Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A probiotikum gyorsítja az...

A probiotikum gyorsítja az anyagcserét vagy inkább ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
Nagyon megoszlanak a vélemények, ezért kíváncsi lennék tapasztalatokra.
2023. máj. 2. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Az anyagcserének a valóságban biokémiailag nincs sebessége, gyorsasága, lassúsága, csak a Marieclaire.hu-n. A valóságban a proboitikus készítmények és ételek (pl. élőflórás élelmiszerek) jótékony hatással lehetnek az inzulinérzékenységre, a vércukorszintre, a szénhidrát-anyagcserére, az antioxidáns háztartásra, de még a májműködésre is, ez pedig pozitívan visszahathat a bélműködésünkre, az emésztőrendszerünkre, ez pedig pozitívan visszahathat az étkezési szokásainkra és a kalória-egyensúlyunkra. Viszont hiába szedsz probiotikumot, ha nem a fizikai aktivitásodnak megfelelő a kalóriabeviteled, és krónikus kalóriatöbbletben vagy, akkor hízni fogsz.

[link]

2023. máj. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm a hasznos választ. Nyilván nem is helyettesíteni szerettem volna a mozgást vagy a megfelelő étkezést vele, hanem hasznosítani a bevitt tápanyagokat.
2023. máj. 2. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
A probiotikum alapvetően jó dolog, de a mikrobiomot érdemes gondozni jó táplálékkal és életmóddal, mint egy kis kertet, mert annak semmi értelme, ha folyton csak veszed bele a szép virágokat. Betegség esetén kellhetnek ezek a szép virágok, de az egészség szempontjából egy ápolt kert a nyerő --> minőségi és mennyiségi táplálék, kiegyensúlyozott életmód (elegendő mozgás és alvás).
2023. máj. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez a kertes hasonlat nagyon szép volt :)
2023. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, hogy konkrétan mit értesz anyagcserén. Mert sokan ugye a bélműködés gyorsaságát, mások a bevitt anyagok hasznosítását tekintik anyagcserének, a tudósok meg a biokémiai történések sebességét. A probiotikummal bevitt baktériumok természetesen előled "elesznek" valamennyi tápanyagot és több mechanizmus közreműködésével némileg gyorsítják a bélműködést. Tulajdonképpen szinte kockázat mentesen ugyanazt csinálják, mint a fogyasztás céljából szándékosan bevitt galandféreg, aminek viszont van egészségi kockázata.
2023. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom, én pont azért szedem a probiotikumot, hogy segítsen kicsit hasfogóként, ne legyen hasmenés / állandó mosdózási inger. Erre is szokták felírni, pl IBS esetén.


A fogyáshoz semmi köze szerintem, sőt.

2023. máj. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5-os a bacik nem eszik el előled, hanem feltárnak bizonyos táplálóanyagokat, amelyeket a mi eukarióta szervezetünk nem lenne képes. Vastagbélben felszívódásra kerülnek még ezek a tápanyagok.


Tulajdonképpen mikrobióta nélkül nagyon hamar elpusztulnánk, olyan szerves elemünk, mint a máj, vagy a tüdő, nem lehet nélküle élni.

2023. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Én amióta szedek probiotikumot,naponta 3-szor járok wc-re.De lehet nem az miatt van.
2023. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Én egyszer kaptam, hogy mennyire jó. Hasmenésem lett tőle. Egyszer pedig orvos mondta, hogy szedjem antibiotikum mellé. Akkor is hasmenésem lett. Pedig soha nem szokott semmilyen gyógyszertől.

Szerintem annak van rá szüksége, és annak kell, akinek valami miatt nem megfelelő az emésztése, bélműködése.

Akinek megfelelő, annál inkább megborítja a rendszert.

2023. máj. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Bizonyítottan prokinetikus hatása van,bélmotilitás fokozó
2023. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!