Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy fogyjak le, ha csak...

Hogy fogyjak le, ha csak ezeket az ételeket szeretem?

Figyelt kérdés

Tudom számoljak kalóriákat, de akkor nagyon keveset tudnék csak enni, nem tudom, hogy osszam be... 67 kg vagyok 60 szeretnék lenni, 163 cm vagyok.


Ezeket szeretem:

Rántott dolgok (hús, sajt, zöldségek)

Pörkölt nokedli

Bundáskenyér

Tészta

Szendvics

Főzelék fasírttal

Sültkrumpli és egyéb krumplis ételek


Szendvicshez és bundáskenyérhez szoktam enni nyers zöldséget is, de nem sokat, a többi ételhez savanyúságot (kivéve tésztához). Szinte mindenhez rakok majonézt is nem keveset.


Azon nem annyira akarok változtatni, hogy mit eszem, mert a világból ki lehet kergetni a natúr csirkével, meg egyéb dolgokkal, amiket írni szoktak, hogy mit kéne enni. Szóval az alacsony kalóriás dolgok, amiknek nincs olyan intenzív íze, nem jön be.


jan. 5. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Szóval, fogyni szeretnél, de az étkezéseden nem akarsz változtatni. 🤦🙄 Akkor sok sikert. 👏🫤


Ehhez a magassághoz pedig jobb lenne az 55 kg. Egyél 1500 kcalt egy nap. Számold ki, hogy ezekből az ételekből mennyi jön ki 1500 kcal-ra.


Gyümölcs, hal hol vannak?

jan. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég gáz. De akkor csökkentsd a mennyiséget és sportolj sokat. Ha ezekhez az ételekhez ragaszkodsz, másképp nem tudod elérni a kalóriadeficitet.
jan. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gyümölcsöt is szeretem kb a összeset de nem nagyon eszem, mert nem szoktam "snackelni"
jan. 5. 08:27
 4/10 Tuzian válasza:
68%

Bundás kenyérhez használj teljes kiőrlésű kenyeret, tojasba martod és kókuszzsirral kikent melegszendvics sütőben csináld meg a bundi kenyeret.

Rántott dolgokat is lehetőség szerint forro levegős sütőben csináld. A mennyiségre figyelj oda és rögtön csökkeni fog a kalória mennyiség.

jan. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, bő olajban nem sütök már semmit :) Airfryerem van. Köszi :)
jan. 5. 09:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg odafigyelni hogy egészséges alapanyagokból készítsd ezeket az ételeket. Pl szendvicshez/bundáskenyérhez teéjes kiörlésű kenyér. A főzelékeket ne sűrítsd liszttel, sima fasírt helyett csinálhatsz valami alternatívat, pl lencsefasírt, szójafasírt. A tészta legyen durum tészta, ilyesmik. A kalória nem lesz olyan sázmottevően kevesebb, ám ha jó minőségű ételeket eszel, azok jobban és hosszabban jól fognak lakatni, így talán a mennyiséget könnyebben kordában tudod majd tartani.

Illetve hát sport, az nagyon kell ha valaki az étkezésre nem tud rendesen figyelni. Azzal sok kalóriát elégethetsz, és így növelheted a napi elfogyasztható kalóriák számát. Csak azért kell óvatosan bánni vele, mert a szervezet vissza is követeli amit intenzív sporttal elégettél, így a kalóriákat mindenképp vezetni kellene, hogy nyomon tudd követni hol tartasz.

Amúgy a legjobb lenne ha legalább megpróbálnál változtatni az étkezéseden. Tök hamar tud változni az ember ízlése, szeirntem 1 hét után már nem is éreznéd íztelennek a egészséges ételeket. Ez is csak egy megszokás, amin lehet változtatni.

jan. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ehetsz mindent csak mértékkel=kalóriadeficit. Ki mondta hogy sanyargasd magad rízzsel meg natúr csirkével mondd meg?
jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ehhez a magassaghoz mar a 60 kilo is boven egeszseges lenne.

A rantott dolgokat csinald sutobe ugy higy csak ecsettel megkened olajjal.

A fasirt szuper. Valassz pulyka daralthust vsgy zsircsokkentett serteshust es ne kenyerrel csinald hanem pl zabkorpaval. 1 tojas 100 gr hus 20 gr zabkorpa es fuszerek. Emelle szuper egy onmagaval suritett fozelek. Tokeletes etkezes.

Nokedlinel figyelj hogy kis adagot egyel es egyel melle savanyusagot. Porkoltbol teljesen hagyd ki a zsirt, a paprika hagyma paradicsom szuper, husbol valassz csirkemellett vagy sertescombot.


Minden etelbol lehet enni csak meg kell tanulni ugy elkesziteni hogy keves kaloria is laktato legyen belole. Peldak:


Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Illetve konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamolni. Kiszamolod netes kalkulatorral a BMR odat abbol a napi kaloriazsuksegletet. A bmrnal tobbet, a kaloriaszuksegletnel kevesebbet kell enni es azzal lehet fogyni.


Keves fajta etellel nem lesz olyan egeszseges es ha nem eszel eleg feherjet meg rostot akkor nagy esellyel sokst leszel ehes.

De pl kezdj el zabkasat csinalni. Konkretan semmi ize. Tegyel bele vagy a tetejere olyan dolgokat amiket szeretsz. Illetve keverj bele pl turot hogy meglegyen a feherje es igy jol is lakj vele. A turot se fogod kierezni.


Es kezdj el olyan dolgokat megkostolni amiket meg sosem kostoltal. Siman kiderulhet hogy szereted. Egy nagyon valogatos ismerosomnel iden szilveszterkor derult ki hogy amugy szereti a lencset. Az is szuper kaja

jan. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Konkretan nekem bundaskenyer es olajmentesen sult rantott hus is volt az etrendembe amit ditetetikus irt. Meg porkolt es fozelek is.

A mérték a lényeg és az elkészítes.



Na meg nőjj fel és kezdj el felnott módjára változatosan enni. Nem lesz bulis 30 ev mulva amikor a vilsg osszes oetezo betegsege meglesz a sokeves alscsony vitamin es antioxidans bevitel miatt

jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Peldaul a majonezt felejtsd el. Ha mindenhez atlagosan ket evokanallal raksz az napi 3 etkezessel 90 gramm majonez tehat kb 500 kaloria. Ha mindent ppntosan ugyanugy es ugyanannyit eszel mint eddig csak elhagyod a majonezt (tehat 500 kaloriat) akkor heti fel kilot fogsz fogyni.

Sarkitott pelda de igaz

jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!