Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus diéta?

Vegetáriánus diéta?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve Vegetáriánus vagyok,azóta feljött pár kiló.

Egyszerűen azóta nemtudok fogyni.

Tudna valaki segíteni? Mit kellene ennem, szeretnék fogyni.



#fogyás #étrend #vegetáriánus.
2023. márc. 4. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Számolod a kalóriákat?
2023. márc. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
A húsokat edesseggel potolod?
2023. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nincs olyan, hogy mit kellene enned. Számold a kalóriákat.
2023. márc. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször azt kellene leírni, miket eszel konkrétan, miböl eszel többet, mint korábban. Sokszor jóval több zsiradékot fogyasztanak (pl hús helyett sajtok, tojás, mindkét kategóriában igen sok zsirad van), és ez megemeli a kalóriabevitelt.

Kezdd el legalább egy hétig leírni, miket eszel egész nap, akkor kiderül, hogy mennyi a napi fogyasztásod és milyen az összetétele. Ez után ki tudod számolni, mennyire lenne szükséged, illetve mi az a csoport, amiböl kevesebbet kellene fogyasztani.

2023. márc. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A negyedik válaszolónak igaza van, azt javasolnám még, hogy számold ki a makrotápanyagokat is. Sajnos a vegetáriánus diétát nagyon el lehet szúrni, mert a tésztákat a legkönnyebb vega módra elkészíteni, és abból nagyon sok kalóriát be lehet vinni. Növeld a hüvelyesek (lencse, sárgaborsó, zöldbab, borsó, bab, szója) arányát, ezek segítenek a fogyásban: sok bennük a rost, fehérje, és a szénhidráttartalmuk jó minőségű, lassan felszívódó.
2023. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xp ali ***** válasza:
49%
Gondolom csak szénhidrátot eszel. Gondolom sok kenyeret, tésztát, rizst, krumplit, ezekkel laksz jól. Csak olyasmit, ami könnyen emészthető, nem telít el. Nyers zöldségeket kéne enni, ebédre főtt ételt, de olyat, aminek magas a fehérje tartalma. Figyelni a komplett fehérje forrásokra (hüvelyes+gabona, illetve bármi+tejtermék). Nehezen emészthetőnek kéne lennie. Kerülni a cukrot, a gyors felszívódású szénhidrátokat (pl banán és egyéb édes gyümölcsök). Összességében a vegánság (és társai) szívás, önsorsrontám Mo-on. Nehéz jól csinálni. Sok lemondás, sok munka, hogy ne 2 adag sültkrumpli legyen az ebéded gyümölcslevessel. Vagy 10 évig toltam én is, tudom miről hadobálok. Elég könnyű így cukorbeteggé válni meg elhízni.
2023. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!