Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csokkentem a gyomorsav...

Ha csokkentem a gyomorsav termelést, kevesbe leszek ehes?

Figyelt kérdés

Van osszefugges a ketto kozt?


80 kg os no vagyok, valtozokorban szaladt fel ez a plusz 10-15 kg....


Most atestem egy belfertozesen. 5 nap alatt lement 5 kg. De ez nyilvan viz.. nem zsir, sajnos.

Mindig jo etvagyam volt, de most alig birtam enni, minden kijott, alul felul. Infuziot is kaptam.


Most, h osszeszukult a gyomrom, jo lenne leadni meg vagy 5 kg ot.


Hogy tudnam elerni?

Nyilvan dieta, es kevesebb etel.

De ha csokkentem a gyomorsavat kevesbe leszek ehes?

Mert attol tartok, gyorsan vissza is jon az a leadott 5kg..


2023. okt. 22. 07:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen. Kérdés hogy neked mely ételektől van több savad.

Nekem pl jellemzően a kenyértől és a péksüteményektől volt gyomorégésem, miután ezeket elhagytam, és emellett még minden egyéb lisztből készült ételt, teljesen megszűnt a gyomorsav túltengésem.

2023. okt. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 kg vissza fog jönni (vagy 4 belőle, egy kevés zsír is lement valószínűleg, és izmot is veszthettél, az se jön vissza magától).


De az összeszűkült gyomrot kihasználhatod. A teli gyomor is segít éhségérzet ellen. Rakd tele valamivel, ami kevés kalória: a tányérod felét púpozd meg zöldséggel, a negyedén legyen valami fehérjeforrás, a negyedén szénhidrátforrás (legjobb ha lassú, pl. bulgur). Ha tele vagy, ne tömd tovább, tedd be a hűtőbe a maradékot.

2023. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azert ment vissza mert utána visszatértél a régi ételekre és adagokra.

Le kellene cserélni ahbalapanyagokat egészségesre és ami a legfontosabb az a mértéktartás. Anélkül nem megy sem a fogyás sem a megtartás

2023. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor leszel kevesbe ehes ha megfslelo aranyban eszel feherjet, lassu szenhidratot es rostot es iszol melle eleg folyadekot
2023. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3. as

Mert attol tartok, gyorsan vissza is jon az a leadott 5kg..


Ezt irtam,nem azt,h mar visszajott..:)

2023. okt. 22. 10:26
 6/11 A kérdező kommentje:

2. es

En is pont arra gondoltam,most hogy betegseg miatt osszeszukult agyomrom,kihasznalom..:)



Bulgur mellett mit lehet még enni,ami lassu felszivodasu szenhidrat?

2023. okt. 22. 10:28
 7/11 anonim ***** válasza:

Az összeszűkült gyomorra ne alapozz, alapból minden ürülés után összemegy. Pár nap egyébként sem számít ilyenkor, nem történik változás; éhséget a betegségre adott válaszreakció csökkentette, nem a gyomor változása.

Diétáznod kell valamilyen tartható módon, mozogni, s a lelki egyensúlyra figyelni.

2023. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az éhségérzet kialakulását nem a gyomorsav termelődés idézi elő.
2023. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#6, a hüvelyesek magas rost-, fehérje- és szénhidráttartalmúak, és nagyon jó a szénhidráttartalmuk minősége, szóval ajánlottak (ha eddig nem nagyon ettél ilyet, akkor apránként növelve, fokozatosan kell bevezetni). De ha a fele tányérodon zöldség van, akkor nyugodtan lehet a negyedén főtt krumpli vagy tészta is. A gyomorban összekeverednek az ételek, ha vegyesen eszel gyors és lassú felszívódásút, akkor jó közelítéssel kiátlagolódik a felszívódás sebessége. Elvileg a savanyú dolgok is lassítják a felszívódást. Ne kérdezd, miért, de kipróbáltam és működött. Terhesen gdm-mel simán tudtam enni rakott krumplit, ha mellé ugyanannyi savanyú káposztát is megettem. Persze itt a káposzta rosttartalma is segített.
2023. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"és izmot is veszthettél," --- 5 nap alatt azért ez nem valószínű, talán ha valami top testépítő lenne
2023. okt. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!