem szabad mérni magam csak max 2 hetente"

Ezt nem tudom ki mondta, de rosszul tudod. Semmilyen "szabály" nincsen, hogy milyen időközönként mérje magát az ember - ahogy tetszik.

Ha viszont értelmet is szeretnél adni a mérésnek, és következetéseket levonni az eredményességet illetően (bár az eredmény nem mindig a mérlegen mutatkozik meg), akkor célszerű minden nap reggel mérned magad, és hetente átlagot vonni, akkor elkerülöd a súlyingadozás miatti kérdőjeleket a fejedben, és egy idő után szépen kirajzolódik egy trendgörbe is.

A kardiót amúgy nem érdemes túlzásba vinni, mert hamar hozzászokik a szervezet, és ugyanahhoz az eredményhez mindig növelni kell a mennyiséget, de nyilván egy idő után nincs hova.

2023. febr. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyáltalán nem sok a kalória. Fun fact, hogy a diétázók többsége azt rontja el, hogy irreálisan leviszi a kalóriakeretét, amit aztán pesze nem tud tartani, hiszen a szervezete éhezik, és előb-utób zabaroham lesz belőle. Pihenőnapokon jó, ha ennyit eszel, szerintem ha mozogsz, akkor azért valamivel egyél többet, kicsit kevesebbet, mint amennyit elégetsz. Figyeld meg, mennyire jó neked az a keret, amit beállítottál magadnak: ha abszolút nem éhezel közben, akkor jó, ha folyton éhes vagy, vagy legalábbis gyakran, akkor érdemes első körben megnézni, hogy hogy alakul a fehérje-szénhidrát-zsír fogyasztásod. Én pl. akkor maradok éhes megfelelő kalóriamennyiség mellett is, ha túl kevés a szénhidrát, a zsír meg elszáll az egekbe, de mindenki más, az egyik barátnőmet pl. a fehérje telíti. Hacsak nincs valami szénhidráttal összefüggő problémád (IR, cukorbetegség stb.) akkor nyugodtan egyél szénhidrátot is, amennyivel jól vagy. Arra, hogy mennyi fehérjét fogyasszon az ember, kb. ahány oldal, annyi találatot kapok, szóval abban nem tudok segíteni.


Szóval ha a fentiek megvannak, kalória OK, makrók OK, és mégis folyamatosan éhezel, akkor pedig nyugodtan emeld kicsit magasabra a kalóriát. A barátnőm is kb hasonló súlyról indult, napi 2000 kcallal az első fél évben röpültek le róla a kilók, később nyilván lassul el, ami nem jelenti azt, hogy rögtön nagyon csökkenteni kell a kalóriát, a lényeg az, hogy olyan étrended legyen, amit utána is tudsz tartani. Pontosan emiatt nem árt abba is energiát fektetni, hogy rájöjj, mi okozta az elhízást.

2023. jún. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!