Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vessek véget ennek a...

Hogy vessek véget ennek a fogyás-hízás ciklusnak? (elég hosszú, szóval köszi, ha egyáltalán végig olvasod.)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Visszatérő probléma nálam, hogy egyszerűen nem tudom mit szeretnék..


3 évvel ezelőtt +40kg volt rajtam.



8 hónap otthoni edzéssel és kalóriadeficittel 35kgtól megszabadultam, majd egy skinny fat alkatra elkezdtem izmot építeni, több-kevesebb sikerrel.

Nem ment a legjobban, mert beütött a mentális része a dolognak: A mérlegen lévő szám túlzottan megijesztett ezért abbahagytam.. 8 hónap alatt 11kg jött fel, ami nem eredmény, mert súlyt felszedni bárki tud.


Ekkor voltam 170cm mellé 81kg, itt "észbe" kaptam, és áttértem szintentartásnyi kalóriára, ahol meglepően sokat fejlődtem így visszanézve a régi képeket. Több, mint fél évig ezen voltam, majd gondoltam egyet, és újra neki álltam az izomépítésnek. Ez már egy fokkal jobb volt, mert nem feltétlen a súly növelésére koncentráltam, hanem arra, hogy erősödjek. 78kgosan kezdtem el, 3 hónap alatt +1,5kg, ami tökéletes ütem mondhatni, de: Ismét beütött a mentális része a dolognak, és ugyanaz volt, mint az első alkalommal..


Elhatároztam, hogy ennek elég, és lemegyek egy alacsonyabb testzsírszázalékra. Sikerült is félig meddig, -10kg. Na ezzel a probléma az, hogy már 170cm mellé a 68kg is olyan megvonásokat jelentett, amit nem lehetett tartani. Naponta 2-3 óra séta, napi 20.000 lépés, heti 4-5 edzés mellé férfiként 1600 kalórián is lassú volt a fogyás. Úgy gondoltam, hogy ennyi kalórián heti közel 1kg le fog menni, hát tévedtem. Ez inkább havi 1kg volt a végére már..

Érthető okokból meguntam, belefáradtam (ez volt az idei február-június időszak) és emeltem a kalóriákon 2300-ra.


Itt pedig azt tapasztaltam, hogy 2300 kalória ilyen aktivitással körülbelül 200 kalóriás többletet jelent nálam. Mondanom sem kell, hogy mennyire csalódott voltam/vagyok. Ezt belátva szintén megtörtént a mentális dolog, ami eddig már 2x: Az a kib*szott mérleg.. Így úgy döntöttem, hogy neki kezdek ismét, de 1 hónapnál nem tartott tovább, mert tarthatatlan ez az 1600 kalória. Tehát július közepétől augusztus közepéig tartott ez (nyilván nem fogytam semmit, esetleg csak kiürültek a glikogénraktáraim).

Augusztus végétől egészen máig 2300 kalória körül mozogtam, nyilván híztam megint, és ismét megtörténik az (vagyis elég erősen gondolkozom, hogy neki kezdek egy fogyásnak..), ami már ezelőtt 3x..


Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ilyen keveset ehetek. Itt ez a probléma lényege, hogy valamiért rohadt kevés kalóriát használ fel a szervezetem. A legtöbb lány is többet eszik ennél mindenféle gond nélkül, 0 aktivitással. Nekem meg vért kell izzadnom, hogy 2000 kalóriával tartsam a súlyom, mert csak ezért sétálok ennyit naponta és már nagyon unom, hogy csak ezért -3 óra a napomból, hogy annyit ehessek, amennyit egy 10 éves kisgyerek, aki nem csinál semmit egész nap..

Jelenleg 170cm és 70kg vagyok, de úgy gondolom, hogy ez közel sem az a kategória, ahol ne lehetne még faragni normálisan a testsúlyomból.


Oké, genetikailag talán nem a szálkásabb fizikumra lettem kitalálva, de ennyire? Ennyire keveset égetek el? Hihetetlen számomra ez.. Nem is a fogyás a célom, hanem az, hogy normális kalórián legyek végre, mert ez minden, csak nem normális..


20/f. Igen, férfiként ennyit tudok csak enni..


U.i.: Voltam pajzsmirigy vizsgálaton, ahol ft3, ft4, tsh, anti tpot nézettem. Egyikkel sincs semmi probléma, egyedül az ft3 és ft4 érték érte el épphogy a referenciaérték alsó határát, azonban ez 1, lehet amiatt volt, mert kalóriadeficit után voltam mérni a dolgokat, 2, Az orvos szerint ennek nem kellene ilyen mértékben befolyásolni a dolgokat, szóval biztos nem emiatt van ez az egész.



2023. szept. 18. 16:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen. Lassú és fájdalmas a fogyás és a fejlődés is.

Én 1350 kcallal fogyok, 1250en éhezek és minden bajom van, 1650 felett hízok. Na ehhez kepest jol jartal.


Egyébkent itt más tényezők lesznek. Stressz, alváshiány, vitaminhiány, vagy valamilyen kalóriát elszámolsz. Sajnos jem csak a számoktól függ a dolog hanem rengeteg mástól ami a testben zajlik

2023. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnis nekes a mennyiségekkel lehet a gondod. Nem azokon a mennyiségeken nottel fel es szocializalodtal mint aminek a testednek szuksege van es ezert tobbre vagysz.

