Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha olyan 800 kalóriát ettem...

Ha olyan 800 kalóriát ettem ma, de az hízlaló kajából állt, akkor elképzelhető, hogy hízok?

Figyelt kérdés
1 sült csirkecombról (natúran, bőr nélkül), 2 nutellás gofriról és 1 győri édes jó reggelt kekszről lenne szó. Szóval az a nutella nagyon nem kellett volna, de hát ez van, megettem. Szerintetek nagyon elcsesztem a mai napot?
2010. okt. 17. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
igen hiszen a koplalás a legjobb hízókúra majd meglátod hiába leírják vagy 100-an, h ezt nem így kell csinálni na mindegy! A lényeg most a szervezeted majd bepánikol és amint egy picivel többet fogsz enni csak simán a duplája fog rád menni! GRATULÁLOK!!!!!!!!!!
2010. okt. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Az első válaszoló nem is fogalmazhatott volna jobban. Én is csak gratulálni tudok... Te jó ég.. ennyit egy reggelire kell kb. enni. Hol marad a gyümölcs, a zöldség? De azért látom arra odafigyeltél, hogy a csirkecomb natúr legyen és bőr nélkül. 2 nutellás gofri.. oda ne rohanjak. Nem így kell fogyókúrázni, hogy keveset eszel. Egyél napi ötször, de normális ételeket.
2010. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Cass90 ***** válasza:

Egyébként a nutellás gofrival sem lenne semmi gond, hiszen nagyon valószínű, hogy nem azt eszi állandóan.

Itt mégis sokszor úgy reagálnak egy sütire, csokira vagy bármi cukros, lisztes kajára mintha ők soha nem enénnek. Ha minden napja hasonlóan néz ki az már tényleg gáz, de pld. nem hinném, hogy mindenkinek minden egyes napja a "legegésszségesebb, legtutibb" rendszer szerint van összerakva.

Amúgy ha ráállsz a több gyümölcsre, zöldségre - és ezekből minél többet eszel, akkor kevésbé fogod kívánni a mű kajákat. Attól azokat sem kell tiltólistázni (ami szerintem alapból hülyeség), ha nem görcsöl rá az ember könnyebb.

2010. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
800 kcal egy 20 kg-os nő napi adagja. Gratulálok, okos vagy!
2010. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel a szervezeted ezeket az üres kalóriákat nem tudja hasznosítani, így igyekezni fog minél hamarabb elégetni, megszabadulni tőle, szóval fogyni nem fogsz akár milyen keveset ettél.


800 kcallal pedig lehet fogyni, de nem érdemes, mert ezt a szervezeted úgy fogja fel, hogy éhezteted és majd ha áttérsz 1200-1400 vagy több kcalra, akkor majd szépen elraktároz mindent a kis zsírpárnácskákban, mert nem tudni mikor csinálsz megint ekkora baromságot.


Javaslom a napi 1200 kcalt és a 130-150 ch tartsd, és valami mozgás mindenképpen, ha eddig nem volt!

De ezt így ahogy csinálod nem lehet... Remélem nem minden nap eszel ilyen silány ételeket. Hol van a zöldség, gyümölcs? Gofri helyett azt is ehetsz, egy alma pl.


Valamint nem csak a nutellával van a gond, ott a gofri vagy a keksz, mindben van cukor, liszt. Üresen a gofri se jó akkor ha fogyni szeretnél.

2010. okt. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Itt mégis sokszor úgy reagálnak egy sütire, csokira vagy bármi cukros, lisztes kajára mintha ők soha nem enénnek. "


Második vagyok. Egyáltalán nem azért reagáltam neki így, mert süteményt mert enni. Én is fogyózok és beszalad süti/csoki, mégis fogyok. Azt kellene már felfogni, hogy nem éheztetni kellene magunkat, hanem sportolni rendesen, aki teheti akár napi szinten is. Azzal sincs baj, ha valaki sütizik, gofrizik meg kekszezik, emberek vagyunk, ezek a finom dolgok. De ha már fogyókúrázik, akkor legyen már benne annyi, hogy nem egész nap ilyeneket eszik, mert utána persze hogy lelkiismeret furdalása lesz és nem mer többet enni... mondván, biztos sok volt. Nem volt sok, de nem is egészséges amiket evett. Egyen egy nap csak egy süteményt (ha fogyózik akkor jobb lenne csak heti egyszer, kétszer), de a többi étkezésére se csak egy natúr csirkét egyen, hanem mellé csináljon salátaköreteket, azzal legalább jól is lakik. Egyen gyümölcsöt, zöldséget és legalább 1500 kalória bevitele legyen egy nap. A probléma a fentebbi ételekkel az, hogy bár nem nagy adag, de magas a kalória tartalmuk. Inkább egyen olyan ételt ami laktatóbb, egészségesebb és kevesebb a kalóriatartalma.

2010. okt. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krisz85 ***** válasza:

Na ez pont az a kérdés, ami magával hozza, hogy miért nem javaslom senkinek sem a kalóriaszámolgatást diétában.! Sokkal fontosabb dolog a tápanyagok aránya (szénhidrát-fehérje, zsír aránya), adott táplálkozáson belül. A 800 kcal már az a mennyiség, ami brutálisan kevés, fehérjét nem vittél be, anyagcsere lassulás következik be egyértelműen. A csirkecomb nem rossz, csak 1 db/nap igen kevés. célszerű lenne mérni az edzés során (mert e nélkül nehéz ám fogyni testzsírból) mért kalóriát heti szinten és ehhez igazítani a tápanyagbevitelt.


A napot nem rontottad el, nem volt min rontanod.

2010. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!