Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki próbálkozott a fogyókúr...

Valaki próbálkozott a fogyókúra gamifikálásával?

Figyelt kérdés
Használta valaki a játékelméletben alkalmazott módszereket a fogyókúrájában?
2023. ápr. 6. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem opció csak simán számolni a kalóriákat, aztán egy moderált deficitben lefogyni?
2023. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amúgy a kalóriaszámlálás is egy kicsit hasonlít a gamifikált fogyókúrához. Pontokat kell gyűjtened és jutalomként fogyás jár érte.


Annyi mindent olvasni, hogy már szinte függőséget okoz, hogyha unalmas vagy éppen nehéz tevékenységeket játékosítunk. Egy csomóan baromi sok mindent elértek, de azzal még nem találkoztam, hogy valaki fogyásra használta volna.

2023. ápr. 6. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sportra simán, vannak ilyen appok. Valamennyire a pokemon go is ilyesmi, bár ott nem csak a gyaloglás a lényeg. De van/volt egy Zombies, run! nevű app, ami zombiapokalipszis hangokat játszott le, míg futottál, meg mindenfélét kellett "gyűjteni".


Fogyásnál azért nehezebb, mert ott te írod be, hogy mennyit ettél. Könnyen lenne az a gamifikáció vége, hogy nem írsz be mindent. De meglepne, ha nem lenne olyan kalóriaszámláló app, amiben ilyesmi is van.

2023. ápr. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Találtam közben egy appot!


[link]


Bár én is úgy gondolom, hogy eléggé a felhasználó lelkiismeretén múlik, hogy mit vall be és mit nem.

2023. ápr. 6. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:

"eléggé a felhasználó lelkiismeretén múlik, hogy mit vall be és mit nem"

Saját érdeke. Ha az egyén le akar fogyni, akkor jobban jár, ha nem csapja be a kalóriaszámláló alkalmazását.

2023. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!