Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha annyira ciki manapság a...

Ha annyira ciki manapság a felesleg, akkor miért van annyi túlsúlyos ember?

Figyelt kérdés
Pusztán elméleti a kérdés. Mindenhol az ömlik az emberre, hogy mennyire egészségtelen és ciki kövérnek lenni, mégis a valós életben alig látni olyan embert, aki tok hétköznapi életet élve megfelelne a nagy elvárásoknak. Ha valóban annyira elítélendő a súlyfelesleg, akkor nem kellene sokkal több fittebben és egészségesen élő, az ideálnak megfelelő embernek lennie a többségben a túlsúlyos emberek helyett? Vagy csak én látom úgy, hogy teljesen más a valóságban az "elvárás", mint a különféle médiumok és közösségi média szerint?
2023. okt. 22. 21:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Sokak szerint közel sem annyira ciki.
2023. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Nem mindenki azért túlsúlyos mert eszi a chipset meg minden. Lehet betegség, akár azért mert ilyen az alkata, stb
2023. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Olyan környezetben élünk, amiben a legtöbbeknek extrém erőfeszítés nem elhízni. Túl könnyen elérhetők az extrém energiatömény élelmiszerek, az evolúció meg úgy programozott be, hogy ne tudjunk ellenállni ezeknek. Hiszen nem sokkal ezelőttig az volt a túlélést segítő módszer, ha ettél, amikor bőség volt, mert túl kellett élni a telet. Plusz mozognunk is sokkal kevesebbet kell.


Ettől még egészségtelen és káros az elhízás.

2023. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
41%
mert folyton zabálnak
2023. okt. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg pont nem ciki.

Az én gyerekkoromban (cca. 30 éve) volt az.

Most divat a ruházkodással még ki is emelni a testi tökéletlenséget.

Ezt egyrészről irígylem, én egyszerűen nem tudok szabadulni attól a maradi szokásomtól, hogy olyan ruhát szeretek hordani, ami jól áll, tehát azt emeli ki rajtam, ami szép/csinos, és esetleg takarja azt, ahol vannak hiányosságaim.

Másfelől nem értek egyet azzal, hogy manapság már mindenki annyira "vállalja és elfogadja önmagát", hogy mondjuk az egészségtelen túlsúly ellen sem kell tenni, hisz "én ilyen vagyok, így érzem jól magam!!!". (Persze, még pár évig, míg bírja a szervezeted...)

2023. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
12%
Minek pontozzak le amikor egyszeru tenyt irtam le? 🤷🏽 mindegy, megszoktuk hogy a trollok elszabadultak az oldalon
2023. okt. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%
Mert attol meg nincs akaraterejuk
2023. okt. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%

A magyarok többsége az egészségtelen mozgásszegény életmód miatt kövér és elhízott, csak nagyon kis százalékuk betegség miatt.


A kövérség ciki és egészségtelen, de a többség tesz rá nagyívben, aztán meg majd jön a koppanás. Saját magukat köpik szembe, hisz ugye már a csapból is az folyik, hogy mennyi egészségkárosító hatása van az elhízásnak.


Egyébként úgy "imádom", mikor jól elhízott csajokon több kg vakolat van, műköröm, műszempilla, és öltözködésben olyan ruhát vesznek fel a hurkás nagydarab testükre, ami csak vékonyaknak áll jól. Ha jól akarnak kinézni, minek híznak el? Ettől nem lesznek szebbek.

2023. okt. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
30%
Dehogy ciki. Kollégám mackós alkat, eddz is de amin nem tud változtatni az a kaja de mivel ő úgy látja hogy ő szexi ezért furcsamód én is annak látom, meg mások is ahogy levettem.
2023. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
49%
olyanok mint a földigiliszták, elöl megeszik, hátul kiszarják, a mozgásuk egyetlen célja a táplálkozás
2023. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!