Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol lehet olyan étrendet,...

Hol lehet olyan étrendet, étlapot találni (reggeli, ebéd, vacsora, mit stb.), amit követve garantáltan lehet fogyni?

Figyelt kérdés
2023. júl. 15. 19:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
2023. júl. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
11%
2023. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es, köszi szépen, ilyent kerestem! :o)
2023. júl. 15. 20:07
 4/26 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ilyen csodaétrend. Egyrészt, mindenkinek máshogyan működik a biológiája. Másrészt, nemtől, kortól, magasságtól és aktivitási szinttől is függ a napi táplálékigény.

Egyetlen mód van a fogyásra, az pedig a kalóriadeficit. Azaz kevesebb kalóriát kell bevinni egy nap, mint amennyit a tested felhasznál.

2023. júl. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Ez az linkelt szszbmk "fogyasztó étrend" akkora egy fasság hogy felsorolni sem tudom a hibáit.
2023. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Olyasmi kellene, ahol csupa alacsony kalóriatartalmú kajából van összeállítva az étrend. Ez azért mindenkinek működhet, legfeljebb a hatékonyság lenne eltérő.
2023. júl. 16. 11:20
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek más a kalóriaigénye így lehetetlen ilyet összeállítani. Van, aki éhezne vele, másnak meg semmit nem használna.

Millió kalkulátor van interneten. Számold ki először a napi kalóriaigényedet mozgással együtt, hiszen nem mindegy, hogy napi 8 órában egy irodában ülsz vagy építkezésen pakolod a téglát, illetve, hogy mennyit sportolsz. Ha ez megvan, számold ki az alapanyagcseréd (BMR) szintén kalkulátorral. A tested azzal is éget kalóriákat, hogy létezik, ver a szived, lélegzel stb. Olyan étrendhez kell tartanod magad, ami nem megy a BMR alá, de nem éri el a napi kalóriaigényedet. Ki kell tapasztalni, mit tudsz hosszútávon tartani, nyilván kell a deficit, de éheztetni se szabad magad. Amíg deficitben vagy, igazából szinte mindegy, mit eszel, fogyni fogsz, de nyilván tápláló, laktató ételeket érdemes enni, nem nasikat, hogy ne legyél evés után félórával újra éhes.

Kalóriaszámlálás nélkül nem lehet fogyni. Nincs globális "fogyasztó étrend" mivel mindenkinek más a kalóriaigénye.

2023. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

7: Az megvan, 2.500 Kalória a fogyási, azt megnéztem.


"Van, aki éhezne vele" - Hát, a fogyókúra erről (is) szól, ha zabálhatnál, mindenki csinálná.

2023. júl. 16. 11:45
 9/26 anonim ***** válasza:
71%
Én megértem, hogy könnyebb, ha van étrended, nem kell gondolkozni, hogy most mit egyél mit főzz stb. Dietetikustól kérj étrendet. Ne Tari Ádám meg ilyenektől :D
2023. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%
2500 a fogyási? Biztos? Mert ez egy magas és nagydarab sportoló pasinak is lehet, hogy sok lenne.
2023. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!