Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki kövér, az is marad?

Aki kövér, az is marad?

Figyelt kérdés

A 20-25 év közötti 'elhízott' emberek hány százaléka kéles legalább egy éven keresztül NORMÁLIS testösszetételt vagy testtömeget elérni?


Nekem az az érzésem hogy nagyon kevesen vannak. Mondjuk olyan 5% körül



2023. febr. 17. 23:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem minél tovább tart, a túlsúly, annál nehezebb megszabadulni tőle. Aki így nő fel, annak még nehezebb, azon étkezési szokásokat amiket otthonról hozott, rettenet nehéz elhagyni.

Én kisgyerekkorom óta kövér voltam. 5- 8 évesen is volt rajtam plusz, 10 éves koromtól meg rohamtempóban híztam rendszeres sport és tesitagozatos suli mellett is. Pedig nagyon kevés pénzünk volt, nem engedhettünk meg se édessegeket, se zabálást, + adagokat. 14 évesen már 100kg voltam. Onnantól próbálkoztam fogyással, nulla tudás mellett, rossz tanácsokat követve. Ez hosszú. Mindegy is. Ez már a múlté. A lényeg hogy huszonév sikertelen próbálkozások és több jojóeffektus után végre úgy érzem sikerült. Jobban utána jártam a dolognak, kaptam hozzám való szakszerű segítséget is.

33 évesen váltottam életmódot és 3 év alatt lefogytam kóros elhízásból, egészséges testsúlyra (170- ről 67kgra). 1 éve tartom. Természetesen továbbra is a fogyás alatt alkalmazott speciális összetételű diétám szerint élek, és sportolok. Nyilván nem tervezek ezen változtatni, mert akkor pillanatok alatt visszahíznék.

Viszont szerintem lélekben mindig egy kövér nő leszek. Nagyon átérzem mennyire nehéz ez az egész, hogy az ember folyamat a saját teste ellen kénytelen küzdeni. Ezt olyan soha nem értheti meg akinek nem kell odafigyelnie, nem kell korlátozni hogy mit eszik, nem kell heti 10 órát sportolnia, és mégsem hízik.

2023. febr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy aki kövér, az az is marad. Mondjuk ha valaki évekig szedett fel magára plusz súlyt, az miért akar 1 év alatt ledobni 20-30-50 kilót?

Legfontosabb az étrend megváltoztatása.


Bár valamiben elsők vagyunk az EU-ban (holtverseny igazából):

[link]

2023. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%
Mindenki képes lefogyni meg megtartani a súlyt, max a legtöbben lusta kényelmes akaratgyenge emberek.
2023. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
50%
" lusta, kényelmes, akaratgyenge" Buta, egyszerű emberek gondolkodnak így.
2023. febr. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
36%
Várom az érveket, hogy szerinted valaki miért KÉPTELEN lefogyni. Fentieken kívül.
2023. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
60%

Rengeteg oka lehet.

Pl Túl fiatal és nem tudja hogy kell csak meg akar szabadulni a környezete zaklatásaitól, nem ismeri a saját szervezetét eléggé, nem tudja mi az egészséges , kevés, vagy sok, nem tudja hogy azért éhes túl gyakran mert neki az a tápanyag összetételű étrend amit már megszokott otthon vagy amit szakember javasol - neki nem jó, más idióta- buta, rossz tanácsait fogadja meg mert ésszerű okokból azt gondolja azok nem tájèkoztatják félre( ez lehet akár hivatásos orvosé is, vagy egy egyetemet végzett, de átlagos dietetikusé is, mégsem valós segítség), lehetnek érzelmi okai, lehet észrevétlenül kialakult függőség is- rengeteg embernek vannak függőségei- amit segítség nélkül nem biztos hogy le tud győzni sőt- lehet hogy még azzal sem, mert az elvonási tünetek igencsak kemények lehetnek, aztán ott vannak az otthonról hozott rossz étkezéssel kapcsolatos neveltetés, szokàsok, minták, amiket pl rendkívül nehéz levedleni, lehetnek olyan egészségügyi problémák amik miatt nem elég a " kevesebbet enni többet mozogni" és hasonló " zseni" szövegek, meg az egyszerű egészssegesebb étrend/ kalóriamegvonás és mozgás sem mindig elég mindenki számára.

Szóval ez nem mindig mindenkinek olyan egyszerű mint ahogy mondják/ gondolják.

Kemény durva Koplalással persze ez mind megoldható lenne, HA ez élhető módszer lenne, de ember legyen a talpán aki azt bírja évekig, élete végéig. Aki nem akar egész életében éhezni, annak nem feltétlenül van olyan egyszerű a dolga fogyás tekintetében.

Mindezeket úgy írom, hogy nem kifogásokat keresek, rég lefogytam már, viszont rengeteget kínlódtam vele. Nem azért mert akaratgyenge, lusta szar ember vagyok, hanem mert bőven ütköztem olyan problémákba több téren is, amiket sokàig nem tudtam megoldani. Az akarat soha nem hiányzott, de messze nem csak ezen múlik a sikeres fogyás.

Tájékozódj kicsit. Nekem nem feladatom tudást tölteni a fejedbe. De ha más nem is, némi empátia azèrt szorulhatott volna beléd. Na mindegy. Ha ilyen vagy, hát ilyen vagy, nem lehet mindenki jó ember.

2023. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%

"egészssegesebb étrend/ kalóriamegvonás és mozgás sem mindig elég mindenki számára."


Hogyne lenne elég, vagy van akire a fizika nem hat?


"Kemény durva koplalással"


Semennyire nem kell koplalni, nemhogy keményen.

2023. febr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

Van amikor nem elég. Speciális diéta kell amihez laikus nem ért. Sok esetben egyszerű szakember sem, hiába keresi fel az ember. Keresni kell a MEGFELELŐT. Ami nem egyszerű.

Mint írtam , az étrend és a mozgás nem minden. Tájèkozódj behatóbban, ha eddig nem sikerült. Sok sikert.

2023. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
78%
A 17es egy klasszikus szakbarbár. Pubmedet olvas egyfolytában és abból indul ki, hogy mindenki más is. (Szóvá is teszi sokszor, hogy minden fogyni vágynak illene onnan tájékozódni). Kiválóan érti a dietetikát, minden kérdésre tudja a választ, ami itt fel szokott merülni, de nulla empátia szorult belé, nem látja az embert magát,nem foglalkozik a lélekkel,csak a testtel. Szakmai szempontból ezzel nincsen gond, hiszen nem pszichológus. Csak amikor az ember a válaszaitolvassa,nem árt ezt szem előtt tartani.
2023. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%
19. Köszi. Igen látom hogy nem sok emberség szorult bele. Nem vagyok itt mindig, nem tudtam hogy ennyire rá van pörögve a témára, bár a tàjékozottsága ehhez képest elég hiányos.
2023. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!