Megoldas nincs es nem is egyszeru. Amit tudsz tenni hogy beallsz egy olyan aktivitasra amit hosszutavon tartasz es elvezel is. Amellett beallsz egy egeszseges etkezesre szamolassal.

Es szepen lassan el tudsz hagyni egy, ketto majd 3 etkezes megszamolasat. Sajnos erre mondjak h hiaba a fogyokura ha nincs eletmodvaltas. Nekex pedig az eletmodvaltas hogy 2300 helyett 2000 kcalon maradsz.

Ha pedig abbahagyod a stresszelest ezen az egesz kaja dolgon, a hormonrendszered is meg fog támogatni sbben a célodban.


A kaloria csokkentes mellett pedig mehet az izomepito mozgas mert izmosabb ember tobb kaloriat hasznal el, ergo tobbet lehet buntetlenul enni

2023. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Amikor nekem lett elegem ebből, az Ideal Body csokis shake-jéhez fordultam. (Nem, nem reklám és persze, ebbe fogok belehalni blablabla.) Természetesen nem fogyaszt -ezt szerintem mondanom sem kell neked-, de kalóriadeficites életmódváltáshoz nekem nagyon bevált. 2 hétig ezt reggeliztem és vacsoráztam, utána már csak a reggelimet cseréltem le erre. (Egy shake-étkezés így 248 kcal.)

Így szinte bármit ebédlehetek és még esti nasi is belefér.

2023. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
46%
3as ötlete jó, én a fibershaket is ide mondanám, de abból napi max egy javasolt, ez ha vízzel iszod akkor 136 kcal és 5 órára eltelít, ha ráiszol 3 deci vizet
2023. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

1. dobd a picsába ki a mérleget, láthatóan rossz hatással van rád, és innentől kezdve hagyatkozz a tükörre, mit számít mennyit mutat a mérleg?

2. ne csak sétálgass, keress egy olyan keményebb edzésmódszert, amit szeretsz csinálni.

3. ne egyél 1600kcal okat, csak belassítod az anyagcserédet, egyél rendesen, és mozogj többet, 200kcallal többet azért lehet lemozogni is.

4. ne csak a kaloriákra figyelj, igyál is eleget, minden 20kg odra jusson legalább 0.7liter víz naponta... VÍZ nem más!

5. támogasd a májadat egy kis máriatövissel, esetleg jó kávéval.

2023. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
én macebell, kettlebellel és ugrálókötéllel, garantálom neked, hogy a napi 40perces edzésemmel több kaloriát égetek el, mint te 2-3 óra tingli tanglival... nem is értem az olyanokat akik ezt csinálják... ráadásul a testednek az izmok adják meg férfiként a formát, soha nem leszel elégedett magaddal, ha csak olyan vagy mint egy telefosott búvárruha... nem a súlyoddal van a baj, hanem, hogy egy plötty vagy... te magasságoddal és súlyoddal Adonisz is lehetnél.
2023. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

ja és ez a dolog amit mentális dolognak hívsz, ez is a túledzés egyik fajtája...

mikor kevés kalorián túl sok mozgással sanyargatod magadat, és megváltozik egyszerűen az agyad kémiája a kimerültségtől és nemes egyszerűséggel a saját agyad fordul ellened és mondja, hogy add fel, nincs értelme, zabálj....


ha többet ennél, értelmesebb edzéssel több kcalt égetnél, közben fejlődnél is és regenerációra is hagynál magadnak időt, akkor ez is elkerülhető lenne.

ezzel a tingli tanglival csak leszimulálod a szervezetednek, hogy éhezel, és az raktározik amit csak lehet, többek közt az energiádat., mikor kifogysz belőle, akkor adod fel.

2023. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikkem a számodra a témával kapcsolatban, szerintem sok kérdésedre választ kaphatsz belőle:

[link]

Ha egyéb kérdésed lenne, akkor röviden írhatsz nekem privit, és amint tudok válaszolok.

Üdv, Tomi

2023. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem csak sétálni szoktam. Mellette súlyzós edzést végzek heti 4 alkalommal, habár az itteni kalóriaégetés elenyésző mennyiség, de ezt inkább izomépítés miatt csinálom. Mondanom sem kell, hogy ilyen össze vissza ciklusokkal az izomépítés sem az igazi..


Az a problémám, hogy gyakorlatilag ezt a 2300 kalóriát is alig tudom tartani, hogy ne egyek ennél többet, ehhez pedig napi 20 ezer lépésem van, és még ezzel is hízok..


Megoldásként nem tehetem azt, hogy csökkentem a lépésszámot, különben akkor a kalóriát is csökkentenem kell.. Vagy lehet azt kellene, hogy lefelezem a dolgokat, és beállni mondjuk 2200 kalóriára? Hihetetlen számomra, hogy férfiként ennyi kalóriát tudok csak enni bármilyen egészségügyi probléma nélkül..

2023. szept. 19. 15:44
 10/19 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem: 2021 májusában 75kg voltam, 1600 kalórián megvolt a -1kg fogyás (ekkor kellett vissza menni iskolába a lezárások után) és annyiban merült ki a napi aktivitásom, hogy valami random 45 perces aerob jellegű edzést megcsináltam, majd 2db kézisúlyzóval edzettem.


Ehhez képest most valamilyen oknál fogva nem eredményez még csak fél kg fogyást sem napi 20.000 lépés és heti 4 edzés. Fogalmam sincs mi lehet a probléma. Én már 2300 kalóriával bőven ellennék, ha nem híznék..

2023. szept. 19. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!