Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért olyan igazságtalan az...

Miért olyan igazságtalan az élet? Túlsúlyosok, ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés

Nekem, ha vékony akarok lenni, akkor egész életemben oda kell figyelni a kajálásomra. Fogynom kell, odatenni magam nagyon, később súlyt tartani, de azt is úgy, hogy minden étkezésemet megtervezem és nagyon ritkán csúszhat be valami hizlaló. Sajnos hajlamos vagyok rossz passzba kerülni, szinte depresszióba esni, és olyankor csak a gyorsétel nyújt menedéket. Legalább is akkor így gondolom.


Ez vagyok én. És akkor van a többi ember, akik közül rengeteg olyan van, aki örökké vékony és nem azért, mert sportol és jól étkezik. Például egyik barátnőm, aki bármit magába tömhet (és töm is), édességet, pizzát, gyorskaját, mindent, és egy kicsit sem hízik (és még csak nem is kórosan sovány, hanem minden férfi álma teste van). Egy haverom pedig nem akar enni, nem éhes, egyszerűen elég neki napi egy tányér leves, vagy egy tábla csoki, és így vékony marad, anélkül, hogy megszenvedné. Ja, és nem sportolnak!


Olyanok ne írjanak, akiknek sosem volt súlyproblémájuk, mert azok nem érthetik ezt... A túlsúlyom mindig is problémát okozott tinédzser koromban, és néha most is képes vagyok 10 kilókat hízni (aztán több mint fél év kell ahhoz hogy leadjam).


2017. ápr. 21. 17:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Én is voltam túlsúlyos, de sosem éreztem igazságtalannak, hiszen azért volt rajtam fölösleg, mert nem figyeltem magamra. Életmódot váltottam, sportolok és fél év alatt lement minden, a testem feszes lett. És az se igaz hogy nem ehetek semmit amit szeretek. Hetente van úgynevezett csalónapom, akkor bármit ehetek 1600kcl-ig. (a többi napon 1100-1200 körül eszem). És egyáltalán nem visel meg, sőt, mióta találtam egészséges recepteket, élvezem is.

ma például ettem falafelt pitában, zöldséglevest, abonettet csirkemellsonkával, paradicsommal, sajttal, sőt, egy szelet csokit is, és még mindig beleférek az 1200as keretembe.

2017. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
A genetika csak kifogás. Amúgy én úgy dobálom le-fel a kilókat, ahogy akarom. Ha szeretném, 1 hét múlva már 10 kilóval kevesebb lehetnék, vagy akár több is. Én döntöm el mennyi vagyok. Persze ez attól is függ, hogy mennyit eszek, viszont 3000 kalória alatt én csak fogyok.
2017. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Én azért híztam 10 kilót mert tömtem magamba a kajákat. Most figyelek és le is adtam. Amúgy hidd el ,hogy aki most vékony, tíz év múlva ugyanúgy fog enni, csak akkor már meghízik.
2017. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

2.: Sehol nem írtam, hogy nem tudok lefogyni a genetikám miatt. Lefogyok, de kemény munkával és hosszú hónapokkal. Az igazságtalan az, hogy más meg zabálhat és nem hízik, vagy egyszerűen nincs szüksége ételre, csak napi egyszer kevésre.


Nem vonom meg én se a kedvenc ételeimet :) Egyszerűen csak a kedvenc gyorskajáimat nem ehetem mindennap, mint a barátnőm, és csokit se tömhetek magamba minden ebéd után. Ezeket meg lehet helyettesíteni, de teljesen más az íze, mint a cukros+szénhidrátosnak, amit én havi 2x engedhetek meg magamnak max.

2017. ápr. 21. 17:49
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok én ebben olyan biztos, hogy minden "örök vékony" ember elveszti ezt a képességét, bár örülnék neki :D
2017. ápr. 21. 17:52
 6/19 anonim ***** válasza:
Eddig 3000 kalóriánál járok, este még betolok 350g müzlit tejjel.
2017. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Irigylem a tökéletes életedet hogy egymillió kalóriát ehetsz és nem hízol :D
2017. ápr. 21. 17:57
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Most azon gondolkozom, hogy fel kéne hízni 75-80 kiló környékére. Nem szeretek vékony lenni.
2017. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja hát tedd meg :D Csak az nem ez a kategória :/
2017. ápr. 21. 18:12
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én szemszögemből az,hogy valaki vékony "csak úgy",semmit nem ér. Ha te beleteszed a munkát azzal, hogy odafigyelsz a kajára,sportolsz ezáltal egészségesebb vagy/leszel, máris sokkal értékesebb vagy annál, aki sz@rik az egészbe. Az így megszerzett "munkamorált" az életed más részein is hasznosítani tudod. Az,hogy te mennyire vagy szép vagy vékony, nem számít. A lényeg, tegyél meg mindent (persze anélkül, hogy belehülyülnél), hogy a legjobb önmagad legyél!
2017. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!