Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet fogyni mozgás nélkül,...

Lehet fogyni mozgás nélkül, ülő életmóddal?

Figyelt kérdés

Engem ilyenek nem érdekelnek hogy feszes legyek meg ilyesmi csak a túlsúlyosból normál kategória szeretnék lenni. Az étkezést viszonylag könnyen tudom követni, de semmilyen sportot nem szeretek, irodai munkám van ami szellemileg annyira lefáraszt hogy már csak feküdni akarok otthon.


Így is le lehet fogyni, csak lassabban?


nov. 14. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha étrendileg kalóriadeficitben vagy, akkor mindegy, hogy sportolsz-e, vagy sem, fogyni fogsz. Az más kérdés, hogy egészségügyi szempontokból a sport, a mozgás, a fizikai aktivitás mellőzése milyen negatívumokkal jár, de te most nem erre kérdeztél rá.
nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
14%
Szerintem 0 mozgással sokra ne számíts. Legalább sétálnod kéne.
nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Én 11 kilót fogytam 8 hónap alatt mozgás nélkül. Irodai munkám van és nagyon lusta vagyok.


Muszály volt elkezdenem mozogni, mert az izomzatom úgy leépült, hogy már egy kis mozgástól is minden bajom volt.

nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Ahogy az 1-es is írja, természetesen, de a helyedben megfontolnám a fizikai aktivitást, amennyiben nem akarsz 40-45 évesen úgy közlekedni, mint egy 80 éves, 80 évesen meg sehogy.
nov. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Nincs az az irodai munka, ami mellett ne férne bele az embernek heti egyszer-kétszer valamilyen sporttevékenység (középvezető vagyok egy francia biztosítási brókercégnél, úgyhogy tudom, miről beszélek, nem ma kezdtem). Előbb-utóbb a tested és az egészséged benyújta a számlát, és akkor nem lesz más választásod. Nagyon jó kliense leszel majd a gyógytornászoknak, te pedig nem fogod érteni, miért fáj mindened.
nov. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy nem fér bele. De az utóbbi hónapokban teljesen motiválatlan vagyok bármilyen mozgásra. Bár korábban sem szerettem semmilyen sportot. Séta jó ötlet. Illetve azért valamennyi mozgás összejön az utazással is, nem kocsival járok. Hétvégén mondjuk amire talán rávenném magam az valami otthoni torna, de nem tudom hogy heti 2x fél óra mozgás tényleg annyit hozzátesz-e.
nov. 14. 11:23
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

"teljesen motiválatlan vagyok bármilyen mozgásra"

Erre írrtam előbb, hogy a tested és az egészséged majd egy napon megteremti a motivációt.

"heti 2x fél óra mozgás tényleg annyit hozzátesz-e"

Tényleg. A lószarnál minden jobb és több. Nyilván a legideálisabb az lenne, ha szánnál elég időt egy komplex sporttevékenységre, de heti kétszer fél óra tornázgatás is ezerszer jobb és több, mint a lószar.

nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Én irodista vagyok és mindig utáltam a sportot. Az ilyeneknek mint mi csoportos órára kell menni, mert otthon magunktól nem fogunk csinálni semmit. A sógornőmmel kezdtük tavaly, most már egyedül megyek. Heti 2x 1 óra nagyon jó stresszoldó, agykikapcsoló. Mióta meg elkezdett formálódni a testem azóta ez egy doppingszer, hogy menjek.
nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%
A fogyáshoz nem muszáj mozogni, de a vér és nyirokkeringés, az ízületek és az izmok tónusa miatt kötelező, mindegy mit, de naponta mocorogni kell.
nov. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%
Persze, hogy lehet. Tizenakárhány kilót adtam le 0 mozgással, stressz miatti nem evéssel. Szarul néztem ki, lement minden kis izom rólam.
nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!