Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha vegán lennék, fogynék?

Ha vegán lennék, fogynék?

Figyelt kérdés

Már kb 5 éve nem eszem húst, mert emésztési gondokat okozott, volt, hogy kihánytam, a gyrosos előtt elmenve meg nemhogy nem kaptam kedvet hozzá, hanem hányingerem lett. Szóval nem járt egy nagy lemondással vegetáriánusnak lenni, azelőtt is csak kényszerből erőltettem egy egy falatot.


A súlyomat tartottam azóta, se nem fogytam, se nem híztam, mert mindig is alacsony, hízásra hajlamos, párnás voltam.


Most csak lakto-ovo vegetáriánus vagyok, de erősen gondolkodom, hogy lemondok a sajtról is, (amit csak pizzán eszek néha, magában nem.)

A tojást utálom, direkt tojásos ételt sem eszem, csak nem zavar, ha az összetevők közt szerepel.


Szénhidrátszegény étrendet tartok, sok olajos magvat eszem, hüvelyeseket. Kenyeret elvétve magvasat, rozsosat. Tésztát nem.


Ha vegán étrendet tartanék (kivétel talán a méz, mert az állati eredetű), akkor lemennének azok a zsírpárnák?


Amúgy 156 cm és 56 kg vagyok. Ez normálisnak tűnik, nem is vagyok nagydarab, de zsíros.



2017. szept. 15. 09:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Mindennek az alapja a kalóriadeficit. Ezért van az, hogy majdnem teljesen mindegy, hogy milyen étrendet követünk!
2017. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Helyesen összeállított makróktól fogsz fogyni, illetve a megfelelő mennyiségű kalóriától. Ezen nem változtat az, hogy nem eszel húst. Sőt, a vegán étrendet nagyon nehéz úgy összeállítani, hogy ne legyen tele szénhidráttal.
2017. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
nem fogynal, mert a kenyér is hizlal, meg írod hogy sokolajos magvat eszel? abból is csak mértékkel kellene , egy maroknak többet ne egyél egy nap abból.
2017. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem sportolsz mellette, akkor nem igazán fog a zsír eltűnni. Max ha hosszú ideig koplalsz, de annak nagyon sok mellékhatása lesz. Futás, spining, esetleg a rúdsport is elég népszerű mostanság (bár az nem kardió), de nagyon szépen formál.


Vegán étrenddel könnyen lehet fogyni tapasztalataim szerint, HA jól összeállítod. Az eleve jó döntés, hogy minden állati fehérjét elhagysz.


Alapvetően nem a szénhidrát az, ami hizlal, de a szénhidrát is olyan dolog, hogy van amelyik jó, van amelyik nem. A fehér kenyér nagyon rossz, a teljes kiőrlésű, legalább 60%-os rozstartalmú kenyér jó. És nem csak az alacsonyabb kalóriatartalma miatt. Arra is figyelj, hogy alacsony cukortartalmú dolgokat egyél, ha azt is eszel. Tészta azért nem jó, mert hamar felszívódik, nem ad elég energiát. Sok gabonaféle van helyette, amit ehetsz.


Az olajos magvakból napi maximum 50g-ot egyél. De egy marékkal legalább. És az ne földimogyoró legyen, hanem inkább diófélék, mandula, pisztácia stb. Sok olajos magnak nagy a zsírtartalma (40-60%), de azok főbbként szerencsére telítetlenek, tehát "jó" zsírsavak.


Ha hasznosnak találtad a kommentemet, nyugodtan írj további infókért privátban vagy ha kérdésed van. :)

2017. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Akkor fogysz, ha kalóriadeficitben eszel. Én is szénhjidrátszegényen eszem, hús nélkül, a minimális sajt nélkül, csak én tojásra alapozva. De ha kihagyom a tojást, nem szoktam fogyni még akkor sem, ha elég fegyelmezett vagyok ahhoz, hogy tojással igen, mert bejön a szénhidrát, amitől éhes leszek, úgyhogy sokkal több zsírt eszem... Biztosan meg tudnám oldani, de nekem kegyetlenül nehéz lenne (a tojás remekül laktat engem, míg az olajos magvak, zöldségek nem, a szénhidrát ugye eleve nem). Lehet, hogy neked bejön, nem lehet tudni, csak úgy, ha kipróbálod. Garancia nyilván nincs a fogyásra, csak azért, mert növényi étrendre térsz... Sőt, a legtöübb fehérjeforrás szénhidrátos és a szénhidrát általában a legkevésbé laktat, persze a szénhidrátszegény étrended miatt ezt úgyis limitálod. De akkor a jelenlegi étrended is jó lehet azonos szénhidrátmennyiséggel, a veganizmus mit tenne hozzá? Inkább csak több ch akarna beszivárogni a kieső állati fehérje miatt. Ha nincs gondod a szójával vagy a növényi fehérjeporral s ezt bevezeted, akkor nem szóltam.
2017. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Leírom a saját sztorim.

Kb 5 hónapja vegán lettem egyik napról a másikra. Az okok között elég nagy helyet a fogyás foglalt. Akkor lehettem 163 cm és 54 kg, ami teljesen normális. Három hónap vegánság után észhez tértem, és rájöttem, hogy ez kur*ára értelmetlen (fejtegetném napestig az okokat, írj privátot ha szeretnéd hallani). Visszatértem a mindenevő eletmódhoz. Ekkorra már 58 voltam. Hogy miért? Mert a szénhidrát hizlal, és a vegán életmódnak a szénhidrát az alapja. Most még kövérebbnek érzem magam, mint azelőtt. Úszni fogok heti minimum 3 alkalommal, az étrendemen pedig annyit változtatok, hogy kizárom a kenyeret, lisztet, nád/répacukrot és napi 3x eszem 500 kalóriát.

2017. szept. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Kedves utolsó!


Nekem 5 kiló jött le 4 hónap alatt. Napi 5x étkezés. Mindegyiknél volt szénhidrát. És nem izomból fogytam. Most vagyok 180 cm, 78 kg, 24/F. Tehát 83 kg voltam. Vegánként is lehet rosszul táplálkozni. De nem a szénhidrátot kell okolni, hanem a rossz szénhidrátokat és főleg a zsírt, ami több mint kétszer annyira hízlal, mint a szénhidrát.

2017. szept. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Nem igaz, hogy a zsír hizlal. A sok zsírt, kevés szénhidrátot tartalmazó diéták tudományosan megalapozottak és nagyon hatékonyak. 1,5 éve étkezem így.
2017. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kalória deficit...

+a szénhidrát szegény étrenddel csak lassítod az anyagcseréd...

2017. szept. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azért mielőtt nagyon zsírra alapozzátok az életeteket, érdemes ezt megnézni:

[link]

2017. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!