Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rossz szemmel nézi a környezet...

Rossz szemmel nézi a környezetem a diétámat, mit tehetnék? Egyáltalán nem támogatnak, és ezzel csak egyre jobban el eszik a kedvemet

Figyelt kérdés
Nem tetszik nekik hogy külön kajákat eszem. Hogyha mondjuk leülök a tesómmal egy asztalhoz az ételemmel látványosan megbámulja és fintorog hozzá(pl csirkesalinál), plusz nincsenek tekintettel rám, mert ha mondjuk lemegyünk ebédelni, vacsizni valahova, olyan helyet választanak, ahol esélyem sincs valami diétásabban enni (pl pizzéria, ahol csak pizzát lehet választani) Hogyha pedig nem megyek pont anyuékkal bevásárolni, ahol kiválaszthatom magamnak az alapanyagokat(sovány hús, túró, zabpehely stb), akkor nem vesznek nekem ilyen kajákat, így meg kell várnom a következő heti bevásárlást. Főzni pedig csak akkor főzhetek ha anya nincs a konyhában, pedig ketten is elférnénk van akkora.

2020. júl. 13. 11:30
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Úgy érzem ha ők nem lennének, már régen le tudtam volna fogyni. Szeretem a családom nagyon, de haragszok is rájuk emiatt, mert bűntudatot van, hogyha nem eszek az ő főztjükből. Mondom hogy nekem nem kell főzni, csinálok magamnak ételt, de mégis mindig készít nekem anya, ha még nem eszem meg akkor megsértődik.

Az egész család ducibb, husisabb, lehet épp ezért mondják hogy jól nézek ki, nem kell fogynom, van mit fogni legalább rajtam.. De én szeretném jobban érezni magam a bőrömben

2020. júl. 13. 11:34
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam kevesebbet enni mindenből amit anya főzött, de egy dekát nem lehet így fogyni, és nem is fogytam, hiszen csupa tejszínes sajtos tészta, Lassangne, meg palacsinta a menü.
2020. júl. 13. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Hány éves vagy?

Miért kell megvárnod a következő heti vásárlást, te nem tudsz bevásárolni?

Ha a főzni tudsz (akkor amikor nincs ott anyud), akkor vásárolni is.

Vagy főzz azokból az alapanyagokból ami otthon van.

Nem attól fogsz lefogyni hogy csirkemellet eszel salátával. Nyugodtam megfőzheted pl azt a tésztát, ami otthon van, és teszel rá pl túrót vagy sajtot. Így megvan az ebéded, ami még 500 kalória sincs. Nem kell leragadni a csirkemellnél meg a zabpehelynél.

Vagy ha annyira akarsz zabpelyhet enni, de nem veszik meg, akkor 250 ft-ot csak rá tudsz szánni...

2020. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem lehet, hogy túl sovány vagy, és aggódnak miattad?
2020. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3as válaszoló, igazad van ezeket tényleg megtehetem, meg is szoktam próbálni. 17 éves vagyok, jelenleg nincsen saját keresetem, ezért kell megvárnom a bevásárlást. Kérhetek igaz pénzt, hogy beszereztem a szükséges dolgokat, de az is akkora herce hurcával jár, hogy inkább próbálom elkerülni. Természetesen nem csak csirkemellen élek, az otthoni alapanyagokból is eszek, csak úgy nem nagyon fogyok. Pedig próbáltam egészségesebb feltételét választani pl a tésztához, kisebb adagot enni belőle.
2020. júl. 13. 14:08
 6/12 A kérdező kommentje:
4es válaszoló, ez igaz, hogy régen sovány voltam. Kiskoromban mindig ezzel cikiztek, hogy hízzak már meg. Hát a hízás túlzottan jól is sikerült:D 17 évesen 70kghoz közeledve szeretnék változtatni az étrendemen. A sporttal nincsen gond, van egy kutyusom, akivel sokat sétálok, vagy futok is délutánonként. Viszont azt olvastam 70%ban az étrend számít, fogynék én tortellinivel is, de nem mozdul a mérleg nyelve:(
2020. júl. 13. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnos az ostobàkkal nem lehet mit kezdeni. Most csak annyit tudsz tenni, hogy amennyire lehet, tartod amit akarsz, kiàllsz magadért, és megmondod hogy TE nem akarsz túlsúlyos/ kövér lenni, egészségesen akarsz enni, és ne vedd fel ha megsértődnek. Komolyan mondom, óvoda. Én örültem volna, ha a szüleim gyerekként inkàbb jó példàt mutatnak gyerekkoromban... De sajnos nem tették.

