Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Régebbi alkoholizálás kárt...

Régebbi alkoholizálás kárt tett volna az anyagcserében?

Figyelt kérdés

Évekig ittam, majd utána jól bekajáltam. 2,5 évig ment ez, pluszban ment mellé a rivotril, risperdal, stb…

Feljött rám 35 kiló, majd még 10 kiló. Mindvégig ittam, majdnem minden egyes nap.


A zabálás abbamaradt, piálás megmaradt. 7 hónapig semmi változás nem történt, pedig naponta 250 kalóriát csökkentettem ebédből, 250-et pedig vacsorából. Tudtam, hogy az alkohol akadályoz, de nem bírtam leállni vele. Ja, és mozogtam is, napi 250 kalóriát elégettem, ami bár nem sok, de több hónap alatt valami. Így már napi -750 kalória és nem ment le semmi 7 hónap alatt.


Nos, lett egy rosszullétem tavasszal, akkor mérsékeltem a piálást. Lement azóta 15 kiló, de borzasztóan lassan, de legalább a bőröm nem sínyli meg. Viszont míg heti szintre álltam rá a piálással, megint kívánni kezdtem folyamat jelleggel. Ahányszor bírok magammal, megállom, de sajnos kevés az önkontrollom, kaját sokkal jobban meg bírom állni, és bár elég jól korlátoztam, míg iszom, nehézkesen mennek le a kilók.

Egyszer kipróbáltam, hogy 3 hétig nem ittam, de akkor is csak 1 kiló ment le összesen.


Mivel 12 éves korom óta iszogatok, 16 éves korom óta heti szinten, szerintem elrontottam az anyagcserémet. Voltam dokinál, elvileg a hormonok, általános vérkép az okés. Anyagcserémmel gond lehet?


2023. szept. 30. 19:28
 1/6 anonim válasza:
58%
Az alkohol rendkivul hizlal. Tipikus pias eletmod, hogy vegigiszod a napot (elnyomja az ehseget) aztan este falasi roham. Ilyenkor nyilvan nem zoldseget eszel hanem gyorskajat, olajos-zsiros-sos-fuszeres eteleket. Szoval a pias eletmoddal mindent megtettel, hogy a leheto legtobbet hizz. Keves mozgas es az onmagaban is hizlalo antidepresszansrol ne is beszeljunk. A fogyashoz napi 5x kevesebb adagot egyel valtozatosan es 3-4 liter vizet naponta. Este 6 utan semmit ne egyel. Olvadni fognak a kilok.
2023. okt. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért lett lepontozva az első?

Az alkohol tényleg nagy mértékben hízlal, nézd csak meg a kalóriakat pl.


Teljesen hagyd abba az ivást, max alkalmakkor belefér 1-2 pohár, évi pár alkalommal. A többi tippje is jó, próbáld ki a teljes életmódváltást.

2023. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt csinálom, második.

Nem szoktam pontozgatni.

2023. okt. 1. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
2. Azért, mert butaságokat ír, mint pl. “önmagában is hízlaló antidepresszáns”, meg “egyél napi 5x”, meg “6 után ne egyél”, meg 3-4 liter víz
2023. okt. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Itt a felfogás a lényeg. Csökkenteni kell teljesen az alkoholt de ahhoz te kellesz és az akaratod hogy igenis "Le akarom tenni a piát" amíg ez nincs meg addig inni fogsz. És természetesen hízni. A rövidekbe, borokba stb rengeteg a cukor míg a sörben a szénhidrát nagyon sok. És valóban az alkohol kb mindent is tönkretesz a testedben
dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bélflórát is teljesen odavágja
dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!