Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fajta diétát kellene...

Milyen fajta diétát kellene követnem? 17/L

Figyelt kérdés

155 cm vagyok 60 kg és nagyon kétségbeesett vagyok.

Sosem voltam vékony lány és nem is nagy vágyam, viszont jobban örülnék ha formásabb lennék. Nagyon puha a bőröm és van ahol narancsbőrös is. Sokszor fogyok aztán visszahízom, mintha egy ördögi kör lenne. Nagy melleim vannak, viszont nem feszesek és lógnak, ami engem nagyon zavar.

Plusz ami nagyon zavar, hogy mindig felpuffadok, székrekedésem. A fenekem pedig nagy amit én szeretek, viszont négyzet alakú, mert az oldalán van egy ilyen mélyedés és akárhány guggolást vagy kitörést csinálok nem változik. Hozzá kell tennem, hogy nem eszek húst és először csak délután kettőkor eszek, mert ha korábban eszek, csak rosszul leszek és puffadok.

Fogalmam sincs, hogy milyen diétát kellene alkalmaznom, ezért kérném a segítségeteket.

Sajnos nincsen sok időm edzeni ezért csak esténként szoktam a YouTube videókra edzeni.



2019. febr. 15. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámlálás kell neked. Az a helyes módszer.
2019. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom.... Engem az csak idegessé tenne és lelkileg nem tenne jó, hogy csak azon agyaljak meg a számokkal foglalkozzak.
2019. febr. 15. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Kerüld az alábbi linken található ételeket, és sportolj:

[link]

Valamint neked kivételes esetben káros hogy nem eszel húst, tehát inkább vigyél be húsból kalóriát, mert attól nem fodsz puffadni!

2019. febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

"Sajnos nincsen sok időm edzeni".

Akkor pont ugyanolyan marad a feneked, mint volt. Nincs mit szépíteni, a sport idővel jár, és ezek az otthoni bohóckodások, amit sportmúlttal nem rendelkező egyének végeznek, hát nem akarlak elkeseríteni, lepkefing. Mondom ezt úgy, hogy én is átestem ezen, én is kerestem a csodagyakorlatokat, amelyekből elég csak 10-20 percet végezni mondjuk heti háromszor a youtube előtt és láss csodát, kockás has meg kerek fenék. Ez nem így lett persze. Azóta van változás, mióta becsületesen eljárok heti 3x. Nincs időd? Képzeld, nekem se. Senkinek se. Csak mikor már az egészséged a tét, nem csak a kerek hátsó, akkor hirtelen az ember talál lyukas időket, amit képes erre szánni. 17 éves vagy, nem fogod elhitetni itt senkivel, hogy te reggel 8-tól este 9-ig mindennap annyira elfoglalt vagy, hogy nem tudsz heti 3x 2 órát rászánni az edzésre (ebbe belekalkuláltam, hogy oda is kell menni, meg vissza, meg öltözöl stb). Úgyhogy te ezt nem akarod igazán. Vágysz rá, de azért annyira nem, hogy leülj és átgondold, hogy akkor mikor tudnál edzésre járni.

Az étrenddel kapcsolatban meg annyit, hogy akinek nincs ideje edzésre, annak nincs ideje diétákra sem, azokat ki kell mérni, elő kell készíteni. Ha te egész nap iskolában vagy, akkor órákkal előbb fel kell kelned, hogy reggelit, ebédet és uzsonnát készíts magadnak. Több értelme lenne ezt az időt valódi, rendes sportra szánni, ahol edző van és kijavít téged, ha valamit rosszul csinálsz (és hidd el, rosszul csinálod), ahol akkora mennyiségű gyakorlatot csináltatnak veled, aminek értelme is van, nem csak nhéány guggolgatás (tudom, te nem annyit csinálsz), hanem konkrét edzés bemelegítéssel, egymásra épülő gyakorlatokkal, nyújtással. Annyiféle sport van ma a fitness termekben, hogy kizártnak tartom, hogy nem találsz olyat, ami tetszene. És jól lenne csoportos órákkal kezdeni, esetleg személyi edzővel, mert ha elmész konditerembe súlyt emelgetni, akkor detto ugyanott fogsz tartani, mint most, csak hülyét is csinálsz magadból. Nem, nem azért, ahogy kinézel, hanem azért, ahogy csinálod majd. Diétázni meg elegendő úgy, hogy kevesebbet eszel és az is inkább minőségi. Például minden étkezéshez eszel zöldséget, gyümölcsöt, kevés fehér cukor, fehérliszt stb...És azért írom ezt így le, mert egy az egyben a saját 17 éves énemet olvastam most vissza...

2019. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

4es elég rosszindulatú a hozzászólásod.

Nem mindenkinek van lehetősége terembe járni meg személyi edzőt fogadni.

Az hogy te otthon nem tornáztál rendesen nem mérvadó, más attól még csinálhatja normálisan.

A kajához meg miért kéne órákkal hamarabb kelni?

Reggeli zabkását 5 perc elkészíteni, tízóraira bedobni valamit a táskába 1 perc. Ha ebédet is akár vinni, előkészíti előtte való nap.

Attól, hogy te ezt teszed, másnak más válik be.

Azt hiszed úgy a tökéletes ahogy te csinálod, ha valaki nem így tesz se fogyni se formásodni nem fog... Hát nagyon tévedsz.

