Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elszámolok valamit, vagy...

Elszámolok valamit, vagy mégsem olyan magas a napi aktivitásom, mint gondolom?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a nap folyamán elosztva lépek 20.000-ret, vagy pedig egyhuzamban.

Melyikkel magasabb a napi aktivitásom?


Ugyanaz a kettő, nemde? Mindig van egy fix lépésszámom, pl elmegyek sétálni 2-3 órát, viszont a nap többi részében nem vagyok annyira aktív (ülő munka, de járkálok is). Gondolom nem lenne magasabb a napi aktivitásom azzal, ha pl beosztva lenne meg a 20.000 lépés? Teljesen mindegy, hisz a tested nem tudja, hogy te milyen időpontban mit csinálsz, ahogy azt sem, hogy Te éppen a konditeremben sétálsz, vagy pedig a szabadban a nap folyamán.


172cm és 72kg vagyok, 1 átlagos napom:

Reggel edzés 8:00, + a 20.000 lépés az megvan 11-12 órára átlagban. Délre hazaérek, viszont onnantól nem csinálok szinte semmit. Ez így milyen aktivitási szintnek felelhet meg a kalkulátorokban?


Ez a 20.000 lépés nagyjából 2-3 óra szokott lenni egyhuzamban (léptem már 40ezret is, unatkoztam.. :D) és jelenleg szálkásítok, viszont a mérlegen nem nagyon van változás napi 1700 kalóriával. Innen merült fel a kérdés leginkább, hogy létezhet-e az, hogy amiatt nem égetek szinte semmit, mert valójában nem is vagyok aktív, vagy pedig szimplán elszámolom a dolgokat?


Az érdekes az, hogy 3 hónappal ezelőtt ~2600 kalóriával tartottam szinten 80kgosan, most pedig 1700 kalórián még csak heti fél kg sem megy le..


Igazából nem célom már a súlyvesztés, viszont így nehéz meghatároznom a szintentartásnyi kalóriámat, mert azt kizártnak tartom, hogy 1700 lenne ilyen aktivitással.. De mégiscsak ennyi, ha nem fogytam semmit 1 hónap alatt.. Nem értem, teljesen tanácstalan vagyok...



2023. máj. 17. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, anno 8 kilóval nehezebb voltál. Ahogy változik a tömeged, változik a kalória szükségleted is. Egyébként valószínűleg ennyi aktivitással ennyi kalóriához továbbra is deficitben vagy, csak nem napi 500 kcal deficitben. És minél kevesebb a deficit, annál jobban "el tud bújni" a fogyás (felvizesedsz, kimarad egy wc, ilyesmik). Plusz az elején egyébként is gyorsabb a fogyás, főleg, ha változtattál az ételek összetételén, és kevesebb sót, ch-t kezdtél fogyasztani. Ha most pont az ellenkező irányba változott, akkor nem fog látszani akkor sem, ha valójában fogytál.

A csomagolásokon feltüntetett kalória pedig továbbra is eltérhet ±20%-kal. Tehát 1400 és 2100 kcal közt bárhol bevihetsz, ha te pontosan kiszámolod az 1700-at minden nap.

2023. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha 2100-zat vinnék be is heti fél kgnak mutatkoznia kellene ilyen aktivitással..


Bárhol nézem, bárkit kérdezek, 20.000 lépés naponta az mindenhol és mindenkinél elég magas aktivitást jelent. Nyilván nem versenyre készülök és nem időpontra szeretnék lefogyni, sőt, már nem is a fogyás a cél, csak kicsit kiábrándító, hogy 1700 kalóriával és ilyen aktivitással ez szintentartást jelent nálam, ami nevetséges kategória, mert ennél még egy lány is többet ehet.

2023. máj. 17. 19:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Figyi, vakarhatod a fejed, meg csapkodhatod az asztalt, hogy ettől ennyit meg ennyit kéne fogynod. Az emberi szervezet nem így működik. Nem egy gép, nem tudod kiszámolni, mert túl sok az ismeretlen faktor (pl hormonok, vizesedés, ételek kalóriája, salak) . Az is lehet, hogy egy platón vagy, ami annyit tesz, hogy ugyan deficitben vagy, de x ideig nem fogysz, ami több hónap is lehet, és utána indul meg hirtelen megint a fogyás. Ez ilyen, nem lineáris.

De ha nem is akarsz tovább fogyni, akkor mi a gond? Eszel annyit, amennyit most, ha esetleg látod, hogy elkezdesz újra fogyni, eszel egy kicsit többet. De akár meg is emelheted a kalóriáidat (mondjuk 200 kcal-val kezdetnek), ha nagyon kevésnek érzed, rosszul vagy, émelyegsz. Aztán ha egy hónap után jelentősen emelkedik a súlyod (valamennyivel, 1-2 kg-mal nyilván több lesz, több kötött víz, több salak a bélben, szóval ezen felül), akkor visszább veszed. Ezt tapasztalati úton lehet beállítani, nem számológéppel.

2023. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy 1700 kalóriával kb éhezek, mégsem ehetek ezek szerint ennél többet, mert ez a szintentartásnyi kalóriám ilyen aktivitás mellett..


Vicc kategória

2023. máj. 18. 07:08
 5/7 anonim válasza:
Elég unalmasak már ezek a kérdéseid
2023. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 írtam erre megoldást. Óvatosan emeld a keretedet monsjuk 200 kcal-val, és meglátod, hogy túl sok, vagy továbbra is súlytartó kalórián vagy-e.
2023. máj. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Annyit hozzaadnek, hogy nem ugyanaz ha egyszerre mesz 20,000 lepest, mint az, ha mondjuk 4x mesz 500-at. A lepesszam ugyanaz de az energia amit belefektetsz nem. Ha minden 10 percben csinalnal egy felulest 8 oran keresztul, az kevesebbet er mintha csinalnal EGY 10 perces edzest rendesen, bemelegitessel, stb.
2023. máj. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!