Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez a dolog? Van köze...

Mi ez a dolog? Van köze egymáshoz? (BMR és böjtölés kapcsolata)

Figyelt kérdés

Meglepően kevés kalóriát ehetek szintentartásra és nem tudom, hogy miért. Egészséges vagyok, nincs pajzsmirigy problémám. (voltam orvosnál)


Feltűnt valami akkor, amikor számoltam kalóriakalkulátorral a dolgokat:


[link]


Ez a szöveg.


Ezek alapján, a kalkulátor adott érték akkor lesz releváns, ha 12 órán keresztül böjtölök, ami ugye a legtöbb ember számára megvan, aki eleget alszik.


Ez mit jelenthet? Éjszaka elég gyakran felkelek és ilyenkor mindig eszek valami kis dolgot (ez egy rossz szokásom sajnos) és meglepően kevés kalóriát ehetek. Ez lehet az oka? Ha nem ennék éjszaka, akkor valószínűleg helyreállnának a dolgok?


Azért is gondolok erre, hogy ez a baj, mert amikor kollégista voltam akkor nem volt meg ez a rossz szokásom és gyakorlatilag még 1600 kalórián is fogytam heti 1kgot pedig közel sem voltam annyira aktív, mint most. Na most az 1600 kalóriával a fogyás közelében sem vagyok és már nem tudok mire gondolni, csak arra, hogy az éjszakai evés és 12 órás böjt hiánya (a szöveg alapján) miatt sokkal kevesebb kalóriára van szükségem, azaz hiába ír 2600 kalóriát, ez közel sem annyi a valóságban a fenti szöveg miatt.


Ez mennyire logikus, vagy teljesen hülyeségeket beszélek?



nov. 5. 18:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Az emésztés energiát használ. Én pont ellentétesen értem a szöveget: szerintem ha nem emésztés utáni állapotban vagy, akkor többet használ a szervezeted.


De egy próbát megér, kibírod 2 hétig, hogy nem eszel éjszaka?

nov. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!