Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Rossz alvásminőség miatt...

Rossz alvásminőség miatt kevesebb kalóriát égetek el?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta rosszul alszom. Vagyis, nem rosszul, nekem ez teljesen jó, csak nem ez a normális.


Óránként felébredek, de mindig kipihentnek érzem magam, minden nap megvan még így is a 8-9 óra alvás. Felébredek és pár perc után vissza is tudok aludni.

Van erről bármi cikk/tanulmány, ami ezt vizsgálja? Keresgéltem mindenhol, de sehol sem találok erről cikket, még pubmeden sem, pedig ott minden van.. :D Aggódom, hogy emiatt kevesebb kalóriát égetek el/beleszól a hormonokba/ vagy bármi, ami miatt kisebb kalóriától is hízok.

A felvetés onnan jön, hogy szerintem elég pontosan számolom a kalóriákat de nem tűnik reálisnak az, hogy mennyit hízok/fogyok.


A kalóriaégetés/kalóriaigény minden esetben állandó és csak esetleges pm alulműködésnél csökkenhet ez az érték? Mennyire lehet hinni az interneten lévő kalkulátoroknak?



jan. 3. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Én is úgy érzem hogy elég pontosan számolom a kalóriákat, mégis majdnem fele olyan lassan fogyok mint ahogy azt kiadná a matek (ugye állítólag 7700 Kcal 1 kg zsír, ezzel kalkulálok), szóval valószínűleg mégsem számolok jól valamit. :D Na de nem panaszkodom, szép lassan így is fogyok és nem éhezem közben, úgyhogy jó ez. Hiába lassú az ütem, meg sem fordult a fejemben hogy valami rendellenesség lenne az oka.
jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

"Rossz alvásminőség miatt kevesebb kalóriát égetek el?"

Maximum 20-30 kalóriával. A megfelelő alvásminőség számos egészségügyi aspektusból fontos, de ha nem fogysz, akkor ne itt keresd a hibát.

"Mennyire lehet hinni az interneten lévő kalkulátoroknak?"

Egyetlen netes kalkulátor sem fogja tudni három kérdés alapján tűpontossággal megmondani, hogy neked konkrétan hány kalóriánál van a BMR-ed. Ez rengeteg faktor függvénye. Kiindulási alapnak jó, aztán ha szükséges, akkor egyéni tapasztalat alapján lehet változtatni. A lényeg, hogy legyél türelmes. A fogyás több hét távlatában kezd el értelmezhetővé válni.

jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1# Igen, elméletben jól hangzik, hogy 7700 kalória 1kg zsír és ha kicsivel több, mint 500zas deficitet tartasz, akkor heti fél kg mínusz, de a gyakorlat már kicsit más elég sok esetben.


Nemrég olvastam egy tanulmányt, ahol ugyanolyan paraméterekkel rendelkező embereknek 1000 kalóriát adtak X héten keresztül 0 mozgással. Az átlag fogyás kb. 5kg volt, a legkisebb 3kg, a legnagyobb pedig azthiszem 10kg felett.


2# Köszönöm!

jan. 3. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha sokat alszol, akkor tobb kaloriat egetsz el, szal, ha kevesebbet alszol akkor kevesebb kaloria eg el
jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon szép kocsmalogika, kedves 4-es, de ez a tudományos összefüggés egy vonatkozásban sem létezik, pláne nem mérvadó tekintetben.
jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tobbtenyezos. Mert ha pl kipihent vagy nagyobb energiaval tudsz setalni mozogni stb. Ha nsm vsgx kipihent zabalsz mint egy lo.

Nem lehet ezt csak igy meghatarozni.


De 99 szazalek hogy valamit elszamolsz vagy esetleg rosszul mered a sulyod vagy rossz a kereted.

jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Máshol keresd a hibát. Valami rossz. A keret, a bevitel, a főtt étel, nem grammozol mindent, nem csak reggelente mered magad, nem adsz eleg idot, kivonod a sporttal elegetett energiat stb. Sok a hibalehetoseg. Biztos hogy nem az alvas az oka
jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!