Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor mi a helyzet a...

Most akkor mi a helyzet a sulyzos edzes es kardio kombinacioval? Mi igaz abbol hogy aki mindkettot csinalja, annak figyelnie kell arra, hogy kardio kozben ne menjen a pulzus 140 fole?

Figyelt kérdés

Tobb helyen azt olvastam hogy aki kardiozik, es sulyzos edzest is vegez, az ugy tudja nem elvesziteni a felepitett izomtomeget kardio mellett, ha ugyel a pulzusara. Mashol viszont pont azt olvasom hogy ez egy bullsh*t es nem szamit. Minel jobban asom bele magam ebbe a temaba, annal tobb ellentmondassal talalkozom. Valaki aki kompetens a temaban, el tudna magyarazni hogy melyik az igaz es miert?


Illetve lenne meg egy kerdesem. A gyumolcscukor tenyleg kvazi jobb mint a sima cukor? Tobbszor hallottam mar, csak nem tudom hogy igaz e, es ha igen miert. Dietazom, szamolom a kaloriakat, es neha megeszek 1-1 banant.


Koszonom elore is a segitokesz valaszokat.



2023. júl. 14. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Addig oké minden, amíg rendszeresen csinálod, de sajnos dög fárasztó, egy idő után meg már csak nyűg. Én 3 évig rendszeresen csináltam. Kb fél éve nem, de most olyan, mintha sosem csináltam volna... Hát ennek a 3 évnek semmi értelme nem volt.
2023. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

A pulzusnak mi köze az izomtömeg megtartásához? Az izomtömeg akkor megtartható, ha adott a progresszív súlyzós edzés, és adott az igénynek megfelelő kalória/fehérje bevitel. Sportolóknál simán megemelkedik 140 fölé a pulzus, mégis tudnak izmosak lenni, úgyhogy nem is értem.

"gyumolcscukor tenyleg kvazi jobb mint a sima cukor?"

A fruktóz egy összetett szénhidráttípus, ergo egy összetettebb folyamat által kerül lebontásra, és alakul át a szervezeted számára feldolgozható glükózzá, de ha nem vagy cukorbeteg vagy inzulinrezisztens, akkor ennek a te esetedben nem sok jelentősége van. Ha úgy teszed fel a kérdést, hogy a banán jobb-e, mint a sima kristálycukor, akkor meg a válasz nem kicsit egyértelmű.

2023. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nos, a legtobb helyen ahol errol olvastam, azzal ervelnek, hogy 140 felett eleg az izomzat is (mashol azt irjak hogy csak az izomzat). Es mivel egyaltalan nem ertek ehhez a reszehez, es amugyis total kezdo vagyok a dietaban, ezert is irtam ki a kerdest, hogy ezt tisztaba tegye Nekem egy hozzaerto.
2023. júl. 14. 11:52
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

"legtobb helyen ahol errol olvastam, azzal ervelnek, hogy 140 felett eleg az izomzat"

Amíg nem egy PubMed metaanalízisben olvasod ezt, addig engedd el ezeket az ökörségeket.

2023. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Minél nagyobb az izomtömeg rajtad, annál nehezebb megtartani. Láttál már 120-130 kilós testépítőket fulladozva levegő után kapkodva futni? Vagy interrvall kardiózni? Nem. Mert az már tényleg csökkenti az izomtömegüket. Normál tempóban sétálnak, lépcsőznek. Kb. ez a kardió náluk. De ha valakin nincs nagyon izom, és elkezd edzeni 140 fölötti pulzussal, nyilván megizmosodik kicsit. Zsírégetés szempontjából sokkal jobb az alacsonyabb (120-140) pulzusszám közötti folyamatos mozgás. Aki mást mond, vagy nem izmos, vagy nem szálkás, vagy ha izmos és szálkás is akkor nagyon kicsi az izomtömege.
2023. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-os. Irod hogy 120-140 kozotti pulzusszam optimalis a fogyashoz. Afolott kizarolag izmosodas lep fel, vagy fogyas is? Ez meg nem tiszta
2023. júl. 14. 16:32
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
A fogyás a kalóriadeficiten és úgy amúgy a kalóriabevitelen múlik, nem a pulzusszámon.
2023. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#5

A 120-130 kilós izmos testépítők szerintem nem azért nem futkosnak, mert félnek hogy elveszítik az izmukat, szimplán csak nem bírnak futni :D

Minden tiszteletem az Övék, nem rosszból mondom. De akkora méretekkel már segget törölni is kimerítő, nemhogy még futkosni.

2023. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az önmagában igaz, hogy a zsír csak elegendő oxigén jelenlétében tud lebomlani. Minél magasabb az intenzitás, annál alacsonyabb a zsírbontás aránya az energianyerési folyamatok között. Hosszan tartó magas intenzitású mozgás közben a szervezet a rendelkezésre álló szénhidrátot és a fehérjét fogja felhasználni elsősorban. Ez természetesen okozhat izomtömeg veszteséget, amit bizonyos szintig lehet kompenzálni súlyzós edzéssel és megfelelő táplálkozással. Az, hogy az anaerob folyamatok milyen pulzusszámnál kerülnek túlsúlyba, egyénenként változó. Függ az életkortól, oxigénfelvevő képességtől stb. Ha azt akarod, hogy a szervezeted minél nagyobb arányban fedezze zsírból a kardio edzéshez szükséges energiaigényt, akkor reális lehet a 140 körüli pulzustartomány.
2023. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen, akár statikus, izometrikus erőfeszítés igénybe veszi a szív- és érrendszert. Ha egy percig tiszta erőből kinyújtott karral összenyomod a két tenyered, felmegy a pulzusod, lihegni és izzadni fogsz. Hiszen az izmok dolgoznak nagyon, és pumpálni kell nekik a vért, ami mindenfélét szállít az izmokhoz oda és el. Nincs szükség külön kardiózásra, ha a cél pusztán a szív és a tüdő megdolgoztatása.
2023. júl. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!