Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rendszeres diétával és azzal,...

Rendszeres diétával és azzal, hogy kétnaponta járok futni, lehet fogyni comból, hasról, csípőről?

Figyelt kérdés

Le szeretnék fogyni a nyári szünetben.

Most 63 kg vagyok és olyan 56-57 kg szeretnék lenni nyár végére, vagy őszre. Igaz, többen mondták, hogy a 63 kg nem olyan vészes de mivel alacsony vagyok így nagyon meglátszik rajtam. Igazából comb-csípő-has környékéről szeretnék leginkább fogyni, ezért választottam a futást. Abban sincs nagy gyakorlatom, de egyik ismerősömmel ketten akarunk futni, így azért nagyjából tudjuk motiválni egymást, szerintem.

Amúgy tudom, hogy nincs olyan, hogy csak egy helyről, fogyunk,hanem csak úgy lehet fogyni, hogy mindenhonnan, de azért megpróbálom kihozni belőle a maxot.

Plusz megyek nyaralni a nyáron kétszer (ez 2x kb 2 hét, egyszer családdal és egyszer barátokhoz) és nyaraláson hogyan csináljam a diétát?

Tudom, hülyén hangzik a kérdés, de egy csomó mindennek próbáltam utánaolvasni.



2023. jún. 14. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nincs helyi zsírégetés. Nem tudsz célzottan egyik vagy másik konkrét testrészedről fogyni. Nem úgy működik a biológia, hogy te valami mozgásformával konkrétan megcélzod a combod vagy a hasad, és csak onnan lefogysz. A fogyás egy komplex szisztémás folyamat, amely a test minden zsírraktárát érinti, és az egyén kalóriabevitelének függvénye. Ha az étrended által kalóriadeficitbe kerülsz, akkor fogyni fogsz, ha nem, akkor nem. A futás, mint ahogy az összes mozgásforma kalóriát éget, így segít a kalóriadeficit fenntartásában, de az étrendi kalóriabevitel dönt arról, hogy fogysz-e, vagy sem. Amíg nem vagy tisztában a fogyás és a kalóriaszámolás alapjaival, addig minden leadott kiló csak a szerencse műve lesz. Olvasd ezt el:

[link]

A futást pedig okosan csináljátok, jó technikával, jó cipőben, jó talajon, fokozatossággal, okos edzésterv mentén. A futás egy remek mozgásforma, de amikor random emberek nulla mobilitással, nulla előképzettséggel, nulla technikával, szar bemelegítéssel, szar cipőben, szar talajon neki állnak trappolva rohanni, és fél év múlva már gyógytornászhoz járnak a térdükkel, az nem kicsit problémás.

2023. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Az első remekül leírta, csak azt hagyta ki, hogy az összes futónak tönkremegy a térde, max. abban van különbség, hogy valakinek gyorsan megy tönkre, míg ezzel szemben másnak még gyorsabban.
2023. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
2-es ez nem igaz, amúgy az egyesnek csak abban nincs igaza, hogy ha valaki nem számol kalóriát, akkor "minden leadott kiló csak a szerencse műve lesz" - egyáltalán nem muszáj kalóriát számolni, persze kalóriaszámolással gyorsabb eredményt lehet elérni, mert pontosabban lehet tudni, hogy mi a helyzet.
2023. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb amit az egyes ír jó.


nyaraláskor én úgy csinálom, hogy úgyis tudom, hova megyunk aznap, ha vacsorázni, spórolok egy kicsit a reggelin es ebeden, ha strandon bedobok egy lángost egy sörrel, akkor meg a reggeli-vacsorán fogok egy keveset.


Szóval a lényeg, hogy ott se lesz minden étkezésed olyan amiből nem akarsz kimaradni, hát ne maradj ki, kompenzálj a többi kajával.

2023. jún. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 NTBS ***** válasza:
58%
Ha beindul a fogyás, mindenhonnan fogsz.
2023. jún. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!