Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon túlsúlyosoknak milyen...

Nagyon túlsúlyosoknak milyen étkezési/mozgási szokásaik vannak, amitől ennyire meghíztak?

Figyelt kérdés

Érdekelnek tapasztalatok, akár ismerőseiteké is.


Én pl azt vettem észre néhányon, hogy rengeteg olajjal főznek/sütnek, megeszik a gyerek/unoka otthagyott kajáit, hogy "ne menjen kárba", amíg nem készül el az ebéd, kb 20 percet kéne várniuk csak, fagyit esznek (vagy bármilyen snacket), még az 50 méterre lévő boltba is autóval mennek. Egyszer olyat láttam idős rokonnál, mondjuk az ő gyerekkorában nem is volt túl elérhető az étel, hogy a penészes kenyérről levágta a penészt és ami még épnek tűnt, azt megette. Persze ők azok, akik a legjobban etetik a családtagjaikat/vendégeiket is.


2023. okt. 3. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

"Nagyon túlsúlyosoknak milyen étkezési/mozgási szokásaik vannak, amitől ennyire meghíztak?"

Semmilyenek, pont ez a baj.

2023. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért esznek mert finom és nem azért mert éhesek vagy táplalják a testüket.

Nekem pl fogalmam sem volt az éhségérzetrol amig dietazni nem kezdtem. Arrol se mi lenne az adag. Minden etkezesnel annyit ettem amennyit csak birtam. Amig tele nem lettem. Pl reggelire siman lement 4-5 szelet kenyer. Most 1 vagy 2 az adagom feltettol fuggoen

2023. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
39%
Hormon probléma
2023. okt. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
sokszor az alkohol is bejátszik, mint rengeteg kalória ...
2023. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon sok fugg a genetikátol is, én is gyakran sutok olajjal vagy zsírral, megeszem a gyerek otthagyott kajáit, rengeteg édességet eszek, mégsem vagyok túlsúlyos, genetikailag nagyon vékony a csontozatom.

Van tobb olyan ismerosom, aki joval kevesebbet eszik, sokat mozog, mégis tulsulyosnak néz ki, mert vastag csontozatu.

2023. okt. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

"gyakran sutok olajjal vagy zsírral, megeszem a gyerek otthagyott kajáit, rengeteg édességet eszek, mégsem vagyok túlsúlyos, genetikailag nagyon vékony a csontozatom"

Mert ami szemre/érzésre rengetegnek tűnik, az kalóriában mégse rengeteg, pláne adott esetben a fizikai aktivitásodhoz nem, tehát ha nem hízol, akkor nem vagy kalóriatöbbletben. Ennek nem a csontozatodhoz van köze.

2023. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek, ő szenzoros érzékenység miatt csak nagyon kevés fajta ételt képes megenni már egész kicsi kora óta, és ezek között sajnos elég sok olyan is van, ami hizlal.
2023. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Étkezésiek vannak, mozgásiak nincsenek.


De általában rendszertelen evés, sok feldolgozott szénhidrát, kevés gyümölcs és zöldség, akkor is eszik, ha már jóllakott, unalomból is eszik, gyakran vízivás helyett is eszik.


Ha emellett keveset (és rosszul) alszik, akkor is kajából próbálja fedezni az energiaigényt.


Gyakran társul hozzá az önjutalmazás érzése, illetve önmagában is örömforrás az étel. (ami önmagában nem lenne baj, fontos, hogy az étel finom legyen, jól essen ránézni, megenni, de ez lehet akár egészséges méret és összetétel is).

2023. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én elhízásomnak valójában sok oka volt. Nem egy konkrét ok, hanem sok kicsi. Számomra ezek mind olyan okok voltak amiket sokszor nehéz volt felismerni, nehéz volt rá megtalálni a megoldást, és nehéz volt tartósan kezelni is. ( mások véleménye abszolut hidegen hagy, hogy " ezek csak kifogások". Nekem nem azok és ez az ami fontos)

Pl már kisgyerekkoromban rossz étkezési szokások kialakulása, azt, úgy és annyit ehettem amit a szüleim engedtek. Pénzünk pedig nem volt sem sok ételre, sem nasira, zöldségeket meg nem nagyon vettek, anyám nagyon olajosan főzött stb stb. Nem volt választásom. Aktív sportolás mellett is túlsúlyos voltam.

Akkoriban volt részem egy érzelmi traumában is ami nagyon megviselt, és többször ettem azért, mert jobban éreztem magam tőle.

Összességében túl sok szénhidrátot ettem+ egy olyan anyagcsere betegségem van ami ezzel a tápanyaggal kapcsolatos, és amiről nagyon sokáig nem tudtam, illetve sokáig nem tudtam azt sem, hogy mi ez pontosan és hogy kell kezelni, orvos pedig félretájékoztatott.

Sok sok fogyási próbálkozásom volt, semennyi vagy minimális de átmeneti sikerrel, rossz, élhetetlen módszerekkel, mert nem ismertem más utat, és olyanokra is hallgattam sajnos, akikre nem kellett volna. Így aztán folyton jojózott a súlyom, és felfelé mindig több jött és gyorsabban, mint ami lement. Ez az amúgy is lassú anyagcserémnek nem tett jót. + Ezekkel a kudarcokkal, bűntudattal, szomorúsággal, önútálattal, újra előjött az érzelmi evés, ami végül kajafüggőséghez vezetett. Az étel túl fontos szerepet kapott az életemben. Túl nagy örömforrás volt, majd pedig rászoktam, mint a drogra.

A lényeg, hogy minden tekintetben beteg voltam. Fizikailag, érzelmileg mentálisan stb. És a testemnek komolyabban kellett jeleznie, hogy nagy a baj. Szerencsémre találtam valódi, több oldalra is fókuszáló segítséget, minden téren, étkezés, mozgás, lelki egészség, életmódot váltottam és lefogytam. Hosszú, rögös és nehéz volt az út, egyedül szerintem nem is ment volna, de sikerült és nagyon megérte.😊

2023. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

5. vagyok, nem azt írtam, hogy a csontozathoz van koze, hanem a genetikához.


"Mert ami szemre/érzésre rengetegnek tűnik, az kalóriában mégse rengeteg, pláne adott esetben a fizikai aktivitásodhoz nem" - ilyen nincs, ami szemre rengetegnek tunik, az az is, ha zsíros és cukros ételekrol van szo. A fizikai aktivitásom meg kb. nulla.

2023. okt. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!