Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Utcai futással vagy edzőteremb...

Utcai futással vagy edzőterembe kardiógépekkel lehet jobban fogyni?

Figyelt kérdés

26!f

174cm 98kg

az étkezésre odafigyelek



2023. júl. 21. 13:57
A kérdező szavazást indított:
Utcai futás
Edzőterem
16 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
A kalóriadeficittel. Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A futás is kardio szoval egyre megy. Kb ugyanannyira.

Viszint ha edzoteremben izmot epiteszx azzal jobban lehet mint a.kardioval

2023. júl. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elsö válaszoló


kb 1200-1300kcal-t viszek be egy nap

2023. júl. 21. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs oylan hogy jobban fogyni. A fogyás természetes üteme heti kb fél-egy kiló, ezt felgyorsítani nem nagyon lehet, az meg teljesen mindgey, hol futsz.
2023. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó levegőn futsz, az jobb, mint egy teremben. De az izomépítéshez nagyon jó gépek vannak az edzőteremben. Az izmok kellenek a fogyáshoz és jó alakhoz.
2023. júl. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Miért szívnád az állott konditerem levegőjét, amikor kint a szabad ég alatt jóval tisztább. Különösen egy jó kis záporeső után, hajnalban. Hú de imádom azt! :)


Az, hogy mivel fogysz teljesen mindegy. A lényeg, hogy mennyi kalóriát égetsz el, illetve maga a deficit. Ha csak az elemi fogyás a célod, és futással szeretnéd elérni, akkor nem kérdés hogy a kinti jóval előnyösebb. Már csak azért is, mert ingyenes, nem vagy nyitási-zárási időhöz kötve, télen is ugyanúgy lehet futni. Kicsit rétegesebben kell öltözni, de semmi extra, főleg a mai átlagos hazai telek egyáltalán nem vészesek. Egyedül a szél meg a csapadék, ami néha bekavarhat. Tavaly januárban is jártam futni -2/8km/h volt az átlag szélerősség, ami nekem még teljesen ideális volt, egy másodpercig sem fáztam. Kitapasztaltam, hogy nekem a 15km/h szélerősség vagy afeletti volt, amit már nem szerettem, és akkor nem is mentem. Tavaly például novembertől-februárig durván nyolc olyan nap volt, amikor ki kellett emiatt hagynom. Persze azt sem a hideg miatt, hanem a szélerősség miatt. Egyébként jók a kardio gépek is, de nem a gép végzi a kardiot, hanem a tested, annak meg mindegy hogy mivel adod meg neki. Én tavalyelőtt például egy szimpla ugrókötéllel kezdtem, mert olyan rossz kondiba voltam, hogy még a futópályára sem mertem kiemmni, nehogy valaki meglásson, hogy mennyire hamar kiköpöm a tüdőm, néha még most is csinálom, na azaz igazi jó kardió.


Ha azt elkezded, és van hozzá türelmed és tényleg szabályosan, fokozatosan próbálod meg csinálni, attól biztosan fogsz fogyni. Feltéve ha figyelsz a kajára is, én például teljesen átlagosan kajáztam, heti 5 napon át minden reggel 1 óra ugrókötél. Persze nem egyszerre, hanem 2-perc kötél, 2 perc pihi, mellette fekvőtámasz, megint ugrókötél, így egy órát, és már három hónap nagyon durván látszott a dolog. Holott ugyanúgy kajáltam, mint az edzések előtt.

2023. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!