Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy vegetáriánus miket egyen...

Egy vegetáriánus miket egyen fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés
16 éves vegetáriánus lány vagyok.Állatbarát vagyok,de a húst nem emiatt hagytam el,hanem azért mert rosszul vagyok tőle és nem bírom megenni.Le szeretnék adni nyárig 5-6 kilót,de az a baj,hogy bármilyen fogyókúrát néztem,szinte mindegyiknek hús vagy hal az alapja.Mostanában ebédre rántott sajtot vagy rántott zöldségeket szoktam enni,vagy esetleg főzeléket,de ezek hízlalóak.Esetleg tudnátok ajánlani nekem húsmentes,fogyókúrás étrendet?Minden segítséget szívesen fogadok :)

2021. márc. 31. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
A teljesértékű növényi étrendet javaslom. Ugyan ez vegán, de ha akarod, ki tudod egészíteni néha sajttal. Amit egyébként nem ajánlok, nekem a tejtermékek elhagyása nagyobb pozitív változást hozott, még a húsénál is.
2021. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

A főzelékkel nincs semmi baj, ha sok zöldséggel és kevés rántással vagy habarással készül. Lehet hozzá enni főtt tojást, tükörtojást, sült tofut, szójapörköltet (feltéve hogy nem zavarja össze a ciklusod), serpenyőben vagy sütőben sütött gombafejeket (túróval is lehet tölteni), szejtánt, sütőben sütött bundáskenyeret. De attól sem lesz bajod, ha néha rántott karfiolt, rántott brokkolit, rántott gombát, rántott hagymakarikát, zöldségfasírtot eszel.


Főzelékből ajánlom figyelmedbe a hüvelyeseket, mint zöldborsó, sárgaborsó, lencse. Ezek mind magas rosttartalmúak, fehérje is van bennük, nagyon jók fogyáshoz. Ajánlott mellé gabonát vagy olajos magot enni, az aminosavak komplettálása végett. Szóval ezekhez nagyon jól passzol a szejtán.


A felsorolt feltétekhez ehetsz párolt vagy sült zöldségeket, zöldséges rizst, rizibizit is. Ha egyszer-egyszer tésztát vagy krumplit eszel, abból se lesz katasztrófa. Meg egy adag túrógombócból sem.

2021. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A rántott dolgokat érdemes lenne csökkenteni, csinálhatsz akár zöldségfasírtokat, falafelt helyette. Én eszek húst ugyan, de sokszor ilyenekkel váltom ki, nagyon szeretem. Bő olajban sütve persze ezek sem az legegészségesebbek, sütőben elkészítve fogyás szempontjából jobb.

Reggelire zabkását, chia pudingot, smoothie tálat ehetsz, ezek is finomak, egészségesek, és sokáig laktatnak (a zab ugyan nem mindenkit, ki kell tapasztalni).

2021. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

A fogyáshoz NEM KELL hús, ez tévedés!

Egyél sok zöldségfélét, kevesebb olajat, ne rántott, hanem párolt módon készítsd el ezeket.

2021. márc. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Én a cronometer alkalmazással számolom a kalóriákat, engem nagyon ösztönöz, enélkül nem menne. A teljes értékű vegán étrendet követem alacsony zsírtartalommal, tehát cukrot, fehér lisztet, olajat nem fogyasztok egyáltalán, ennek nézz utána ha gondolod. Pár hete kezdtem, előtte csak sima növényi étrenden voltam, érezhető a változás, mind a hangulatomban, energiában, súlyomban. Sokkal több energiám van, elkezdtem érezni azt a bizonyos vegán powert amiről annyit hallottam, és azt hittem valami mítosz :D Reggeli helyett valamilyen zöldturmixot szoktam inni, ezenfelül 2 főétkezésem van, nass helyett pedig gyümölcsöt eszem, megnöveltem a zöldségek arányát, minden étkezéshez zöldséget eszem.
2021. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Van Facebookon a teljesértékű növényi étrend csoport, javaslom lépj be és olvasgass.
2021. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!