Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgással kezdhetném el?

Milyen mozgással kezdhetném el?

Figyelt kérdés
Sétára és biciklizésre tudnám rászánni magam.Ez működne?Több nem hiszem hogy menne,max idővel.Gondoltam futásra,meg úszásra.De ezek sajnos még nem teljesíthetőek.120 kg vagyok(ha nem több).A másik gond a kaja.Elméletben tudom hogy mit hogy,de gyakorlatban mindent megvonok magamtól,egyszerűen nem tudom hogy mit ehetek és mennyit.Tudom hogy jól jön számolni a kalóriákat meg stb.De arról fogalmam sincs hogy miből mennyit.(Azt még hozzátenném hogy a legtöbb súly amit leadtam 20 kg volt,most 50 lenne a cél,DE akkor elrontottam mert nem ettem rendesen)Valakinek valami tipp,ötlet?

2023. máj. 26. 19:08
 1/8 anonim válasza:
78%

A helyedben látván az eddigi "eredményeidet" az apró lépésekben való gondolkodást javaslom 10kg-ént. 50kg minusz csak azoknak való akiknek acélkemény az akaratuk és a kitartásuk-már ha akarnak valamit. Mert azoknál meg is valósul. Ha meg úgy akarják, akkor ismét magukra vesziok a plusz kg-t. Nem a kilóktól függenek, hanem az önös akaratuktól.


Ekkora súly mellett felejtsd el a bicajt. Gyaloglás, napi 2 óra.Max, amíg 90 alá nem mész. Már ha az izületeid fontosak számodra. Az edzőnek az az érdeke, hogy te minnél többet menj a termébe, minnél többet fizess, külön minden étrendért is-neked meg az az érdeked, hogy egészséges maradj, a lehető legkevesebb hozadékkal. Ezért célszerű, ha a belső helyzetedre teszed előszőr a hangsulyt, és normalizálod az inzulintermelésed-gyógyszerrel, hogy az eredményed ne jojozzon, hínem tartós maradjon-már ha azt akarod. Mert ugye erről "elfelejtenek" az edzők beszélgetni a pacienssel, mert akkor nem fog fizetni a szerencsétlen. Nekik nem üzlet a normális inzulintermelésed.

2023. máj. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Ne vonj meg mindent magadtól, tarts egy minimális deficitet aztán kész :) Nem kell éhezni
2023. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

"Gondoltam futásra, meg úszásra. De ezek sajnos még nem teljesithetőek"


Ezt jól gondolod.


Igazából alapvetően csak az számít, hogy deficitben vagy-e.. a mozgás csak egy plusz segítség.


Én a helyedben sétával kezdenék és arra törekednék, hogy a napi 10.000 lépés meglegyen.


Nem kell semmit sem megvonni konkrétan teljesen, csak számolni kell a kalóriákat és muszáj lesz életmódot váltanod és egészségesebb tápanyagok után nézned. Lecserélni azt ami nagyon sok kalória és elhagyni azt ami nagyon egészségtelen vagy mérsékelni.



Igazából először csináld azt, hogy legyen meg a 10.000 lépésed és írj fel mindent egy füzetbe grammra pontosan, hogy mennyit eszel és iszol meg egy nap. Mindent mérj le és mindennek nézd emg a kalóriáját. Ezt csináld meg kb 1 hétig.


A kész terméken ugye látod, hogy mennyi az annyi.. ami főt étel annál pedig rá tudsz keresni, hogy kb mennyi lehet.


De nyilván el kell jutnod majd arra a szintre, hogy magadnak kell főzz, vagy olyan alapanyagoakt kell használni ami belefér simán. Teljes kiőrlésű kenyér, tészta, 10% tejszín, sovány túró, tejföl helyett joghurt, light majonéz, light sajt, sonkából olyan ami magas hústartalom és nem zsíros stb..

2023. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Flagstaff ***** válasza:
100%
Szerintem biciklizni és úszni éppen hogy lehet nagy túlsúllyal is, hiszen ezekkel nem terheled az ízületeidet. A séta is jó ötlet, általában próbálj meg aktívabban élni. Konzultálj dietetikussal, államilag is elérhető, de nyilván van egy várólista hozzá... Viszont nagyon jó tanácsokat fog mondani neked éhezés ellen.
2023. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az úszás tényleg az egyik legjobb, ha sok túlsúlyod van. De a séta is jó, ha az úszás most nem opció. A biciklit csak akkor javasolnám, ha van olyan hely, ahol magabiztosan, biztonságosan tudsz tekerni, jó minőségű úton. Alapvetően nincs a mozgással magával baj, de ha ekora súllyal elesel, annak komoly következményei lehetnek.

Ahhoz, hogy az étkezéseddel kapcsolatban pontos tanácsot lehessen adni, tudni kéne, h most mit, és mennyit eszel teljesen őszintén. De most induljunk ki abból, hogy minden étkezésed borzalmas, és legalább 5 alkalommal eszel egy nap (amivel alapvetően nem lenne baj, ha kis adagokról lenne szó). Én azt mondanám, hogy elsőre egy étkezést cserélj le valami kiegyensúlyozottabbra. A többi étkezésnél a mennyiségen csökkentenék finoman. Tehát ha jelenleg egy adag 6x mennyiség, akkor azokból most csak 5x-et ennék. Aztán egy hónap múlva egy másik rossz étkezést cserélnék le egészséges, kiegyensúlyozott ételre. Igen, ilyen lassan haladnék, mert ha nem szokod meg az előző változásokat, csak szenvedni fogsz, hogy hirtelen mennyi mindenre kell odafigyelned, és mennyi mindenről kell lemondanod.

2023. máj. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriaszámolásnak egy titka van: előbb írnj, aztán enni. Megtervezni a napi menüt, és aztán már csak mérni kell. Nekem a kalóriabázis jött be, de a yazio is jó.
2023. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Flagstaff ***** válasza:
96%
#6-os nagyon jót mondott, ez teljesen igaz!
2023. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Sok séta, aztán kocogás.
2023. máj. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!