Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Idpőszakos böjtölésnél 8/16-os...

Idpőszakos böjtölésnél 8/16-os időablakot tartva a böjt megtörését követően hanyadik étkezésnek iktatnátok be a fehérjés zabpelyhet fél marék gyümölccsel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az időszakos böjtölést szeretném fogyási céllal kipróbálni és a 8/16-os változattal vágnék bele. Az időablakban 1 kisétkezést és 2 nagyobbat szeretnék tartani.

Több helyen olvastam, hogy a böjtöt követően érdemes nem túl megterhelő étkezéssel kezdeni, ekkor párolt zöldséggel, savanyúsággal, vagy salátával próbálkoznék. A 2. és 3. étkezés pedig nagyobbacska lenne.

Ti a 2. vagy 3. étkezésnek ennétek zabpelyhes fehérjét gyümölccsel?

Előre is köszönöm.



2023. szept. 10. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 8/16 eleve a legnehezebb, én 12/12 kezdenék szépen elosztva az étkezéseket 2 kisebb 2 nagyobb részre. Ha a 12 megy, akkor 14-re emelném.

Az első étkezést valóban könnyebb étellel célszerű indítani, ami lehet akár az általad leírt zabpelyhes fehérje is, de attól is függ az étel pl, hogy előtte-utána mozogsz-e. Nap közben jó választás a rostos, emésztősebb ételek, estére hús, saláta.

2023. szept. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen rövid böjt után tök felesleges hogy megtörésnél ennyire finomkodj a kajával, ennek ilyen 3-4-7napos böjtöknél kezd jelentése lenni, az intermittent fasting valójában nem is nevezném igazán böjtnek, csak divat annak hívni…

Nyugodtan kezdj a fehérjés zabpelyheddel ha ilyen okádékot magadba tudsz tuszkolni, nekem tuti visszajönne :D

2023. szept. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Mégha el is tekintünk a spirituális böjti jelentésektől, amik ugye általában nem 1 napig tartanak, hanem utána nézünk, hogy orvosilag mi a böjt, még orvosi értelembennis, a böjt 16órával az utolsó étkezés után kezdődik…

Szóval ezt a napi “időszakos böjtöt” böjtnek hívni kb hülyeség…

De ha ennyire szeretjük az angol marhaságot átvenni, akkor nincs a földön olyan aki így vagy úgy ne böjtölne, hiszen aki simán reggel reggelizik, “breakfast” böjt törés… tehát éjszaka nem pihentél, hanem böjtöltél :D…


Én évente 2* tartok 7napos böjtöt, na ott van értelme a zsenge rostokkal kezdésnek, én negyed kígyóuborkával szoktam, hát az olyan akkor mint egy megváltás… elképesztő mennyire tud a szervezeted örülni 1 hét után egy kígyóuborkának is.

De ez nálam sokkal inkább spirituális dolog mint étrendi kérdés, alapjáraton nem ajánlom senkinek, csak annak aki ki akarja próbálni, de az se 7nappal kezdjen,fokozatosság


Ja és még egy pont ami miatt nem tekintem böjtnek az intermittent fastingot, hogy a valódi böjt után étkezel ugyan úgy mint normálisan, nem “pótolod be” a kiesett kaloriákat, míg ugye ennél a divat időszakos böjtnél ugyan úgy beviszed a napi kaloriaadagodat… akkor hol is volt itt a nélkülözés, lemondás? Mitől bolt böjt ez a böjt…

Kb mintha húsvétkor betolnád 40napnyi húsadagodat, mert jaaa ez kimaradt akkor most be kell pótolni!

2023. szept. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy minek hívjuk, ne ezen akadjunk fent :D


Szerintem nagyon jó dolog az időszakos böjt, de akkor írjuk ki, a 16/20/24 óráig nem evés. Én általában 20at szoktam nem enni. Ennek nem kell szenvedésnek lennie, nekem nem az, kicsit kihívás, mert még az elején vagyok, de érdekes, hogy mennyire elmúlik az éhség érzet, ha abbahagyod a napi többszöri étkezést. Az játszik a vércukroddal. Az IF meg nem. Perzse fogyáshoz kcal deficit kell, nekem úgy tűnik, csak így megy, mert ezzel a módszerrel nem vagyok éhes napközben, kora este szoktam először enni, bár én őszintén nem figyelek arra, hogy kímélő kaja legyen, de sokan tanácsolták azt, hogy ilyenkor saláta vagy ilyesmi lenne a jó kezdés, de szerintem tök mindegy.


Nyugodtan edd a zabpelyhet először :) Én először egy nagyobb adag sós főtt/sült ételt szoktam enni, majd pár óra múlva valami kicsi édeset.

2023. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akartam ennyit lovagolni a szavakon, csak én ilyen vagyok, a lényegi része amit mondani akartam, hogy 16óra alatt azért nem áll le úgy az emésztés, hogy nagyon parázni kelljen ezen, mi legyen az első ézkezés.
2023. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek, hogy ilyen problémáid vannak..


Ez olyan kis mértékű böjt, hogy nincs semmi jelentősége, hogy mikor mit eszel. A 16/8 egyébként sem durva, én sokáig tudtom nélkül 20/4 böjtöt csináltam csak utólag tudtam meg, hogy ezt böjtnek hívják.. :D


Azt pedig tartsd észben, hogy böjt ide, vagy oda: Ha nem vagy deficitben nem fogysz.

2023. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy, hogy 2. vagy 3.
2023. szept. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!