Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos az időszakos...

Mennyire hatásos az időszakos böjt? (16-24 órás)

Figyelt kérdés
Legtöbbször tudatalatt volt hogy nem ettem 12 órát munkámból adódóan mivel problémám van a súlyommal, és inzulinrezisztens vagyok jó ideje most láttam ezt a módszert gondoltam kipróbálom persze nem ettől várom a csodát. Ez kinek hogy vált be?

2023. júl. 4. 06:54
A kérdező szavazást indított:
Kipróbáltam számomra hatásos volt.
Kipróbáltam számomra semleges volt.
Kipróbáltam számomra negatív volt.
Nem próbáltam még ki, de érdekel.
15 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az időszakos böjt nem fogyókúra. A megadott időablakban is tudsz több kalóriát bevinni, mint amire szükséged van.

Nekem egyébként a gyomor problémáimon segített (16/8-as). Kevesebbet puffadok, a refluxom is enyhült, szóval pozitív tapasztalataim vannak, de nem a fogyással kapcsolatban.

2023. júl. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Egyértelmű, de persze emellett kalória deficitbe vagyok úgy értem😇
2023. júl. 4. 07:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha deficitben vagy es bojtben akkor ugyanugy fogsz fogyni mintha deficitben lennel de bojt nelkul


A bojt annyit tud hogy korlatozza az idot es ezaltal tobbeknek konnyebb deficitben lenni. Meg picit tonkreteszi a noi hormonrendszert.mas bizonyitott hatasa nincs

2023. júl. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%
Egyelőre az időszakos böjtnek csak a vércukorszintre és az inzulinérzékenységre gyakorolt negatív hatásairól vannak vizsgálati bizonyítások, pozitív előnyeit eddig semmilyen kutatás nem tudta megerősíteni, úgyhogy mind fogyási, mind egészségügyi szempontból kontraproduktív a böjtön agyalni.
2023. júl. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatomat tudom leírni, nem vagyok vallásos, de kíváncsiságból kipróbáltam idén Nagypénteken. (Csütörtök 22:00 - Péntek 22:00). Nem ettem semmit és 1.5 liter buborékmentes ásványvizet ittam. Éjszaka rendesen aludtam, péntek délután 14:00 után volt egy holtpont amikor nagyon éhes voltam, de átvészeltem. Péntek 22:00 után kaukázusi kefirt ettem kenyérrel.

Összefoglalva a hatásokat: kiélesednek az érzékszervek, gyorsabb reakciók és tisztább gondolkodás. Megnövekedett életenergiát is éreztem a testemben.

Negatívumok: a holtpontig egyre morcosabb, már már agresszív lettem, de a holtpont után valószínűleg megkezdődött a zsírbontás és jobban lettem. Egyelőre ennyi, részemről biztos, hogya jövőben is megcsinálok még ilyen rövid böjtöket.

2023. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A négyesre válaszolva, nem tudom milyenm kutatásokat látott, de igazából én csak olyanokat találtam, amik pont fordítva mondják: az időszakos böjtölés javít az inzulin rezisztancián. pl

[link]

2023. szept. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!