Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha annyira ciki manapság a...

Ha annyira ciki manapság a felesleg, akkor miért van annyi túlsúlyos ember?

Figyelt kérdés
Pusztán elméleti a kérdés. Mindenhol az ömlik az emberre, hogy mennyire egészségtelen és ciki kövérnek lenni, mégis a valós életben alig látni olyan embert, aki tok hétköznapi életet élve megfelelne a nagy elvárásoknak. Ha valóban annyira elítélendő a súlyfelesleg, akkor nem kellene sokkal több fittebben és egészségesen élő, az ideálnak megfelelő embernek lennie a többségben a túlsúlyos emberek helyett? Vagy csak én látom úgy, hogy teljesen más a valóságban az "elvárás", mint a különféle médiumok és közösségi média szerint?
2023. okt. 22. 21:44
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
26%
2. válaszoló miért lett lepontozva? Nem mindenki tehet arról ha kövér. Egészségügyi problémák is okozhatnak elhízást, azt követően pedig megnehezítik a felszedett kilók leadását. Vagy valaki egyszerűen nagy darab alkat, ilyen a genetikája.
2023. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
62%

#11

A magyarok többsége nem ezért elhízott és kövér, ezt azért jó ha tisztázzuk. Csak nagyon kis százalékuk, akik betegség következtében kövérek, de ott is lehet az étkezéssel befolyásolni a dolgokat és mozgással.

2023. okt. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
36%
Az egy dolog, hogy a legtöbbje nem attól. De mindenki látott már embert, mindenki látott már vékonyat, izmosat, kövéret meg miegymást. Nem lehet előitéleteskedni hogy ja ő pont azért kövér mert mert. Én se vagyok vékony, meg nem is vagyok kövér. De nem tudok se hízni se fogyni. Egészségtelen kajákat meg azért tuti nem fogok enni, hogy hízzak mert hamarabb teszek bármi más kárt szervezetileg magamnak
2023. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan ciki. A legtöbb ember nem csak a külsejével van elfoglalva, van életük, munkájuk, családjuk. Nem a testükből élnek, mint az insta 'modellek' meg az 'influencerek'.
2023. okt. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 NTBS ***** válasza:
74%
Egészségtelen táplálkozás, kevés mozgás.
2023. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva..könnyű elcsúszni aprósagokon..en pl soha nem reggeliztem így ebedre már farkas éhes voltam levest is max 7végén ettem így maradt a rossz szénhidrát tészta,krumpli stb nagymennyiségű bevitele..mozgásszegény életmod meló után nem mozog sok ember nyáron meleg télen hideg közbe meg az eső esik mindig van kifogás


na meg azvelektronika..tv,netflix,okosteló stb..mit csinálsz fekszel akkor együnk pl.1 kis mogyit mert unatkozol 10dekában van 600kcal..


sztem ezért

2023. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

Azért van sok túlsúlyos ember, mivel


- Az embereket nem tanítják az egészséges életmódra

- Nincs semmiféle központi szervezet, ami már kiskorban felkarolná és segítené az elhízott gyermekeket. (Étrend, külön oktatás a táplálkozásról, súlykövetés, stb.)

- A hagyományos magyar konyha potenciális kalóriabomba


Számtalan északi és ázsiai országban a tudatos és egészséges táplálkozást érintő oktatás már kiskorban elkezdődik. Elmagyarázzák azt, hogy hogyan is működik az emberi test, elmondják azt, hogy mit jelent a kalória, hogyan működik a fogyás/hízás és emellett a közintézményekben is egészségesen, valamint jó minőségben főznek. Ez idehaza gyerekcipőben jár sajnos.


Szóval ezek olyan problémák, amik számtalan kelet-európai országot érintenek, nem csak Magyarországot. Csak sajnos nincs semmiféle cselekvés központi szinten.


Egy olyan ember pedig, aki nem érti a fogyást, mint folyamatot, sikeresen nem is tud lefogyni.

2023. okt. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%

#17

" Az embereket nem tanítják az egészséges életmódra"


Már a csapból is az folyik, hogy mi egészséges és mi egészségtelen. Csak, aki barlangban él az nem tudja ezeket. Nyári kánikulában is rengeteg szakember megszólal, hogy ilyenkor mit célszerű fogyasztani és mit kerüljünk.


Elég ostobának kell ahhoz lenni, hogy valaki ne tudja, hogy a mekis kaják, a cukros édességek, csokik, italok, energiaitalok.. ezek mind az egészségtelen ételekhez, italokhoz tartoznak, a gyümölcs, a zöldség és a víz pedig egészséges.


"Nincs semmiféle központi szervezet, ami már kiskorban felkarolná és segítené az elhízott gyermekeket."

Iskolákban van erről szó, vannak előadások az egészséges életmódról, viszont, ha a gyerek hazamegy, ahol egészségtelenül esznek, akkor az iskolai előadás semmit se ért.

2023. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
41%

Nem minden dagadt ember a zabálás,lustaság miatt dagadt.

Nekem pl szívelègtelensègem van. Egèszsègesen ètkezek, de nem tudok sportolni. Pár mèter kocogástól, egy emelet lèpcsőzèstől is kifulladok. Minek menjek így kondi terembe, semmit se tudnèk ott csinálni.

Nincs rám írva hogy beteg vagyok. Gondolom sok hozzám hasonló van.

2023. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy a szívelégtelenségnél jót tesz a túlsúly, sőt...

Ennek a feloldására nem tanácsolt semmit a doki?

2023. okt. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!