2019. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy rosszindulatúnak tűnik (realista), de a tiéd meg kifejezetten káros. Most majd a kérdező elolvassa a hozzászólásokat és nagyokat fog bólogatni, hogy hát ő mindent jól csinál, csak annyit kell változtatnia, hogy eszik reggelire zabkását (ez meg például nem más, mint divat, amúgy sem mindenki szereti) és egy reggel kerek fenékkel fog ébredni. Nem, nem így lesz. És nem azért nem, mert nálam van a bölcsek köve, hanem azért, mert a formás test akkor is sport kérdésre, ha valaki sértődöttségében itt mást is ír. Ráadásul a kérdező leírás alapján még csak nem is túlsúlyos, nekem ez inkább tűnik skinny fatnek, amire mi is a megoldás? Csak nem a sport? De biztosan nem a zabkása reggelire... arról nem is beszélve, hogy ha előző nap készíti elő az ebédjét és nem reggel (ami konkrétan részlet kérdés és ebből is látszik, hogy te direkt meg sem akartad érteni, amire én utaltam, inkább csak jól megsértődtél), arra akkor is idő kell. Ezért is írom, hogy a kérdező akkor is azzal járna a legjobban, ha komolyan elkezdene valamit sportolni, mert az kifogás, hogy nem mindenki teheti meg. Amikor majd krónikus hátfájdalmad lesz, ami konkrétan az alvásban is akadályoz, hogy ennél nagyobb problémákat ne is mondjak, akkor majd megteheted hirtelen. És de, igenis általános tapasztalat (de aki nem hiszi el, az nyugodtan kiguglizhatja), hogy aki otthon csinálja úgy, hogy senki nem mutatta meg, senki nem javította ki, senki nem mutatott rá, hogy miből mennyit kell csinálni és mennyi ideig, abból semmi jó nem sül ki. Még sokszor akkor is elrontja az ember, ha ott van egy faltól falig tükör, ahol láthatja magát, de mi van akkor ,ha nem is látja magát? Ha pedig pénz kérdésre a dolog, akkor is össze lehet spórolni néhány edzésre valót, hogy legalább inspirálódjon, lásson gyakorlatokat, mutassák meg neki, hogy hogyan is kell csinálni és mekkora terhelés mellett. Még mindig előrébb van, mintha heti párszor megcsinál néhány youtube videót.
2019. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6os:

Valszeg azért maradrál a nagy sportolásod és edzőtermi pontosságaid óta ilyen mogorva mert mégsen úgy jött össze, mint ahogy ide vetíted???:D:D


NEM mindenki teheti meg, hogy eljárjon se anyagilag se időben, főleg nem még személyi edzőt fogadni. Az átlag magyar

örül, ha hóvégéig kitart a fizuja és nap végén haza esik a melóból!


Az otthoni mozgás teljesen oké, ha jól csinálják. Mindenkinek van tükör otthon és tele a youtube szupervideókkal.


17 évesen még sokat fog változni a test, valszeg a hormonok is dolgoznak a kérdezőben, azért "formátlan" majd jobb lesz.

A természetben futás ingyen van és annál nincs is jobb így én ezt javaslom!

2019. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

5ös vagyok.

Nem sértődtem meg, csupán nem értek veled egyet.

A nagy okosságoddal csak elveszed a kérdező kedvét.

Igen is dícséretes, hogy mozog otthon és próbál változtatni.

Azt sugallod, hogy ha nem megy terembe és nem fogad személyi edzőt, nem fog neki sikerülni. Ez nem igaz. Attól, hogy neked nem sikerült, neki még lehet.


Kérdező! A székrekedés-puffadás jó esetben a nem megfelelő étrend miatt van, de nem árt megnézetni.

Használd a kalóriabázist, olvass egészséges étrendről, illeszd be a mindennapjaidba amit tudsz,amire lehetőséged van.

A mozgást csináld, rendszeresen, kitartóan.

2019. febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Azóta úgy döntöttem, hogy időszakos böjtöt fogok csinálni (eddig is kb. azt csináltam) Illetve bármennyire is próbálta az egyik válaszoló bizonygatni, hogy van időm, tényleg nincsen, ezért csak hetente egyszer fogok járni edzőterembe, de akkor két órát fogok. Ez anyagilag is belefér. Esetleg még zumbazni fogok még időnként elmenni.

Csökkentek az étel mennyiségén, de egyébként mivel vegetáriánus vagyok rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszek, úgyhogy sztem nem az étkezésem az oka a székrekedésnek. Erre is van egy ötletem ;szereztem egy smoothie-s turmix gépet, hamarosan egyre több gyümölcs lesz kapható és veszek lenmagot, ami turmixolva állítólag gyorsítja az anyagcserét.

Ezekre gondoltam, ugyanis semmiképpen nem egy nagy diétába akarok belekezdeni(úgy döntöttem) csupán a testemnek és sztem a lelkemnek is jobbat tenné egy tudatosabb, rendszerezettebb életmód.

2019. febr. 17. 13:12
 10/10 Kecskeméti Viktória válasza:
Csináld azt amit én! Napi kétszeri evés reggel 6 és délután négy plusz sétálj vagy fuss
2019. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!