Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most megint egészségtelen...

Most megint egészségtelen lett az időszakos böjt?

Figyelt kérdés

2014-ben eldöntöttem, hogy lefogyok, úgyhogy akkor elkezdtem foglalkozni a táplálkozással, és azt tanultam, hogy naponta 5x kell enni keveset. Aztán 2020-ban több embertől is hallottam, kollégáktól, barátoktól, hogy időszakos böjtölnek, és ez nagyon egészséges, nem dolgozik egész nap a szervezetük. Megoszlottak mondjuk a vélemények arról, hogy reggeli ebéd vagy ebéd vacsora a jó. Én most idén kezdtem időszakos böjtölni, de ahogy elnézem, most épp megint rossz módszernek tekintik, és megint csak az a helyes út, ha ötször eszel.


De nekem megmondom őszintén jobban bevált mint bármilyen más módszer. Most megint fogyni szeretnék és sikerül is. Persze a deficit miatt, de így könnyebb nekem tartani.


nov. 11. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is könnyebb tartani a diétát böjttel.


Egész nap nem vagyok éhes, szóval feleslegesnek érzem, hogy egyek délelőtt, sőt, még délután is. Szóval így egy 4-6 órás ablakban viszem be a kalóriáim.


Van, aki bírja ezt, és van, aki már a reggeli elhagyása után szédül egész nap.


Ki kell tapasztalni, hogy kinek mi válik be. Minden ember és szervezet mas.

nov. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a mainstream táplálkozástudomány sosem tartotta jónak. Minden más meg évszakonként változik. Az, hogy hány embertől hallod valamiről, hogy jó vagy rossz, az inkább attól függ, hogy épp mi jött divatba.


Ha van sok energiád utánaolvasni, akkor ezt a blogot ajánlom:

[link]


Valószínűleg nem releváns számodra az összes cikk, lapozd végig a listát és gyűjtsd ki, ami érdekel, aztán olvasd el. Nagyon alaposak a cikkek, azt is leírja, hogy milyen kísérletek történtek a témában, és azon belül is melyik mennyire volt megbízható, melyiknek mik voltak a hibái (és ezzel együtt mennyire megbízható).

nov. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Én is úgy tudtam csak hatékonyan fogyni, hogy "időszakos böjtöltem".

Semmi egészségtelen nincs benne, felnőtt embernek napi 5x étkezés teljesen felesleges.

Csak meg kell nézni az állatvilágot.

A kutyát, macskát sem eteted 5x naponta, csak 1, max 2x, különben ocsmány módon elhízik. Háziállatokat szintén...

nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is időszakos böjtölök. Igazából régebben is csináltam, csak akkor teljesen tudattalanul, nem is tudtam, hogy van ilyen, csak így alakult ki a napi rutinom.

Ezzel tudom tartani a kalóriát, ezzel tudom magam rávenni, hogy ne szemetet egyek, hanem egészséges, normális ételeket, és amióta így eszek, nem vagyok egész nap álmos és fáradt. Ha 5x eszek kevesebbet, akkor folyamatosan fáradt vagyok, semmi energiám. Én ezt pozitív szervezeti reakciónak vélem. Az, hogy a közvélemény mikor mit mond, az mindig változik. Szakember is ahány van, annyi vélemény is van. Én csak a saját testemre hallgatok.

nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Én is ablakozom, mert a sokszor keveset evés nem vált be. Állandóan az órát néztem, hogy mikor ehetek már, nehezebben ment az egyéb dolgaimra való koncentrálás.

Így viszont szép komótosan megeszegetem 3-4 óra eltéréssel az aznapi ételeimet, és utána tudom, hogy legközelebb majdcsak reggeli.

Kicsit azért tartok tőle, hogy ez nem egészséges.

nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az emberek szeretnek uniformizálni, csak egy dolgot jónak venni. Az étkezés pont nem ilyen, teljesen egyénfüggő, kinek milyen időközönkénti vagy elosztású táplálékbevitel az optimális. Egyébként sem csak két opció létezik, hogy valami egészséges, minden más meg egészségtelen.
nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!