Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lenne megoldható, hogy...

Hogyan lenne megoldható, hogy csak zsírból fogyjak?

Figyelt kérdés
170 cm és kb 54 kg vagyok, viszonylag izmos, de egy kevés zsír azért van rajtam. Ezt le szeretném adni és utána tovább izmot építeni, izomból viszont semmiképp sem akarok fogyni. Kb mennyi fehérjével, milyen ételekkel oldható ez meg? Muszáj lenne kalóriát számolnom hozzá? 6-7 évig súlyosan evészavaros voltam, ezért ha nem muszáj, nem számolnék, csak makrókat.

2023. júl. 7. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

"Hogyan lenne megoldható, hogy csak zsírból fogyjak?"

Sehogy. Bár pontosan nem tudom, hogy 170 centivel 54 kilósan milyen izomtömeget féltesz? Nem akarlak megsérteni, de szerinted mekkora érdemi izomtömeg van rajtad ezekkel a paraméterekkel? Mutass egy képet nyugodtan.

"Muszáj lenne kalóriát számolnom hozzá?"

Ha fogyni akarsz, és nem a véletlrenre és a szerencsére akarod bízni a sikert, akkor nyilván a kalóriaszámolás alap, pláne ha sportoló is vagy. Az evészavar pont úgy lép fel, amikor az egyénnek fogalma nincs a konkrét számokról, hanem baromságok alapján próbálja menedzselni az étrendjét.

2023. júl. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

54 kilósan sok izomtömeg valóban nem lehet rajtad. De #1, azért annyit hozzá fűznék a mondandódhoz, hogy a kérdező evészavaros volt, amiből valószínűleg a mai napig sem gyógyult ki 100%-osan.


De a kérdésre rátérve, semmi értelme fogyókúráznod, lányként se, ha fiú vagy, akkor pedig tényleg felejtsd el. Rajtad sok zsír nem lehet, valószínűleg ezért látod magad izmosnak, mert semmi érdemi zsír réteg sincs, ami elfedné.

Progresszív súlyzós edzés, és egyél normálisan. Teljesen felesleges neked még kalória számolással kínoznod magad.

2023. júl. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Én 3 évig voltam evés-testképzavaros, ez idő alatt folyamatosan edzettem, így hamar kialakult az exorexia. Sajnos ez ügyben csak klinikai szakpszichológus tud segíteni, és amíg az edzés körül forogsz, addig esélytelen ebből kikerülni. Nekem is úgy sikerült, hogy abbahagytam, ami nagyon nehéz volt, hiszen éveken át az edzés tette ki a napjaimat, mérlegre sem szabad állnom, és semmilyen edzést nem csinálhatok, mert visszaesek és akkor kezdődik minden elölről. Ez másképp nem megy sajnos.
2023. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Az evészavar pont úgy lépett fel nálam, hogy elkezdtem kalóriát számolni 14 évesen, és 21 éves koromig képtelen voltam leállni vele:)


#3 Semmilyen evészavaros tünetek nincs már jelen, illetve a testképzavar megesik, de már nem vezet oda, hogy éheztek vagy túlzásba vigyem az edzést. Mérni nem tervezem magam, de az szintén egészségtelen, ha soha többet nem edzek.

2023. júl. 7. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!