Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki kövér, az is marad?

Aki kövér, az is marad?

Figyelt kérdés

A 20-25 év közötti 'elhízott' emberek hány százaléka kéles legalább egy éven keresztül NORMÁLIS testösszetételt vagy testtömeget elérni?


Nekem az az érzésem hogy nagyon kevesen vannak. Mondjuk olyan 5% körül



2023. febr. 17. 23:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyet.


130ról indult. 1 év alatt le ment 80-ra. Ma 65 kg.


173 magasságához.

2023. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki képes rá, bőven 5% felett van az. Az más kérdés, hogy mennyien akarják és fektetik bele a munkát
2023. febr. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Én sajnos pont ezekben az éveimben szedtem fel közel 60 kilót. De nem hiszem hogy ez tipikusnak lenne mondható.
2023. febr. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nagyon sok ismerősöm lefogyott ilyen 30+ kilókat, a legtöbbjük huszonévesen, van aki tizenévesen. Tartják a súlyukat. Egyedül nekem nem sikerül, lassan 40 leszek és 123 kg körül vagyok.
2023. febr. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
48%
Én is inkább lassan, de folyamatosan hízok, egyelőre még nem zavar,mert 100 alatt vagyok, nem is szeretnék 120 lenni, viszont sajnos imádok enni. F/43
2023. febr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Ez fejben dől el. Ha leakarsz fogyni, akkor fogsz tenni érte, ha nem akkor nem...
2023. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%

Semmi okosság nem kell ehhez.

Csak két dolog.


Kalória deficit.

Mozgás.


Nagyobb súlyfelesleg esetén karfiós mozgás, ami nem teszi tönkre az izületeket.


A kalória deficit: Ki kell számolni, hogy mennyi az a kalória mennyiség ami fogyáshoz vezet.


Példa: Valakinek a súlymegtartáshoz kell 2500 kcl, akkor 2000 kcl-t szabad enni.


Miért is kell kerülni a magas kalória tartalmú ételek evését?


Mert 2000 kalóriába nem fér bele pl egy tábla csoki, hiszen már ez maga 4-500 kalória. Azaz nem lakunk jól.


Olyan ételeket kell enni amik alacsony kalória mennyiséggel jól lakatnak. Fontos, hogy hosszan felszívodó szénhidrátban gazdag legyen.



Így bárki le tud fogyni.

2023. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
18 éves koromtól 33 éves koromig voltam dagadt. Sokáig 80 és 90 között, aztán vagy 10 évig 100. Volt pár fogyási ciklusom, amikor le tudtam menni 70ig, de az alatt csak gyerekként voltam. Aztán bekattant valami és leadtam 50 kilót, tartom is már egy éve. Sok fogyókúrás Facebook csoportban benne vagyok, és ott sokaknak sikerül, kalóriaszámolással. Aki akarja, annak sikerül. Statisztikát errőlnem ismerek, de nyilván kevesen akarják igazán.
2023. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki például túlsúlyosan nő fel, akkor nehéz kitörni belőle. Mármint, minél több ideig vagy az adott állapotban, annál nehezebb változtatni a szokásaidon, az életviteleden. De persze meg lehet csinálni, tényleg fejben dől el a dolog, csak sokaknak az is a problémája, hogy hosszútávon nem képesek változtatni. Szóval persze, változtatnak amíg el nem érik a kívánt súlyt, aztán bumm, vissza a régi zabálos szokáshoz.


Most rákerestem angolul erre, és találtam egy cikket (2019-es), ami azt mondja, hogy kutatások szerint, azok az emberek, akik jelentős súlyt adtak le, azoknak a 80%-a 12 hónapnál tovább nem tudja megtartani azt a súlyt, illetve egy tanulmány szerint a legtöbben legalább a leadott súly felét visszahízzák két éven belül.

2023. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%

Középiskolában volt több elhízott osztálytarsam. 15-19 éves létükre bőven 100 kiló felett voltak(inkább 150 kiló körüliek) és jelenleg is vannak.


Terhesség ide vagy oda, de mindenki tartja 30 évesen azt a súlyt, amivel tizenevesen is rendelkeztek. Aki akkor vékony/átlagos alkatú volt az most is az, aki pedig elhízott, az most max még jobban el van hizva.

2023. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!