Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon meghíztam és most...

Nagyon meghíztam és most fogyni akarok, hogyan tegyen rendbe a lelki részét?

Figyelt kérdés
A testképem önmagamról még mindig egy vékony lány. Közben már 50+ kiló van rajtam, ami az elmúlt 1 évben jött fel, egészségügyi problémám kezelve lett voltam teljes kivizsgáláson. Napi 4 ezer kalóriát eszek jelenleg és 1700-ra be kéne állnom. Fulladok, fáj a térdem és senki se hisz bennem. A módszert ismerem, mozgás, víz, kalória, de hogy induljak neki lelkileg? Eddig szemellenző volt rajtam a súlyommal kapcsolatban, nem akartam elfogadni, de már látom mennyire csúnya lettem.
2023. júl. 18. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

A lelki dologgal szerintem pszichológus tud segíteni. Nem hiszem, hogy itt bárki szakszerű tanácsot tudna adni ezzel kapcsolatban.

Egyébként eszedbe ne jusson egyből 1700-ra levinni a kalóriádat. Ha 4000 helyett 3000-re sikerül, az is jó. Így is sokk lesz, hogy kevesebbet ehetsz. Aztán ha azt a kalória mennyiséget megszoktad, leviheted 2500-ra, majd 2000-re,és végül 1700-ra.

2023. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
A legjobb, ha időt adsz magadnak az eredményhez. Nagyon sok fb csoport van, kalória számlálás, torna, diéta kapcsán. Lépj be néhányba és olvasgass hasonló emberek tapasztalataiból. Egyrészt motiváció másrészt segítség is. 50 kilót kényelmesen leadsz két év alatt, már néhány hét után látható eredmény lesz. Csak kezdj bele és örülj a kis változásoknak is. Egy idő után már nagyon motiváló lesz az is, hogy a környezetedből lesznek visszajelzések. Ez nem egy végleges állapot. Elrontottad és helyre is tudod hozni. Így kell tekinteni az egészre és nem sajnálgatni magad, hogy milyen rossz neked. Kitartást és fel a fejjel!
2023. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Ja... menjél pszichológushoz. Óránként 20000ért majd annyit használ kb, mintha leirtad volna minden bánatod egy papírra és felgyújtod.
2023. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a pszichológus, sokat segíthez.


Én a helyedben pici célokat tűznék ki, ami hamar elérhető és reális.


Pl ha eddig minden étkezés között rágcsáltál valamit akkor azt hogy mondjuk egy hétig minden nap maximum egyszer eszem étkezések között.


Vagy ha sok cukros uditot ittal akkor hagyd el azt.


Vagy ha mondjuk mindig mindenbol repetaztal akkor szt hogy csak egyszer szedsz mindig.


Mivel ezek elerheto celok, amint elered, boldogabb leszely motiváltabb és könnebb lesz, lelki feltoltodessel jar. Mindig pici célok. Lassu, de testileg és lelkileg is egészséges folyamat lesz

2023. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok. Ha van rá keret, javaslok egy személsi edzőt. Habár kevés a jó, de nekem lelkileg rengeteget segített az egész dologban a sok szakmai segítség mellé. Heti 1 óra ahol elmondhattam és kibeszélhettem minden súllyaly diétával stb kapcsolstos bajom
2023. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26%

Ajjaj...

Fatorexia nervosa!


Ez nem egy gyakori betegség... De a nervosáknak megvan a maga kezelési rendje. Eszerint célszerű haladni.

2023. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!