Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A fogyás sikerességét hány...

A fogyás sikerességét hány százalékban befolyásolja az étkezés, illetve a testmozgás?

Figyelt kérdés
2023. nov. 3. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nem lehet konkrét százalékokban mérni, és felesleges is lenne. A fogyás a kalóriadeficit függvénye, magyarul ha az egyén több kalóriát éget el, mint amennyit étellel/itallal bevisz, akkor fogyni fog. Itt nincs szükség százalékokra.
2023. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb százalékban az étkezés a befolyásoló tényező.

Azt szokták mondani, hogy 70% étkezés, 30% mozgás.

2023. nov. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Meghatározó része a testmozgás és a táplálkozás a figyókúrának, ez magától értendő.

Aztán a genetikus tulajdonságok. Sokunknak van az ismeretségi körében olyan aki szinte bármit ehet és nem hízik el.

Döntően egy adott életmód kérdése is. Aki szerencsés alkati tulajdonságokkal, gyors anyagcserével bír, alapvetően és átlag normákat figyelembe véve egészséges életet él könnyebben tudja kontrollálni a súlyát.

Nekem meggyőződésem, hogy mozgás, tudatos testmozgás (legyen az akár edzés, túrázás) nem hatékony a fogyókúra, fiziológiás szempontból nem az igazi. Százalékosan pedig nem általánosítható, mert fentiek szerint alkati kérdés is kinek milyen mértékben kell jelen legyen a figyókúrájában. Mindkettőre szükség van egyénileg meghatározott mértékben.

2023. nov. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
*tudatos testmozgás nélkül nem hatékony...
2023. nov. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a testmozgás semmiben nem

befolyásolta a fogyast.

Csak a kalóriadeficit.

Szaladtam 7 km t egy nap es semmit nem osztott szorzott. Mindenki teste es anyagcseréje más.

Nekem csak az éhkopp segített

2023. nov. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Túlsúlyos tiniként egy évig felnőttek közé kerültem sportolni, nem volt könnyítés vagy engedmény, az ő edzésadagjukat nyomtam le én is heti 3x. Maradt a régi étrendem és így 8-9 hónap alatt fogytam le.

Aztán jóval később amikor már tetszeni akartam, akkor 1-2 hónap kellett a fogyáshoz sport nélkül, csupán kalórimegvonással.

Úgyhogy én az utóbbiban hiszek, de egy könnyű, átmozgató torna és séta vagy kocogás az azért jót tesz a keringésnek, hajlékonyságnak.

2023. nov. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. nov. 4. 07:46
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
80 szazalek etkezes 20 szazalek mozgas
2023. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Thunderfairy válasza:
76%
Én azota mentem föl 90 Kg-ra, van pocak, hogy nem gyakorolok külömbőző harcművészeteket. Amig edzetem fiatalon addig annyit ettem hizás nélkűl amenyi csak belémfért. Hogy abba lett hagyva az edzés utána hiztam kicsit meg. Tehát az a fontos hogy lemozogd.
2023. nov. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezés és a testmozgás ilyen szempontból nem összemérhetőek. A fogyás szempontjából csakis a kalóriaegyensúly számít. 100 kcal-lal csökkenteni a bevitelt ugyanannyit ér, mint 100 kcal-nyit pluszban mozogni. Tehát ha így nézzük, akkor pontosan ugyanannyira számít a kettő.


Inkább azért szokták az étkezést hangsúlyozni, mert egyrészt azt megbízhatóbban lehet számolni, a sportnál kevésbé fogod tudni megmondani, hogy most egy a fél óra séta hány kcal-t égetett el pluszban. Labormérésekkel (a kilégzett levegő co2 tartalmát mérve) lehet pontosan megmondani a kalóriafelhasználást csak. A bevitelhez elég egy digitális konyhamérleg és egy számológép, még ha kicsit macerás is.


Másrészt a legtöbb embernek 100 kcal-lal csökkenteni a bevitelt sokkal-sokkal könnyebb, mint ennyivel növelni a felhasználást. De ez csak az emberek többségére igaz, vannak kivételek. Én egy időben fogytam amiatt, mert sokat mozogtam (valamennyire kényszerből), és nem voltam képes eleget enni a súlyom fenntartására. Nem fért belém annyi kaja, mondjuk nem is ettem extra energiatömény dolgokat.

2023. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!