Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történik velem? :O

Mi történik velem? :O

Figyelt kérdés

Kb. másfél éve elkezdtem fogyókúrázni. Ez nálam azt jelenti, hogy jóval kevesebbet eszem, mint azelőtt, és ha időm engedi tornázok is. Tavaly nyáron nagyon kevesett ettem, igyekeztem minél több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani. Emellett rendszeresen mozgtam, napi több órát. Ennek meg is lett az eredménye, valamivel több, mint 10 kg-tól sikerült megszabadulnom. A kaja mennyiségét azóta sem növeltem, alig eszem tészta-és kenyérféléket, csokit, chipset abszolút nem, kerülöm a cukros löttyöket is, viszont a mozgás picit háttérbe szorul így suliidőszakban, sajnos. Harmadikos vagyok a gimiben, nagy terveim vannak, ezért nagyon keményen kell tanulnom, nincs sok szabadidőm. Pár hete elkezdtem szedni egy vitamint, amivel le is álltam, mert azt vettem észre, hogy hízok tőle.

Most viszont teljesen kétségbeestem. 4 kg-ot szedtem magamra 2 hét alatt, anélkül, hogy egyszer is sokat ettem volna, vagy rossz időben. Szóval az evésem semmit sem változott, ugyanolyan minimálisat eszem, mint nyáron, mégis csak úgy röpkednek rám a kilók. Tovább nem tudom csökkenteni a kajabevitelemet, mert attól tartok megbetegszem. :( Ráadásul a menstruációm sincs rendben, 3-4 havonta jön meg csak. Hihetetlenül el vagyok keseredve. Nem tudom mi történik velem. :'(

Valaki tudna segíteni? Mit tegyek, hogy elkerüljem a hízást?


2010. okt. 7. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
menny el a háziorvosodhoz.ez komoly!!!!
2010. okt. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet hormonalis dolog, s gondolom, hogy tul sokat idegeskedsz is!


Menj el orvoshoz!

2010. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel keveset eszel, felborult a szervezeted működése - ez látszik a ciklusodon is, ha kimarad, az intő jel, hogy VÁLTOZTATNI KELL!

Felszedtél 4 kg-t, igen, mert keveset ettél, és mivel a szervezeted nem jutott elég tápanyaghoz, raktározni kezdett, nem mellesleg épp a jojó effektust tapasztalod.

A megoldás: étkezz továbbra is egészségesen (zöldség, gyümölcs, fehér hűsok, teljes kiőrlésű cuccok, ha ez megvan, semmi kajakiegészítőre nincs szükséged), és valahogy meg kéne oldanod, hogy a mozgás ne abból álljon, hogy buszmegálló-suli, pl szállj le pár megállóval korábban, vagy járj gyalog, ha elég közel laksz, és persze jó idő van, tavasztól válthatsz biciklire (most már nem kéne, ahhoz azért hideg van), az is több a semminél.

2010. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ja-ja.Szerintem is a yoyo lesz.Zöldség meg gyümölcs és a fehérje?Most visszatölti az izmokat a tested.És mivel csak az izomtérfogat változott a testzsír nem,ezért szépen visszajön a súlyod.

És hogy mit tegyél?Máskor a ch-t csökkentsd,ne a fehérjét.

2010. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A szervezeted vészüzemmódra állt, mert sanyargattad. Amit tud, eltárol.
2010. okt. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is pont így fogyóztam mint te és ugyanígy jöttek vissza a kilók..eleinte néhány és most fél év alatt 10kg.

Nem tudom mit tegyek :(

2010. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!