Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez már mentális "betegség"?...

Ez már mentális "betegség"? Hogyan tudnék kijönni ebből?

Figyelt kérdés

Nagyon röviden a sztori:

40kg fogyás után még mindig utálom magam.


Nincs rajtam gyakorlatilag sok felesleg, 180cm 84kg, 2 és fél éve edzek és valamiért azt érzem, hogy habár kinézetre nem, de mentálisan anorexiás vagyok..


Félek enni, és rohadt sokat sportolok. Napi 3-4-5 óra séták, heti 4-5 edzések. Sajnos genetikát tekintve nagyon kevés kalórián tudok csak fogyni, nagyjából 1600-1800 kalória. Nem tudom tartani a diétát, gyakran félre eszem. Ennek nem feltétlen a kalória az oka, mert ha 3000 kalóriát eszem akkor is, ha 1600-zat akkor is ugyanúgy félre eszem..


Túlságosan hagyatkozok a mérlegre:

Mint írtam, jelenleg 84kg vagyok, de fejben már megfordult az is bennem, hogy 70kg-ra lemegyek, ne kérdezzétek miért.. A mostani fizikumommal teljes mértékben elégedett vagyok, de amint meglátom, hogy 84kg vagyok, olyan, mintha újra a régi 110+-os énemet látnám. Régebben belém nevelték ezt a magasság-110 dolgot miszerint ez az ideális testsúly. Tehát ha megy fel a mérlegen a szám nekem végem van, kb depresszió közeli állapot, ingerült vagyok, haragszom magamra és, ami a legrosszabb, hogy az egész kedvem elmegy mindentől és ezt a család többi tagja is látja. Régen nagyon életvidám voltam, le se lehetett lőni, mindig beszéltem, nevettem. Most pedig kb egész nap meg sem szólalok, nevetni 1 héten talán 1-2x nevetek, a hangulatom és életkedvem közelít a mínuszhoz, sokszor még én is meglepődök.. Képes vagyok több napig arra, hogy egész nap senkihez sem szólok csak úgy vagyok magamnak. (ami azért hátrány, mert egyébként is introvertált vagyok egy kicsit, na de így duplán..)


Rosszul alszom, ami nyilván visszavezethető a sok mozgásra és arra, hogy folyamatosan félre eszem. A félre kajálások nagy része éjszaka történik.

Konkrétan 9-10 óra körül elalszom, és éjfélig felkelek minimum 4-5x és minden egyes alkalommal olyan "éhség" tör rám, hogy szinte már megszokásból a hűtőhöz megyek és vagy iszok valami cukrosat, vagy eszek valami kisebb dolgot. Na ez 4-5 alkalommal megtörténik 1 este alatt és általában +400-500 kalória így minden este becsúszik (legalábbis ennyire emlékszem, aztán kitudja..)


Így pedig jön az ördögi kör: A következő nap kompenzálok és mivel egyébként is kevés kalórián vagyok ÉS még tartani is szeretném pluszban a deficitet, általában 4-5 órát sétálok és még megpróbálok kevesebbet is enni. És ez minden egyes nap szinte megtörténik.


Valamiért nagy bennem a megfelelési kényszer, ami valamilyen szinten érthető, mert kb. kövérként nőttem fel, rengeteg atrocitás ért emiatt (nem csak szavakkal sajnos). Bizonyítani szeretnék mindenkinek, úgy érzem, hogy nem teszek meg mindent, pedig ennél többet már nem nagyon tudnék.. Mindig többet és többet akarok, pedig, ha belegondolok, ahhoz képest, hogy hol voltam 3-4 évvel ezelőtt, rohadt büszkének kellene lennem, mert van, aki egész életében nem tud lefogyni akaraterő hiánya miatt, nekem pedig sikerült..


Fizikailag legalábbis igen, de mentálisan úgy érzem, hogy egy csődtömeg vagyok, aki sikertelen mindenben, akit még mindig bántanak, akit mindenki elutasít..

Nem tudom, van-e ebből kiút. Imádok mozogni, sportolni, de rettentő negatív hatással van rám az, hogy ennyire megakarok felelni mindenkinek és hogy ennyire számít az, hogy hogyan nézek ki..



2023. nov. 5. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Miket szoktál enni?


Az nem normális, hogy ennyire éhes vagy, laktatóbb ételeket kellene enned. Plusz a fogyás nem egy napon múlik, szóval nem kellene ennyire ráfeszülnöd.


Gratulálok amúgy az elért sikerekhez:)


Amúgy az már régen rossz, ha csak azt nézed, hogy mit mutat a mérleg. Izmos ember is lehet 80+ kiló, és neki abszolút nem kell diétázni. Szóval neked is inkább azt kellene nézned, amit a tükörben látsz, és nem a mérleg miatt aggódni.


Ha sokat mozogaz és normálisan eszel, tudnod kellene aludni.


Szerintem túlságosan feszült vagy és azért ébredsz fel sokszor.

2023. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, csak az elejét. Ha 180 cm vagy, és fiú, akkor 80 kg-nak kellene lenned. Ha lány vagy, akkor 10 kg-ot le kell vonni a magasságból, és 70 kg kellene lenned.
nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!