Akkor fogsz tudni igazàn kibontakozni, ha eltartod magad és elköltözöl.

2020. júl. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam lassan 10 év után megértette a család (mindenki túlsúlyos rajatam kívül valamilyen formán, kamaszként en is 25 kilóval több voltam), hogy ez nem pár hetes diéta, hanem életmód, amit igyekszem tartani. Nekem ne hozzanak "szeretetből" csokit, sütit és társait, vagyis cukros, liszteset ne. Kevesebb b*szogatást is kapok, mint régebben, bár a mai napig van, hogy mondják, hogy semmi rendeset nem eszek meg, kell az a cukor a testemnek és hasonlók. Sokszor kifejezetten azt éreztem, hogy direkt hátráltatnának a sok szemét kajával, nekik talán könnyebb ha én is lefolyok a székről, nem csak ők. A mai napig van rá példa, hogy kapok megjegyzéseket, direkt kínálgatják amiről tudják, hogy nem eszem, pedig szeretem. Csak nemet tudok mondani. Persze, neha eszem ilyeneket is, de nem naponta és azt vettem észre, hogy minél többször látják, hogy "szemét kaját" eszem, annál boldogabbak és annál jobban mondogatják, hogy hagyjam az egészséges életmódot. Szerintem ez olyan nekik könnyebb ha a másik is kövér, egészségtelen hozzáállás, ami családon belül pláne szomorú.


A párom sose bántott ezért. Nem feltétlen érti meg ezt az életmódot, hisz ő teljesen hagyományosan eszik, minden nap nasizik is, de igyekszik inkább támogatni, mintsem visszahúzni.


Neked is azt tudom javasolni, hogy amíg otthon élsz, legyél minél kitartóbb. Lássák csak, hogy ez nem csak egy hóbort, fontos neked. Utána már könnyebb lesz ha elköltözöl.

2020. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ilyen az emberek nagy része. Ha azt látják, hogy valaki bármilyen módon fejlődni akar, vagy el akar érni egy kitűzött célt, akkor rögtön azzal jönnek hogy "úgy sem sikerül", "felejtsd el", "esélytelen".


Mindezt azért, hogy jobban érezzék magukat a (jelen esetben túlsúlyos) bőrükben.


Kényelmesebb nekik, ha mindenki ugyanolyan túlsúlyos mint ők. A környezetében ne is legyen olyan, aki ebből a szempontból jobb nála.


Amit tudsz tenni: Feltérképezed az összes előtted álló lehetőséget, hogy fogyj vagy csak tartsd a súlyod (kevesebb kaja+otthoni edzés), és az ilyen viselkedésre, mint hogy rád fintorognak, kerek perec megmondod, hogy neked igenis ez a célod, hogy fogyj, úgyhogy ehhez ezt meg amazt kell tennem és ennem.


Általánosságban véve pedig, az ilyen beszólásokra, fintorokra, mindenféle hátráltatásra csak angolosan annyit tudok tanácsolni, hogy "grow a thick skin".


Sok sikert, menni fog :)

2020. júl. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy más is volt hasonló helyzetben, és mégis a kitartásával elérte a célját:)

Próbálom akkor nem felvenni a megjegyzéseket, fintorokat,és kitartani

2020. júl. 13. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!